chceauto.pl
x
Lexus LBX. Nowość dla Europy

Lexus LBX. Nowość dla Europy

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2023-06-05
Lexus LBX to nowy najmniejszy model japońskiego producenta. Japończycy rozwijają tę nazwę, jako Lexus Breaktrough Crossover. Samochód jest pozycjonowany poniżej najmniejszego dotychczas Lexusa, czyli modelu UX i będzie dostępny wyłącznie z napędami hybrydowymi.

Lexus LBX
Lexus LBX
LBX powstał z myślą o klientach na Starym Kontynencie i jest pierwszym Lexusem, który został opracowany przez europejski oddział marki. Ma 4190 mm długości, 1825 mm szerokości oraz 1545 mm wysokości, a rozstaw osi wynosi 2580 mm.

Jest pierwszym modelem marki, który powstał na zmodyfikowanej platformie GA-B, na które oparto również Yarisa Cross.

Lexus LBX
Lexus LBX
LBX będzie pierwszym Lexusem, który korzysta z nowej generacji napędu hybrydowego, który oparto na trzycylindrowym silniku benzynowym 1,5 l. Łączna moc układu wynosi 136 KM, a maksymalny moment obrotowy to 185 Nm. Moment obrotowy przekazywany jest za pomocą bezstopniowej przekładni E-CVT. LBX rozpędza się do 100 km/h w 9,2 s.

Opcjonalnie LBX może być wyposażony w inteligentny napęd na cztery koła E-FOUR, w którym dodatkowy silnik elektryczny napędza tylną oś.

Lexus LBX
Lexus LBX
Lexus LBX jest pierwszym modelem marki z 12,3-calowymi, cyfrowymi zegarami przed kierowcą, z kolei ekran systemu inforozrywki ma 9,8 cala. Opcjonalnie dostępny jest też wyświetlacz HUD na przedniej szybie.

Pojemność bagażnika w wersji przednionapędowej wynosi 332 litry.

Lexus LBX
Lexus LBX
LBX ma pełen pakiet systemów bezpieczeństwa Lexus Safety System + najnowszej generacji, którego kluczowymi elementami są układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia (PCS) z asystentem skrętu na skrzyżowaniu (ITA), aktywnym tempomatem (DRCC), układem rozpoznawania znaków (RSA) oraz asystentem utrzymania pasa ruchu (LKA).

Lexus LBX wyposażony jest też w elektroniczne klamki z systemem zapobiegającym otwarciu drzwi w sytuacji zagrożenia kolizją (SEA), kamerę monitorującą skupienie kierowcy (Driver Monitor), inteligentne czujniki parkowania z funkcją hamowania, system monitorowania martwego pola (BSM) oraz system ostrzegania o ruchu poprzecznym z tyłu pojazdu (RCTA).

Produkcja Lexusa LBX rozpocznie się pod koniec 2023 roku. Na początku 2024 roku auto trafi do sprzedaży w Europie i na wybranych innych rynkach.

Lexus LBX. Nowość dla Europy - GALERIA ZDJĘĆ

Lexus LBX. Nowość dla EuropyLexus LBX. Nowość dla EuropyLexus LBX. Nowość dla EuropyLexus LBX. Nowość dla EuropyLexus LBX. Nowość dla EuropyLexus LBX. Nowość dla EuropyLexus LBX. Nowość dla EuropyLexus LBX. Nowość dla Europy

Zobacz także

Lexus LBX. 800 zamówień w Polsce

Lexus LBX. 800 zamówień w Polsce 2023-12-27

Lexus LBX spotkał się z ciepłym przyjęciem w Polsce. Sprzedano już wszystkie egzemplarze wersji startowej, a liczba zamówień przekroczyła 800.Lexus LBX to najmniejszy i najtańszy model japońskiej marki. Samochód jest napędzany przez hybrydowy...
Lexus LBX z nowym hybrydowym napędem

Lexus LBX z nowym hybrydowym napędem 2023-11-13

Na początku 2024 roku w salonach pojawi się najtańszy model w gamie Lexusa, czyli LBX. Samochód ten otrzymał nowy hybrydowy napęd, którego nie znajdziemy w żadnym innym modelu Lexusa.Lexus LBX to nieduży, miejski crossover, którego ceny zaczynają...
Lexus LBX. Polskie ceny. Tańszego Lexusa nie ma

Lexus LBX. Polskie ceny. Tańszego Lexusa nie ma 2023-07-06

Lexus LBX debiutuje w Polsce. Ten mały, miejskie crossover będzie najtańszym modelem japońskiej marki, jego ceny zaczynają się od 150 tys. zł..LBX jest pierwszym modelem Lexusa, który powstał na zmodyfikowanej platformie GA-B. Auto ma niewielie...
Lexus LBX. Nowy najtańszy model?

Lexus LBX. Nowy najtańszy model? 2023-05-23

Na początku czerwca Lexus oficjalnie zaprezentuje model LBX. To całkowita nowość w gamie japońskiego producenta samochodów luksusowych.O Lexusie LBX nie wiemy na razie niemal nic. Już samo połączenie liter w nazwie może wydawać się bowiem...

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na YouTube RSS