chceauto.pl
x
Kolejne testy Euro NCAP

Kolejne testy Euro NCAP

Porady i rynek
Redakcja ChceAuto.pl 2020-12-11
Niezależna organizacja Euro NCAP ogłosiła wyniki kolejnych testów zderzeniowych. Tym razem ocenie bezpieczeństwa poddano Audi A3 Sportback, Seata Leona, Isuzu D-Max, Kię Sorento, Land Rovera Defender, Honda e i Hyundaia i10.

Seat Leon
Seat Leon
Audi A3 Sportback i Seat Leon oparte są na płycie podłogowej MQB-II, tej samej co Golf VIII. Nie ma więc większej niespodzianki w tym, że oba modele, podobnie jak kompakt Volkswagena otrzymały maksymalną ocenę pięciu gwiazdek. Jurorzy nie nie mieli do tych pojazdów praktycznie żadnych zastrzeżeń.

Niespodziankę stanowi za to... maksymalna ocena pięciu gwiazdek dla Isuzu D-Max. Pickupy to robocze pojazdy, w których względy bezpieczeństwa schodzą na dalszy plan. Isuzu D-Max jest jednak samochodem dobrze wyposażonym w systemy bezpieczeństwa, a jedyne uwagi dotyczyły zbyt agresywnego potraktowania innych pojazdów podczas zderzenia.

Land Rover Defender
Land Rover Defender
Te same zastrzeżenia dotyczą zresztą również innych pojazdów o dużej masie własnej poddanych testom - Land Rovera Defender i Kia Sorento.

Mimo wszystko, dzięki bogatemu wyposażeniu i zapewnieniu bezpieczeństwa swojemu kierowcy i pasażerom wszystkie trzy modele również otrzymały ocenę pięciogwiazdkową. I nie ma w tym nic dziwnego, chyba nikt przy kupowaniu samochodu nie zastanawia się nad tym, czy dany model jest bezpieczny dla innych użytkowników drogi. Nabywców za to interesuje czy auto będzie bezpiecznego dla nich samych i ich rodzin.

Hyundai i10
Hyundai i10
]Na cztery gwiazdki oceniono natomiast poziom bezpieczeństwa Hondy e, co również można uznać za niespodziankę, tym razem in minus. Mamy przecież do czynienia z całkowicie nowym modelem o napędzie elektrycznym. W tym kontekście dziwić mogą zarzuty dotyczące zbyt ubogiego wyposażenia w systemy bezpieczeństwa, szczególnie gdy spojrzy się na futurystyczne, pełne ekranów, wnętrze tego modelu.

Najsłabiej oceniono Hyundaia i10. Również w tym przypadku zarzuty dotyczyły słabego wyposażenia, co jest jednak dość typowe w segmencie samochodów najmniejszych. Z tego powodu koreański pojazd otrzymał zaledwie trzy gwiazdki.

Kolejne testy Euro NCAP - GALERIA ZDJĘĆ

Kolejne testy Euro NCAPKolejne testy Euro NCAPKolejne testy Euro NCAPKolejne testy Euro NCAPKolejne testy Euro NCAP

Zobacz także

Audi S3 po liftingu (2024)

Audi S3 po liftingu (2024) 2024-04-13

Zmiany stylistycznie w Audi S3 nie są przesadnie dużo. Znacznie więcej zmieniło się w zakresie rozwiązań technicznych. Przede wszystkim samochód otrzymał zastrzyk mocy.
Audi A3 po liftingu i A3 Allstreet

Audi A3 po liftingu i A3 Allstreet 2024-03-14

Niemal równe cztery lata po premierze Audi 3 IV generacji model ten został poddany liftingowi. Przy okazji wprowadzono nową wersję - pojazd o nazwie A3 Allstreet to crossover.
TEST: Nowy Land Rover Defender 130 D300 - ile cech poprzednika zachował?

TEST: Nowy Land Rover Defender 130 D300 - ile cech poprzednika zachował? 2023-06-01

Land Rover Defender znany jest niemal wszystkim, będąc jedną z najbardziej charakterystycznych terenówek w historii motoryzacji. Produkcję pierwszej generacji rozpoczęto w 1983 roku i zakończono dopiero w 2016 roku. Choć w tym czasie przeprowadzono...
Hyundai i10 po liftingu. Polskie ceny

Hyundai i10 po liftingu. Polskie ceny 2023-04-12

Hyundai opublikował ceny modelu i10 po liftingu. Są one wyraźnie wyższe niż wcześniej, plusem jest bogatsze wyposażenie.Hyundai i10 po liftingu został zaprezentowany pod koniec lutego. Zmiany skupiły się głównie na przedniej części nadwozia....
Hyundai i10 po liftingu

Hyundai i10 po liftingu 2023-02-28

Hyundai i10 przeszedł lifting. Co zmeniło się w tym małym, miejskim samochodzie?Zmiany skupiły się głównie na przedniej części nadwozia. Wewnętrzna część reflektorów oraz przednia i tylna sygnatura LED zostały przeprojektowane. Przednie...
Nowe testy zderzeniowe Euro NCAP. Ostatnie w 2022 roku

Nowe testy zderzeniowe Euro NCAP. Ostatnie w 2022 roku 2022-12-15

Organizacja Euro NCAP opublikowała wyniki ostatniej serii testów zderzeniowych przeprowadzonych w 2022 roku. Kolejne testy odbędą się już w przyszłym roku i będą prowadzone według zaostrzonych kryteriów. Z tego względu wielu producentów...

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na YouTube RSS