chceauto.pl
x
Mercedes EQT. Taka będzie nowa klasa T?

Mercedes EQT. Taka będzie nowa klasa T?

Porady i rynek
Redakcja ChceAuto.pl 2021-04-22 Opinie
Już 10 maja Mercedes-Benz Vans zaprezentuje nowy koncepcyjny model o nazwie EQT. Producent nie ukrywa, że pojazd jest prekursorem nowej klasy T.

Firma zaprezentowała właśnie pierwszą grafikę zdradzającą kształty samochodu. Zgodnie ze strategią ”Najpierw elektryczny”, jako pierwszy powstał pojazd koncepcyjny właśnie w takiej wersji.

Bliski produkcji Concept EQT ujawnia kluczowe cechy elektrycznej wersji lasy T, która – jak zapewnia niemiecki producent - niebawem pojawi się w ofercie.

Elektryczny model zapowiadany jest jako ”miejski van”, który ”przenosi sprawdzoną formułę osobowego vana Klasy V do formatu kompaktowego i wprowadza nowy poziom jakości w segmencie małych samochodów dostawczych”.

W oficjalnym komunikacie czytamy, że Concept EQT ”łączy w sobie przestronne i uniwersalne wnętrze z atrakcyjnym wzornictwem i wysokimi standardami Mercedesa w zakresie komfortu, łączności, jakości i bezpieczeństwa”.

Samochód zaprojektowano zgodnie z koncepcją stylistyczną o nazwie ”Sensual Purity”. Ta opierać ma się na dwóch skrajnych elementach: emocjach i inteligencji.

”Wykorzystując ten dualizm, Concept EQT przynosi nowy holistyczny projekt w segmencie małych samochodów dostawczych. Dzięki temu pierwszemu małemu vanowi premium Mercedes-Benz Vans poszerza swoją ofertę dla klientów prywatnych, oferując atrakcyjny model podstawowy, który pozwoli rodzinom i innym aktywnie spędzającym czas użytkownikom wkroczyć do świata Mercedes-Benz” – czytamy w materiałach prasowych.

Przypominamy, że sama klasa T ma być zupełnie nowym, kompaktowym vanem o miejskim charakterze. Auto opracowywane jest w ramach współpracy z koncernem Renault-Nissan-Mitsubishi i będzie mocno spokrewnione z dostawczym Mercedesem Citanem.

Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Zobacz także

Mercedes klasy T. Zupełnie nowy model!

Mercedes klasy T. Zupełnie nowy model! 2020-07-30

Mercedes zapowiedział poszerzenie gamy modelowej o zupełnie nowy model - klasę T. Co zaskakujące ma to być mivian.Segmentów minivanów w Europie (MPV) w ostatnich latach znalazł się w głębokim kryzysie. Sprzedaż załamała się do tego stopnia, że...

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.