chceauto.pl
x
Odświeżona Mazda CX-5 już w sprzedaży

Odświeżona Mazda CX-5 już w sprzedaży

Porady i rynek
Redakcja ChceAuto.pl 2020-05-31 Opinie
Mazda CX-5 z rocznika modelowego 2020 dostępna jest już w salonach. To najpopularniejszy w Europie model japońskiej, odpowiadający za 30% rocznej globalnej sprzedaży Mazdy.

Mazda CX-5 MY 2020
Mazda CX-5 MY 2020
Projekt nadwozia Mazdy CX-5 2020 pozostaje bez większych zmian – jedynie z nową grafiką oznaczeń modelu i krojem czcionki. Obecnie CX-5 dostępna jest w 10 kolorach nadwozia, wśród których jest nowy lakier, wprowadzony na rok modelowy 2020 – Polymetal Gray.

Podobnie, jak we wszystkich samochodach Mazda najnowszej generacji, wszystkie główne elementy sterowania i wskaźniki rozmieszczone są ergonomicznie wokół punktu centralnego wyznaczanego przez kierownicę. Mazda CX-5 2020 wyposażona jest w ekran środkowy systemu Mazda Connect, umieszczony w górnej partii tablicy rozdzielczej, o powiększonych wymiarach. Obecnie jego przekątna wynosi 8 cali, co umożliwia użycie większych i bardziej czytelnych ikon i tekstu systemu nawigacji i zapewnia lepszą widoczność ekranu.

Mazda CX-5 MY 2020
Mazda CX-5 MY 2020
W trybie wyświetlania bieżącej wydajności w ramach systemu Mazda Connect dodana została nowa funkcja: pokazywany jest aktualny stan systemu dezaktywacji cylindrów. Atmosferę nowoczesnej elegancji we wnętrzu CX-5 podkreśla oświetlenie diodami LED, a symbolem wkraczania marki w nową epokę jest także przeprojektowana obudowa kluczyka.

W gamie silników Skyactiv napędzających Mazdę CX-5 w wersji na rok 2020 na uwagę zasługuje silnik benzynowy Skyactiv-G o pojemności 2,0 litra, o mocy 165 KM, dostępny ze skrzynią ręczną lub automatyczną, wyposażony w system dezaktywacji cylindrów. Jego działanie polega na czasowym wyłączaniu z pracy dwóch z czterech cylindrów silnika w warunkach lekkich obciążeń trakcyjnych, np. podczas jazdy ze stałą prędkością na niskich obrotach z korzyścią zarówno dla oszczędności paliwa, jak i redukcji emisji CO2.

Mazda CX-5 MY 2020
Mazda CX-5 MY 2020
Gama silników dostępnych w modelach Mazdy CX-5 2020 obejmuje także silnik benzynowy Skyactiv-G o pojemności 2,5 litra i mocy 194 KM. Współpracuje on z automatyczną skrzynią biegów, a siłę napędową przekazuje – do wyboru – na koła przednie lub na wszystkie koła.

Silnik Diesla Skyactiv-D o pojemności 2,2 litra i mocy 110 kW/150 KM może występować z ręczną lub z automatyczną skrzynią biegów i również z napędem, do wyboru, przednim lub AWD. Z kolei silnik Diesla Skyactiv-D w mocniejszym wariancie – także o pojemności 2,2 litra, ale mocy 184 KM, występuje z napędem na cztery koła i oferuje wybór ręcznej lub automatycznej skrzyni biegów. We wszystkich czterech odmianach układu napędowego z automatycznymi skrzyniami biegów samochód może być obecnie wyposażony w łopatki przy kierownicy, umożliwiające tryb ręcznej zmiany biegów, mający priorytet wobec zmiany automatycznej.

Mazda CX-5 MY 2020
Mazda CX-5 MY 2020
Poprawione zostało zachowanie Mazdy CX-5 2020 w warunkach jazdy terenowej – poprzez wzbogacenie wersji z napędem na cztery koła o funkcję Off-road Traction Assist, czyli wspomagania trakcji podczas jazdy terenowej.

Mazda CX-5 w wersji modelowej na rok 2020 wyposażona jest także w zestaw wspomagających kierowcę, zaawansowanych systemów i-Activsense. W gamie rozwiązań, które zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa aktywnego znajduje się system Advanced SCBS w udoskonalonej wersji – po raz pierwszy wzbogacony o funkcję wykrywania pieszych. Zmodyfikowany został również system automatycznego włączania świateł – obecnie zapewnia on kierowcom wyższy poziom bezpieczeństwa podczas jazdy w warunkach słabnącego światła dziennego, np. w porze zachodu słońca.

Mazda CX-5 z rocznika modelowego 2020 dostępna jest od 113 900 zł za wersję 2.0 Skyactiv-G 165 KM SkyMOTION z napędem na przednią oś.

Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Odświeżona Mazda CX-5 już w sprzedaży - GALERIA ZDJĘĆ

Odświeżona Mazda CX-5 już w sprzedażyOdświeżona Mazda CX-5 już w sprzedażyOdświeżona Mazda CX-5 już w sprzedażyOdświeżona Mazda CX-5 już w sprzedażyOdświeżona Mazda CX-5 już w sprzedaży

Zobacz także

Rekord Mazdy w Polsce

Rekord Mazdy w Polsce 2020-01-20

Mazda Motor Poland zakończyła rok 2019 najlepszym wynikiem handlowym w historii wprowadzając na rynek 15 670 samochodów. To o 24,6 proc. więcej niż w poprzednim roku. Rekordowe wzrosty sprzedaży odnotowały wszystkie najpopularniejsze modele japońskiej...
Mazda CX-5, 6 i MX-5 po zmianach

Mazda CX-5, 6 i MX-5 po zmianach 2019-12-09

Rok 2020 będzie dla Mazdy okresem szczególnym. Firma przygotowuje się nie tylko do świętowania setnej rocznicy powstania, ale przede wszystkim do produkcji i realizacji zamówień na pierwszy elektryczny model w gamie – Mazdę MX-30. Końcówkę tego...
Nowy kompaktowy SUV Mazdy

Nowy kompaktowy SUV Mazdy 2019-02-05

Mazda zdradziła, że na salonie genewskim na początku marca zaprezentuje nowego kompaktowego SUV-a.O jaki model chodzi? Obecnie europejska oferta japońskiego producenta obejmuje modele CX-3 i CX-5. Oba są młode, nie chodzi więc o kolejną generację, czy...
Rekordowy rok Mazdy w Polsce

Rekordowy rok Mazdy w Polsce 2019-01-12

Jubileuszowy dla Mazdy Polska rok 2018, w którym firma świętowała 10-lecie działalności na polskim rynku, zakończył się doskonałymi wynikami sprzedażowymi. 11,08 proc. wzrostu oznacza, że w ręce polskich kierowców trafiło 12 574 egzemplarzy...
10 lat Mazdy w Polsce

10 lat Mazdy w Polsce 2018-12-13

Mazda Motor Poland świętuje 10. rocznicę powstania. Sprzedaż samochodów przez polski oddział japońskiej firmy oficjalnie rozpoczęła się w połowie 2008 roku, bazując wówczas na 11 punktach dealerskich. Po pierwszym roku sieć urosła już do 20...
Sprzedaż suvów w pierwszej połowie roku

Sprzedaż suvów w pierwszej połowie roku 2018-09-07

Producenci podsumowali już pierwsze półrocze Anno Domini 2018. Szczególnie ciekawie prezentuje się zestawienie dotyczące bijących ostatnio rankingi popularności suvów.Jesteśmy właśnie świadkami ekscytującego, światowego pojedynku gigantów....
Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.