chceauto.pl
x
Mitsubishi się odrodzi. Ale nie w Europie!

Mitsubishi się odrodzi. Ale nie w Europie!

Porady i rynek
Redakcja ChceAuto.pl 2017-10-18 Opinie
W ostatnich latach Mitsubishi wydawało się być w odwrocie. Japończycy wycofywali z oferty kultowe modele, jak Lancer Evo (i jego wersje "cywilne"), a odświeżanie gamy szło im jak po grudzie.

Dzisiaj w europejskiej ofercie Mitsubishi znajdują się wiekowe modele, jak Pajero czy młodszy, ale i tak już - jak na realia rynkowe - mocno przeterminowany ASX. Poza tym Japończycy sprzedają jeszcze względnie młodego Outlandera, a najmłodszym modelem jest pickup L200. W ofercie ma się jeszce pojawić się nowy crossover o nazwie Eclipse Cross.

Mitsubishi ma jednak plan na odrodzenie, chociaż niekoniecznie dotyczy to rynku europejskiego. Japońska marka, która rok temu dołączyło do aliansu Renault-Nissan, przedstawiła właśnie 3-letni plan, zgodnie z którym w gamie modelowej pojawi się aż sześć nowych modeli.

Ma to zaowocować wzrostem sprzedaży o 30 proc. rocznie, do poziomu 1,3 mln pojazdów oraz wzrostem zysku operacyjnego z poziomu 0,3 proc. w 2016 roku do 6 proc do końca 2019 roku.

Mitsubishi XPANDER
Mitsubishi XPANDER
Plan o nazwie „Drive for Growth” zakłada 60-procentowy wzrost rocznych nakładów inwestycyjnych do 137 miliardów jenów w 2019 roku - podnosząc wydatki w stosunku do sprzedaży do poziomu 5,5 procent w skali roku. Wydatki na badania i rozwój wzrosną o 50 procent, do 133 miliardów jenów w tym samym okresie. Łącznie nakłady na inwestycje wyniosą ponad 600 mld jenów.

Mitsubishi planuje wzmocnić swoją pozycję w segmencie SUV-ów i pickup-ów z napędem na cztery koła i wprowadzić 11 nowych samochodów, włączając w to modele XPANDER (wyłącznie na rynku indonezyjskim) i Eclipse Cross (globalny, trafi również do Europy).

Program odnowy gamy produktów będzie realizowany równocześnie ze zwiększeniem aktywności na rynkach Azji Południowo-Wschodniej, Oceanii, Stanów Zjednoczonych, Chin oraz Japonii.

W ramach "Drive for Growth”, Mitsubishi zakłada zwiększenie do 10 procent udziału w rynku w państwach Azji Południowo-Wschodniej. Zostanie także wzmocniona działalność sprzedażowa w USA. Obecność firmy w Chinach wzrośnie dzięki wprowadzeniu na rynek takich modeli jak Outlander czy Eclipse Cross. Końcowe założenia przewidują, że firma zainwestuje w sieć sprzedaży i portfolio produktów w celu przywrócenia rentowności w Japonii.

Jak widać, nie należy więc spodziewać się rozwoju Mitsubishi na rynkach europejskich. Tym niemniej Japończycy zapowiadają, że w trzy lata pojawi się sześć kompletnie nowych modeli, a w pięciu kolejnych zostaną wprowadzone kluczowe modyfikacje.

Pod koniec realizacji planu, firma spodziewa się, że pięć najlepiej sprzedających się modeli globalnych, które reprezentują segmenty SUV, 4WD i hybrydowy (PHEV), stanowić będzie 70 procent całkowitej wielkości sprzedaży koncernu. W celu przejścia do produkcji modeli o niższych parametrach emisji spalin, firma zapowiedziała również, że planuje zastosować rozwiązania elektryczne w podstawowym zakresie modeli, w tym w minisamochodach typu kei car od roku 2020.

Tak więc, Mitsubishi ma się odrodzić, ale najwyraźniej w Europie ma nie wchodzić w paradę pozostałym członkom aliansu, czyli Renault i Nissanowi...

Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Mitsubishi się odrodzi. Ale nie w Europie! - GALERIA ZDJĘĆ

Mitsubishi się odrodzi. Ale nie w Europie!Mitsubishi się odrodzi. Ale nie w Europie!

Zobacz także

Mitsubishi Eclipse Cross po liftingu. Tylko PHEV!

Mitsubishi Eclipse Cross po liftingu. Tylko PHEV! 2021-04-16

Już niebawem na polskim rynku zadebiutuje nowe Mitsubishi Eclipse Cross PHEV. Polska premiera pojazdu spod znaku Trzech Diamentów jest planowana na 27 kwietnia, ale już, wraz z ogłoszeniem cen i wyposażenia tego modelu ruszyła przedsprzedaż tego...
Mitsubishi znika z Europy!

Mitsubishi znika z Europy! 2020-07-28

Sprzedaż dotychczasowych modeli będzie powoli wygaszana, na nowe nie mamy już co liczyć!Jak czytamy w lakonicznym komunikacie prasowym – decyzja o ”zamrożeniu” wprowadzania nowych modeli na rynki europejskie podjęta została na wczorajszym (27...
Mitsubishi ASX Insport

Mitsubishi ASX Insport 2020-06-16

W polskich salonach Mitsubishi Motors debiutuje właśnie limitowana wersja modelu Mitsubishi ASX. INSPORT - bo o niej mowa - mocno różni się od standardowych wersji zarówno wizualnie, jak i poziomem wyposażenia. Stworzona na bazie wersji INTENSE PLUS,...
Zmodernizowane Mitsubishi ASX już w Polsce. Ceny

Zmodernizowane Mitsubishi ASX już w Polsce. Ceny 2019-09-30

W polskich salonach Mitsubishi debiutuje ASX po modernizacji. To już kolejne zmiany w historii tego dziewięcioletniego kompaktowego SUV-a.Mitsubishi ASX debiutowało w 2010 roku, a dziś znajduje się wśród trzech najlepiej sprzedających się modeli...
Mitsubishi ASX po dużych zmianach

Mitsubishi ASX po dużych zmianach 2019-02-12

Na rozpoczynającym się na początku marca salonie w Genewie zadebiutuje zmodernizowane Mitsubishi ASX.ASX to kompaktowy SUV, który debiutował... 10 lat temu, a w polskich salonach pojawił się na początku 2010 roku. Auto spotkało się z dobrym...
Mitsubishi L200 po nowemu

Mitsubishi L200 po nowemu 2018-11-09

Japoński producent zaprezentował nowe wcielenie swojego pickupa. Produkowana od 2015 roku piąta generacja modelu (na niektórych rynkach znany pod nazwą Triton) doczekała się właśnie daleko idących zmian. Auto otrzymało m.in zupełnie nowy,...

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.