chceauto.pl
x
Wyprzedaż Ford 2018
Porady i rynek

Nowa Skoda Superb w Polsce od lipca

Redakcja ChceAuto.pl | 2015-03-20 | Opinie
Nowa Skoda Superb w Polsce od lipca
Zobacz w katalogu
Skoda Superb
W fabryce Skody w Kvasinach rozpoczęła się produkcja nowego Superba. Pierwszy seryjny egzemplarz został pokryty szarym lakierem Business Grey.

Skoda Superb
Skoda Superb
Na potrzeby produkcji Skody Superb, zakład w Kvasinach został kompleksowo unowocześniony i rozbudowany. Obok uruchomienia nowej fabryki nadwozi, rozbudowano także budynki produkcyjne.

Z powodu uruchomienia produkcji nowego modelu poczyniono znaczące inwestycje w technologie produkcyjne, montażowe i logistyczne. Tylko w fabrykę nadwozi zainwestowano 1,7 miliarda czeskich koron (równowartość około 260 mln złotych), a kolejne etapy ekspansji zakładu w Kvasinach są już planowane.

Skoda Superb
Skoda Superb
Skoda Superb to flagowy model czeskiego producenta. I generacja tego pojazdu pojawiła się w 2001 roku. Od tamtej pory producent dostarczył ponad 700 000 egzemplarzy Superba pierwszej i drugiej generacji, czyniąc z niego jedną z najbardziej udanych i najpopularniejszych pozycji swojego segmentu w wielu krajach na całym świecie, w tym także i w Polsce.

Skoda Superb
Skoda Superb
Nowa generacja Superba ma być jeszcze lepsza. Samochód oparto na modułowej płycie MQB, poprawiono poziom bezpieczeństwa, zwiększono się ilość miejsca w środku, a także wyposażenie w systemy infotainment.

Produkcja Skody Superb na rynek polski rusza już w lipcu. W tym samym miesiącu będzie można również obejrzeć samochody w polskich salonach.

Zakład w Kvasinach jest jedną z trzech placówek produkcyjnych Skody w Czechach i obecnie zatrudnia około 4 500 osób. Czyni to z niej jednego z największych pracodawców w sektorze przemysłu w regionie. Oprócz Skody Superb wytwarzane są tu także modele Roomster i Yeti. W 2014 roku zbudowano tu 166 200 samochodów.Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Nowa Skoda Superb w Polsce od lipca - GALERIA ZDJĘĆ

Nowa Skoda Superb w Polsce od lipcaNowa Skoda Superb w Polsce od lipcaNowa Skoda Superb w Polsce od lipcaNowa Skoda Superb w Polsce od lipca

Zobacz także

Skoda Wyprzedaż 2018

najczęściej poszukiwane

Jesteśmy też na Facebook Jesteśmy też na Google+ Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.