chceauto.pl
x
10 powodów, by kupić auto elektryczne ELEKTRYCZNE 10 powodów, by kupić auto elektryczne
Nowy projekt badawczy Forda

Nowy projekt badawczy Forda

Porady i rynek
Redakcja ChceAuto.pl 2020-08-24 Opinie
Ford stanął na czele konsorcjum, którego zadaniem jest opracowanie systemu komunikacji między pojazdami.

Celem przedsięwzięcia jest oczywiście zwiększenie poziomu bezpieczeństwa drogowego. Każdego roku na drogach całego świata ginie bowiem 1,3 mln ludzi, co oznacza, że w wypadkach codziennie traci życie 3700 osób.

Ford prowadzi szeroko zakrojone badania nad możliwościami pojazdów podłączonych do sieci i analizami predykcyjnymi. Teraz uruchamia projekt badawczy o nazwie Ford Trial Tech, w ramach którego 700 samochodów osobowych i dostawczych zostanie podłączonych do wspólnej sieci. Projekt będzie prowadzony na drogach hrabstwa Oxfordshire oraz Londynie i potrwa 18 miesięcy.

W ramach projektu zbierane będą szczegółowe dane telemetryczne z floty pojazdów - takie jak użycie pedału hamulca lub przyspieszenia oraz kąt skrętu kierownicy. Ale to nie wszystko, w każdym aucie, oraz przy drogach zostaną zainstalowane dodatkowe czujniki. W efekcie monitorowane będzie aż 100 różnych parametrów ruchu.

Przydrożne czujniki będą wykorzystywać algorytmy uczenia maszynowego do wykrywania zdarzeń potencjalnie niebezpiecznych i analizować sposób ruchu niechronionych użytkowników dróg, takich jak rowerzyści i piesi, a także pojazdów nieuczestniczących w projekcie.

Na podstawie zebranych danych organizator ruchu będzie mógł wytypować miejsca potencjalnie niebezpieczne i wprowadzić takie zmiany w ruchu, by ograniczyć ryzyko wypadków.

Ford Trial Tech nie jest pierwszym tego typu programem badawczym. Podobne badanie przeprowadzono już w Londynie. Zakończył się on sukcesem - na podstawie wyciągniętych wniosków wprowadzono szereg zmian w organizacji ruchu.

Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Zobacz także

Ford Mustang Mach 1 wjeżdża do Europy!

Ford Mustang Mach 1 wjeżdża do Europy! 2020-10-16

Ford ogłosił dzisiaj, że po raz pierwszy w historii wprowadzi do sprzedaży w Europie limitowaną edycję wyczynowego Mustanga Mach 1.Mustang Mach 1, który debiutuje w Europie podczas Goodwood SpeedWeek w West Sussex w Wielkiej Brytanii, gdzie...
Ford Explorer plug-in już w Polsce

Ford Explorer plug-in już w Polsce 2020-08-28

Do europejskich klientów trafia nowy hybrydowy Ford Explorer Plug-In. Pod koniec ubiegłego roku rozpoczęto w Europie sprzedaż siedmiomiejscowej wersji amerykańskiego SUV-a.Explorera Plug-In Hybrid napędza układ łączący 3-litrowy silnik benzynowy...
7 silników w nowym Fordzie!

7 silników w nowym Fordzie! 2020-07-22

Ford przedstawia Mustanga Mach-E 1400, w pełni elektryczny drogowy bolid, który udowadnia, jak wysokie osiągi można uzyskać bez kropli paliwa. Prototyp, opracowany we współpracy z firmą RTR i zbudowany na lekkim nadwoziu BIW Mustanga Mach-E GT, osiąga...
Ford Bronco. Legenda powraca

Ford Bronco. Legenda powraca 2020-07-14

Po blisko ćwierćwiecznej nieobecności na amerykański rynek wraca Ford Bronco. Oznacza to, że Jeep Wrangler zyskał właśnie groźnego, nieco bardziej ucywilizowanego, konkurenta!
Ford i Volkswagen zacieśniają współpracę

Ford i Volkswagen zacieśniają współpracę 2020-06-14

Volkswagen i Ford podpisały kolejne umowy, zacieśniające ich globalną współpracę. Dzięki nowym projektom produkty obydwu firm mają być lepiej dopasowane do potrzeb klientów w Europie i w innych regionach świata. Ford i Volkswagen wykorzystają...
Forda Fiesta jako miękka hybryda

Forda Fiesta jako miękka hybryda 2020-06-09

Popularny kompaktowy hatchback Ford Fiesta – najlepiej sprzedający się w Europie model Forda – jest już dostępny ze zelektryfikowanym układem napędowym.Przypomnijmy - Ford zobowiązał się do zaoferowania zelektryfikowanej wersji każdego pojazdu...
Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.