chceauto.pl
x
Lexus LBX. 800 zamówień w Polsce

Lexus LBX. 800 zamówień w Polsce

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2023-12-27
Lexus LBX spotkał się z ciepłym przyjęciem w Polsce. Sprzedano już wszystkie egzemplarze wersji startowej, a liczba zamówień przekroczyła 800.

Lexus LBX
Lexus LBX
Lexus LBX to najmniejszy i najtańszy model japońskiej marki. Samochód jest napędzany przez hybrydowy układ napędowy bazujący na trzycylindrowym silniku 1.5. Silnik elektryczny wspomaga jednostkę spalinową wykorzystując baterię niklowo-wodorkową. Moc systemowa wynosi 136 KM, a napęd może być przenoszony na przednią oś lub na wszystkie koła.

Polscy kierowcy, jako jedni z pierwszych w Europie, mogli obejrzeć auto podczas pokazów przedpremierowych latem oraz jesienią tego roku. W trakcie przedsprzedaży zamówiono już 800 LBX-ów.

Lexus LBX
Lexus LBX
W modelu LBX Lexus zmienił podejście do tworzenia gamy wersji wyposażenia. Samochód ma dopasować się do stylu życia swojego użytkownika, dlatego poszczególne wersje różnią się pomiędzy sobą nie liczbą dostępnych opcji, a przede wszystkim wykończeniem wnętrza o zróżnicowanym charakterze (dynamicznym, sportowym bądź eleganckim i wyciszonym) poprzez zastosowane materiały, kolory i detale.

Oprócz wariantu podstawowego samochody podzielono na cztery tematyczne „atmosfery”. Wersje Elegant i Relax dają poczucie ekskluzywności, a wersje Emotion i Cool mają bardziej dynamiczny i sportowy charakter.

Lexus LBX
Lexus LBX
60 proc. wszystkich zamówień LBX-a w Polsce dotyczy samochodów w najwyższych specyfikacjach. Połowa zamówionych LBX-ów będzie miał lakier Sonic Copper, który w gamie Lexusa zadebiutował wraz z modelami RX i RZ. Co czwarty zarezerwowany LBX to auto z napędem na cztery koła E-FOUR.

Z okazji rynkowej premiery Lexus przygotował wersję specjalną Original Edition, która dostępna jest w wyłącznie w Europie. Na polski rynek przewidziano 300 egzemplarzy i wszystkie auta zostały już zarezerwowane.

Lexus LBX
Lexus LBX
Wyposażenie Lexusa LBX Original Edition jest kompletne, a z zewnątrz auto wyróżnia się specjalnymi matowymi 18-calowymi felgami, dodatkowymi listwami zderzaków, napisem „Original Edition” na tylnej klapie. Auto dostępne jest w czarnym lakierze lub w trzech dwukolorowych wariantach – Sonic Chrome, Sonic Copper oraz Dark Blue, które połączono z czarnym kontrastującym dachem. W środku zastosowano tapicerkę Ultrasuede połączoną ze skórą naturalną oraz grafitowymi przeszyciami.

Lexus LBX na polskim rynku kosztuje od 149 900 zł.

Lexus LBX. 800 zamówień w Polsce - GALERIA ZDJĘĆ

Lexus LBX. 800 zamówień w PolsceLexus LBX. 800 zamówień w PolsceLexus LBX. 800 zamówień w PolsceLexus LBX. 800 zamówień w PolsceLexus LBX. 800 zamówień w Polsce

Zobacz także

Lexus LBX z nowym hybrydowym napędem

Lexus LBX z nowym hybrydowym napędem 2023-11-13

Na początku 2024 roku w salonach pojawi się najtańszy model w gamie Lexusa, czyli LBX. Samochód ten otrzymał nowy hybrydowy napęd, którego nie znajdziemy w żadnym innym modelu Lexusa.Lexus LBX to nieduży, miejski crossover, którego ceny zaczynają...
Lexus LBX. Polskie ceny. Tańszego Lexusa nie ma

Lexus LBX. Polskie ceny. Tańszego Lexusa nie ma 2023-07-06

Lexus LBX debiutuje w Polsce. Ten mały, miejskie crossover będzie najtańszym modelem japońskiej marki, jego ceny zaczynają się od 150 tys. zł..LBX jest pierwszym modelem Lexusa, który powstał na zmodyfikowanej platformie GA-B. Auto ma niewielie...
Lexus LBX. Nowość dla Europy

Lexus LBX. Nowość dla Europy 2023-06-05

Lexus LBX to nowy najmniejszy model japońskiego producenta. Japończycy rozwijają tę nazwę, jako Lexus Breaktrough Crossover. Samochód jest pozycjonowany poniżej najmniejszego dotychczas Lexusa, czyli modelu UX i będzie dostępny wyłącznie z napędami...
Lexus LBX. Nowy najtańszy model?

Lexus LBX. Nowy najtańszy model? 2023-05-23

Na początku czerwca Lexus oficjalnie zaprezentuje model LBX. To całkowita nowość w gamie japońskiego producenta samochodów luksusowych.O Lexusie LBX nie wiemy na razie niemal nic. Już samo połączenie liter w nazwie może wydawać się bowiem...

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na YouTube RSS