chceauto.pl
x
Lexus LBX. Polskie ceny. Tańszego Lexusa nie ma

Lexus LBX. Polskie ceny. Tańszego Lexusa nie ma

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2023-07-06
Lexus LBX debiutuje w Polsce. Ten mały, miejskie crossover będzie najtańszym modelem japońskiej marki, jego ceny zaczynają się od 150 tys. zł..

Lexus LBX
Lexus LBX
LBX jest pierwszym modelem Lexusa, który powstał na zmodyfikowanej platformie GA-B. Auto ma niewielie wymiary: mierzy 419 cm długości, 182,5 cm szerokości oraz 154,5 cm wysokości, a rozstaw osi to 258 cm.

LBX jako pierwszy Lexus korzysta z nowego napędu hybrydowego z trzycylindrowym silnikiem o pojemności 1,5 l. Łączna moc układu wynosi 136 KM/100 kW, a maksymalny moment obrotowy to 185 Nm. Samochód dostępny jest w wersji z napędem na koła przednie lub z napędem na cztery koła E-FOUR.

Pierwsze zamówione egzemplarze dotrą do klientów w pierwszym kwartale 2024 roku.

Lexus LBX
Lexus LBX
Lexus LBX w standardzie ma dwustrefową klimatyzację automatyczną, elektroniczne klamki, aktywny tempomat działający w pełnym zakresie prędkości, kamerę cofania, system multimedialny Lexus Link Connect z 9,8-calowym wyświetlaczem, nawigacją w chmurze, łącznością ze smartfonami przy pomocy Apple CarPlay (bezprzewodowo) i Android Auto (przewodowo), reflektory przednie Full LED L-Shape oraz najnowszy pakiet systemów bezpieczeństwa Lexus Safety System + 3. Tak wyposażony Lexus LBX kosztuje 149 900 zł i ma 17-calowe, felgi aluminiowe oraz napęd na przód.

Podstawową odmianę miejskiego crossovera można doposażyć w pakiet Comfort (13 000 zł). Obejmuje on podgrzewane fotele przednie, elektryczną regulację podparcia lędźwiowego fotela kierowcy, czujniki parkowania z funkcją samoczynnego zatrzymania, spryskiwacz kamery cofania, elektrycznie składane i podgrzewane lusterka, inteligentny kluczyk, bezprzewodową ładowarkę indukcyjną do telefonu, po dwa wejścia USB z przodu i tyłu auta, a także pakiet systemów bezpieczeństwa rozszerzony o układ monitorujący martwe pole w lusterkach (BSM), system ostrzegania o ruchu poprzecznym z tyłu pojazdu (RCTA), system monitorowania kierowcy (PCS+D), system zapobiegający otwarciu drzwi w razie ryzyka kolizji (SEA) oraz tylne lampy z sygnalizacją gwałtownego hamowania (FHL).

Lexus LBX
Lexus LBX
LBX w wersji Elegant ma 18-calowe felgi, we wnętrzu zastosowano tapicerkę ze skóry syntetycznej w kolorach Ammonite Sand lub Dark Forest, a opcjonalnie dostępna jest też czarna skóra syntetyczna z perforacją i czerwonymi przeszyciami. LBX Elegant kosztuje od 167 900 zł w wersji z napędem na przód oraz od 177 900 zł z napędem E-FOUR.

LBX Emotion ma z kolei dwukolorowe malowanie nadwozia, przyciemniane szyby w tylnej części nadwozia, 18-calowe felgi z maszynowym wykończeniem, tapicerkę ze skóry syntetycznej z perforacją i czerwonymi przeszyciami. Ta odmiana kosztuje od 171 900 zł z napędem na przód oraz od 181 900 zł z napędem E-FOUR.

Zarówno w LBX Elegant jak i LBX Emotion standardem jest dodatkowe ogrzewanie, podgrzewana kierownica, podgrzewane fotele typu Sporty, fotel kierowcy z elektryczną regulacją podparcia lędźwiowego, a fotel pasażera regulowany jest na wysokość. Auto ma czujniki deszczu i zmierzchu, czujniki parkowania, kamerę cofania ze spryskiwaczem, elektrycznie składane i podgrzewane lusterka zewnętrzne, elektrochromatyczne lusterko wewnętrzne oraz jednokolorowe oświetlenie nastrojowe ambient.

Lexus LBX
Lexus LBX
Pakiet systemów bezpieczeństwa w LBX Elegant i LBX Emotion zawiera również system monitorujący martwe pole w lusterkach (BSM), system ostrzegania o ruchu poprzecznym z tyłu pojazdu (RCTA), system monitorowania kierowcy (PCS+D), system zapobiegający otwarciu drzwi w razie ryzyka kolizji oraz tylne lampy z sygnalizacją gwałtownego hamowania (FHL).

Do obu wersji można zamówić pakiet Tech (12 000 zł), który obejmuje 12,3-calowy wirtualny kokpit, elektrycznie otwieraną i zamykaną klapę bagażnika, system nanoe™ X, inteligentny kluczyk oraz po dwa wejścia USB z przodu i z tyłu kabiny.

Wersje Relax i Cool oferują jeszcze wyższy poziom wyposażenia. We wnętrzu LBX-a Relax znajdziemy tapicerkę z naturalnej skóry półanilinowej w kolorach Black lub Saddle Tan. Można wybrać jeden z dziewięciu jednobarwnych lakierów nadwozia, a 18-calowym felgom nadano połysk. LBX Relax z napędem na koła przednie kosztuje od 188 900 zł, a z napędem E-FOUR od 198 900 zł.

LBX Cool ma bardziej dynamiczny charakter, który z zewnątrz podkreśla dwukolorowe malowanie nadwozia (osiem wariantów do wyboru), przyciemniane szyby tylne oraz maszynowo wykończone 18-calowe felgi aluminiowe, a do wykończenia tapicerki zastosowano zamsz Ultrasuede w kolorystyce Black & Dark Grey z przeszyciami Copper. LBX Cool z napędem na przód został wyceniony na 192 900 zł, a z napędem E-FOUR 202 900 zł.

Wyposażenie modeli LBX Relax i LBX Cool obejmuje wszystkie elementy z poziomu Elegant lub Emotion z pakietem Tech i zawiera także oświetlenie ambientowe w 50 barwach. Do obu wersji można zamówić pakiet Premium (5 000 zł), który obejmuje adaptacyjne reflektory Full LED L-Shape (AHS), LED-owe światła przeciwmgielne oraz funkcję doświetlania zakrętów.

Lexusa LBX można już zamawiać. Pierwsze egzemplarze dotrą do salonów w pierwszym kwartale 2024 roku.

Lexus LBX. Polskie ceny. Tańszego Lexusa nie ma - GALERIA ZDJĘĆ

Lexus LBX. Polskie ceny. Tańszego Lexusa nie maLexus LBX. Polskie ceny. Tańszego Lexusa nie maLexus LBX. Polskie ceny. Tańszego Lexusa nie maLexus LBX. Polskie ceny. Tańszego Lexusa nie maLexus LBX. Polskie ceny. Tańszego Lexusa nie ma

Zobacz także

Lexus LBX. 800 zamówień w Polsce

Lexus LBX. 800 zamówień w Polsce 2023-12-27

Lexus LBX spotkał się z ciepłym przyjęciem w Polsce. Sprzedano już wszystkie egzemplarze wersji startowej, a liczba zamówień przekroczyła 800.Lexus LBX to najmniejszy i najtańszy model japońskiej marki. Samochód jest napędzany przez hybrydowy...
Lexus LBX z nowym hybrydowym napędem

Lexus LBX z nowym hybrydowym napędem 2023-11-13

Na początku 2024 roku w salonach pojawi się najtańszy model w gamie Lexusa, czyli LBX. Samochód ten otrzymał nowy hybrydowy napęd, którego nie znajdziemy w żadnym innym modelu Lexusa.Lexus LBX to nieduży, miejski crossover, którego ceny zaczynają...
Lexus LBX. Nowość dla Europy

Lexus LBX. Nowość dla Europy 2023-06-05

Lexus LBX to nowy najmniejszy model japońskiego producenta. Japończycy rozwijają tę nazwę, jako Lexus Breaktrough Crossover. Samochód jest pozycjonowany poniżej najmniejszego dotychczas Lexusa, czyli modelu UX i będzie dostępny wyłącznie z napędami...
Lexus LBX. Nowy najtańszy model?

Lexus LBX. Nowy najtańszy model? 2023-05-23

Na początku czerwca Lexus oficjalnie zaprezentuje model LBX. To całkowita nowość w gamie japońskiego producenta samochodów luksusowych.O Lexusie LBX nie wiemy na razie niemal nic. Już samo połączenie liter w nazwie może wydawać się bowiem...

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na YouTube RSS