chceauto.pl
x
Oto najpotężniejsze firmy świata!

Oto najpotężniejsze firmy świata!

Porady i rynek
Redakcja ChceAuto.pl 2018-05-29 Opinie
Amerykańska agencja analityczna Millward Brown opublikowała kolejny raport dotyczący wartości poszczególnych marek. Jak wypadli w nim producenci ze świata motoryzacji?

To już 13. edycja zestawienia „BrandZ 100 Most Valuable Global Brands”. Tym razem, na liście 100 najpotężniejszych firm świata znalazły się zaledwie cztery związane z produkcją samochodów!

Zgodnie z tradycją absolutnym numerem 1 w dziedzinie motoryzacji pozostała Toyota. Japońska marka zwyciężyła w zestawieniu już po raz jedenasty. Wartość Toyoty oszacowano na 29,987 miliardów dolarów. Firma uplasowała się na 36. miejscu ogólnego zestawienia.
Na drugiej pozycji (46. miejsce w ogólnym rankingu) znalazł się Mercedes-Benz. Niemiecki potentat wyceniony został na 25,625 mld dolarów. Tuż za nim (47. pozycja w ogólnym zestawieniu) uplasowało się wycenione na 25,654 mld dolarów BMW.

Czwarta pozycja przypadła marce Ford. Jej wartość oszacowano na 12,742 mld dolarów, co daje firmie 96. lokatę w ogólnym zestawieniu.
Amerykanie czują jednak na plecach oddech Japończyków. Na 97. pozycji ogólnego zestawienia znalazła się wyceniona na 12,965 mld dolarów Honda.
Oprócz wspomnianej wyżej piątki, która znalazła się w rankingu „top 100” Amerykanie pokusili się o zestawienie „top 10” obejmujące samych producentów aut.

6 miejsce zajmuje w nim Nissan, który wyceniony został na 11,425 mld dolarów.
7. pozycję zajmuje Audi. Wartość niemieckiej marki wyceniono na 9,630 mld dolarów.
8. miejsce przypadło w udziale Tesli. Wartość marki to 9,415 mld dolarów. W porównaniu z notowaniami sprzed roku marka zyskała – uwaga – 60 proc!
9. miejsce okupuje – beniaminek zestawienia – Maruti Suzuki. Wartość lokalnego, indyjskiego potentata wyceniono na 6,375 mld dolarów.
10. pozycja przypadła Volkswagenowi. Zdaniem Amerykanów niemiecka marka warta jest dziś 5,986 mld dolarów.
Czołowa pozycja w rankingu „BrandZ 100 Most Valuable Global Brands” przypadła Google. Markę wyceniono na 302,063 mld dolarów.


Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Zobacz także

Volkswagen zmienia strategię biznesową

Volkswagen zmienia strategię biznesową 2018-12-11

Afera spalinowa okazała się punktem zwrotnym w historii Volkswagena. Wizerunkowa wpadka wymusiła na niemieckim koncernie całkowitą zmiany strategii biznesowej. Szczególnie intensywne zmiany czekają markę w najbliższych latach.Volkswagen zamienia w...
Ta skrzynia zmieniła wszystko. Ma już 15 lat!

Ta skrzynia zmieniła wszystko. Ma już 15 lat! 2018-12-06

Trudno uwierzyć, że mija właśnie 15 lat od debiutu pierwszej dwusprzęgłowej przekładni DSG. Rozwiązanie, które wywróciło do góry nogami postrzeganie „automatycznych” skrzyń biegów pojawiło się po raz pierwszy jesienią 2003 roku. Pierwszym...
Ford i Volkswagen zacieśnią współpracę

Ford i Volkswagen zacieśnią współpracę 2018-11-20

Chociaż współpraca motoryzacyjnych gigantów nie jest niczym zaskakującym, takiego scenariusza nikt się chyba nie spodziewał. O zacieśnieniu wzajemnych relacji poinformowali właśnie przedstawiciele Forda i Volkswagena!Informacja o wzajemnych...
Rekordowa sprzedaż Volkswagena

Rekordowa sprzedaż Volkswagena 2018-11-15

W październiku Volkswagen dostarczył klientom na swiecie 516.900 samochodów, o 6,2 procenta mniej niż w tym samym miesiącu poprzedniego roku. Mimo tego, skumulowana sprzedaż od początku roku odznacza się rekordowymi wynikami. Przyczyną...
Fabryka Toyoty w Wałbrzychu

Fabryka Toyoty w Wałbrzychu 2018-10-31

Na Dolnym Śląsku ruszyła nowa linia montażowa przekładni do samochodów hybrydowych Toyoty. To jedyna taka inwestycja w Europie! Zobacz, jak powstaje najnowsze dzieło japońskich konstruktorów!
Hybrydowe przekładnie z Wałbrzycha

Hybrydowe przekładnie z Wałbrzycha 2018-10-30

Fabryka Toyota Motor Manufacturing Poland (TMMP) w Wałbrzychu uruchamiła dziś nową linię produkcyjną przekładni do napędu hybrydowego 4. generacji. Przekładnie będą montowane w nowej Corolli Hybrid i Toyocie C-HR Hybrid w Europie. Jest to pierwszy...
Jesteśmy też na Facebook Jesteśmy też na Google+ Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.