chceauto.pl
x
Porady i rynek

Nowe Skody jak ciepłe bułeczki!

Redakcja ChceAuto.pl | 2013-10-15 | Opinie
Nowe Skody jak ciepłe bułeczki!
Zobacz w katalogu
Skoda Superb
We wrześniu tego roku do klientów indywidualnych trafiło aż 120 sztuk odświeżonej niedawno Skody Superb i Superb Kombi, co stawia ten model na pierwszym miejscu wśród przedstawicieli klasy średniej. W porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku, zanotowany wynik oznacza wzrost aż o 328,57 procenta!

O ile we wrześniu 2012 roku udział Superba w segmencie wynosił 5,1 procenta, o tyle w tym roku wzrósł prawie czterokrotnie i wynosi już 18,63 procent. Daje to odświeżonemu Superbowi pozycję lidera w klasie średniej wśród klientów indywidualnych. Warto dodać, że jest to jeden z najwyższych wzrostów sprzedaży, w porównaniu z zeszłym rokiem.

Wnętrze odświeżonej Skody Superb
Wnętrze odświeżonej Skody Superb
Co więcej, biorąc pod uwagę dane dotyczące sprzedaży z okresu od stycznia do września tego roku, dominacja Superba również jest doskonale widoczna. W tym okresie do klientów indywidualnych trafiły łącznie 654 egzemplarze, co w porównaniu z analogicznym okresem zeszłego roku (324 sztuki) oznacza wzrost o 101,85 procent.

Skoda Superb po liftingu
Skoda Superb po liftingu
Jednym motorów sprzedaży są wprowadzone ostatnio zmiany w tym modelu. Oprócz odświeżonego wyglądu, inżynierowie Skody zadbali również o niższe zużycie paliwa. Na liście wyposażenia znalazły się też nowe pozycje, jak na przykład system ułatwiający parkowanie, który pomaga nie tylko zaparkować równolegle, ale także prostopadle tyłem.

Chociaż od premiery obecnej generacji auta mija właśnie piąty rok, zarówno limuzyna, jak i Superb Combi wciąż oferują największy bagażnik i najwięcej miejsca na nogi na tylnej kanapie (157 milimetrów) wśród samochodów klasy średniej.

Nowa Skoda Octavia
Nowa Skoda Octavia
W tym miejscu warto dodać, że również w przypadku nowej Octavii można już mówić o sporym sprzedażowym sukcesie. W minionym miesiącu Octavia była najchętniej kupowanym nowym autem na rynku polskim. W ostatnim czasie do klientów trafiły aż 924 Octavie (z czego blisko 90 procent stanowią auta nowej generacji).

W porównaniu z sierpniem bieżącego roku, jest to wzrost aż o 46,43% (631 zarejestrowanych samochodów).


Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Nowe Skody jak ciepłe bułeczki! - GALERIA ZDJĘĆ

Nowe Skody jak ciepłe bułeczki!Nowe Skody jak ciepłe bułeczki!Nowe Skody jak ciepłe bułeczki!Nowe Skody jak ciepłe bułeczki!

Zobacz także

najczęściej poszukiwane

Jesteśmy też na Facebook Jesteśmy też na Google+ Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.