chceauto.pl
x
Mercedes klasy T. Zupełnie nowy model!

Mercedes klasy T. Zupełnie nowy model!

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2020-07-30 Opinie
Mercedes zapowiedział poszerzenie gamy modelowej o zupełnie nowy model - klasę T. Co zaskakujące ma to być mivian.

Segmentów minivanów w Europie (MPV) w ostatnich latach znalazł się w głębokim kryzysie. Sprzedaż załamała się do tego stopnia, że producenci coraz głośniej mówią o zakończeniu produkcji wielu modeli tej klasy (jak Opel Zafira czy Ford S-Max i Galaxy). Klienci, którzy kupowali minivany kupują teraz SUV-y i crossovery.

Mercedes idzie jednak na przekór trendom i zamierza wprowadzić do segmenty MPV nowy model. Mercedes klasy T ma być pozycjonowany poniżej klasy V, która również cały czas znajduje się w ofercie.

Klasa T skierowana ma być do rodzin i użytkowników prywatnych, a więc odmiennie niż większa klasa V, którą chętnie użytkują firmy.

Mercedes zdradził, że samochód otrzyma z obu stron przesuwne drzwi. Będzie również spokrewniony z modelem Citan nowej generacji.

Przypomnijmy, że Mercedes Citan to produkowany od 2012 roku samochód oparty na Renault Kangoo, skierowany do małych przedsiębiorców. W zeszłym roku Mercedes ogłosił, że pojawi się druga generacja Citana. Teraz wiadomo, że Klasa T i Citan będą oparte na tej samej platformie. Nie jest nawet wykluczone, że klasa T będzie wręcz osobową wersją Citana nowej generacji. Wręcz sugerować może to kształt samochodu, zaprezentowany na jedynej ujawnionej przez niemiecki koncern grafice.

Oba modele będą dostępne w wersjach spalinowych i elektrycznych. Premierę rynkową klasy T zaplanowano na pierwszą połowę 2022 roku. Natomiast samochód w pełnej krasie powinniśmy poznać już w przyszłym toku.

Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus
Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.