chceauto.pl
x
Mercedes klasy T. Klon Renault Kangoo

Mercedes klasy T. Klon Renault Kangoo

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2022-04-29
Mercedes poszerza gamę modelową o klasę T. To kolejny w gamie tego producenta pojazd oparty na francuskim Renault Kangoo.

Mercedes klasy T
Mercedes klasy T
W zeszłym roku Mercedes wprowadził na rynek nowego Citana. Pojazd ten jest bliźniakiem Kangoo i oferowany jest jako samochód dostawczy oraz osobowy o nazwie Citan Tourer. Natomiast klasa T będzie dostępna wyłącznie jako wersja osobowa i od Tourera ma się różnić lepszym poziomem wyposażenia i lepszymi materiałami wykończeniowymi. Jednym słowem - ma być luksusowym pojazdem, który tylko wyglądem nawiązuje do auta dostawczego.

W momencie wprowadzenia na rynek Mercedes klasy T dostępny będzie z jednym silnikiem wysokoprężny i jednym benzynowym. Jednostka wysokoprężna o pojemności 1461 ccm oferowana będzie w wariantach o mocy 95 i 116 KM (odpowiednio wersje T 160d i T 180d). Również silnik benzynowy o pojemności 1332 ccm będzie oferował dwa poziomy mocy: 102 i 131 KM (T 160 i T 180).

Mercedes klasy T
Mercedes klasy T
Standardowo wszystkie silniki współpracują z manualną przekładnią sześciobiegową. Opcjonalnie silnik Diesla oraz mocniejsza jednostka benzynowa mogą być sparowane z siedmiostopniową, dwusprzęgłową skrzynią biegów (DCT).

Nieco później, ale jeszcze w 2022 roku, zadebiutować ma elektryczna wersja klasy T, która będzie nazywać się EQT. Ponieważ auto bazuje na Renault Kangoo można się spodziewać, że układ napędowy tego pojazdu będzie tożsamy z tym, zastosowanym w Kangoo E-Tech Electric. Za napęd będzie więc odpowiadał silnik o mocy 122 KM, który energię będzie czerpał z akumulatora o pojemności 45 kWh. Zasięg takiego auta powinien sięgać do 300 km.

Mercedes klasy T
Mercedes klasy T
Mercedes klasy T standardowo wyposażony jest m.in. reflektory typu LED, w kolorze nadwozia polakierowane są zderzaki i osłony lusterek, osłona chłodnicy jest zaś pokryta chromem.

Na tylnej kanapie zmieszczą się nawet trzy foteliki. Każdy egzemplarz Mercedesa klasy T wyposażony jest w system infotainment MBUX z 7-calowym wyświetlaczem dotykowym. Dodatkowo między zegarami na desce rozdzielczej znajduje się 5,5-calowy ekran pokładowego komputera. Standardem jest również wielofunkcyjna kierownica, klimatyzacja i system bezkluczykowego dostępu.

Mercedes klasy T
Mercedes klasy T
W zakresie systemów-asystentów kierowcy Mercedesy klasy T standardowo posiada wspomaganie ruszania pod górę, asystenta bocznego wiatru, system ostrzegania o zmęczeniu ATTENTION ASSIST, asystenta układu hamulcowego z funkcją pokonywania skrzyżowań, asystenta utrzymania pasa ruchu, martwego pola i limitu prędkości.

Pakiet wspomagania bezpieczeństwa jazdy jest dostępny jako opcja i obejmuje dodatkowo system utrzymania odległości DISTRONIC i aktywnego asystenta układu kierowniczego. Również w opcji dostępny jest aktywny asystent parkowania z PARKTRONIC i kamerą cofania.

Mercedes klasy T
Mercedes klasy T
Na początek Mercedes klasy T będzie dostępny w krótszym, pięciomiejscowym wariancie. Taki samochód ma 4498 mm długości, 1859 mm szerokości i 1811 mm wysokości. Drzwi przesuwne zapewniają otwór o szerokości 614 milimetrów i wysokości 1059 milimetrów.

Tylna kanapa składa się standardowo, tworząc z podłogą bagażnika praktycznie płaską przestrzeń ładunkową. Bagażnik jest standardowo wyposażony w klapę tylną z podgrzewaną szybą. Alternatywnie dostępne są dwusegmentowe drzwi tylne. Obie sekcje drzwi można zablokować w pozycji 90 stopni i odchylić na bok pod kątem do 180 stopni.

Nieco później pojawi się też wariant z długim rozstawem osi, z maksymalnie siedmioma siedzeniami.

Mercedes klasy T. Klon Renault Kangoo - GALERIA ZDJĘĆ

Mercedes klasy T. Klon Renault KangooMercedes klasy T. Klon Renault KangooMercedes klasy T. Klon Renault KangooMercedes klasy T. Klon Renault KangooMercedes klasy T. Klon Renault KangooMercedes klasy T. Klon Renault KangooMercedes klasy T. Klon Renault KangooMercedes klasy T. Klon Renault KangooMercedes klasy T. Klon Renault KangooMercedes klasy T. Klon Renault Kangoo

Zobacz także

Renault Grand Kangoo dla siedmiu osób

Renault Grand Kangoo dla siedmiu osób 2023-09-06

Renault poszerza gamę Kangoo o siedmiomiejscową wersję osobową o nazwie Grand Kangoo.Trzecia generacji Renault Kangoo debiutowała w 2021 roku. Samochód, jak poprzednio, jest jednym z trojaczków, a nawet czworaczków. Na Kangoo oparto Mercedesy Citan i...
Nowa klasa T już w salonach. Ceny

Nowa klasa T już w salonach. Ceny 2022-05-02

W polskich salonach można już zamawiać nowego małego vana Mercedes-Benz: Klasę T. Ten niewielkich rozmiarów zewnętrznych, ale oferujący wiele przestrzeni w środku pojazd do użytku prywatnego debiutuje na rynku w czterech wariantach silnika: dwóch...
Mercedes Citan II generacji

Mercedes Citan II generacji 2021-08-26

Mercedes zaprezentował Citana II generacji. Tak jak poprzednio samochód oparty jest na Renault Kangoo.Nowa generacja Renault Kangoo pojawiła się w listopadzie 2020 roku. Kwestią czasu było więc pojawienie się nowego Citana. Trzeba jednak przyznać, że...
Mercedes EQT. Taka będzie nowa klasa T?

Mercedes EQT. Taka będzie nowa klasa T? 2021-04-22

Już 10 maja Mercedes-Benz Vans zaprezentuje nowy koncepcyjny model o nazwie EQT. Producent nie ukrywa, że pojazd jest prekursorem nowej klasy T.Firma zaprezentowała właśnie pierwszą grafikę zdradzającą kształty samochodu. Zgodnie ze strategią...
Nowe Renault Kangoo i Express

Nowe Renault Kangoo i Express 2020-11-13

Renault zaprezentowało zupełnie nową generację modelu Kangoo. Samochód trafi na rynek w połowie 2021 roku.Samochody dostawcze nie starzeją się tak szybko, jak klasyczne auta osobowe, dlatego ich kariera rynkowa trwa znacznie dłużej. Nie inaczej był...
Mercedes klasy T. Zupełnie nowy model!

Mercedes klasy T. Zupełnie nowy model! 2020-07-30

Mercedes zapowiedział poszerzenie gamy modelowej o zupełnie nowy model - klasę T. Co zaskakujące ma to być mivian.Segmentów minivanów w Europie (MPV) w ostatnich latach znalazł się w głębokim kryzysie. Sprzedaż załamała się do tego stopnia, że...

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na YouTube RSS