chceauto.pl
x
Jeep Renegade PHEV

Jeep Renegade PHEV

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2019-03-05 Opinie
W Genewie zaprezentowano Jeepa Renegade PHEV. To pierwsza hybryda w historii amerykańskiej marki!

Jeep Renegade PHEV
Jeep Renegade PHEV
Wygląd nie różni się od aut z klasycznymi silnikami spalinowymi. Hybrydy rozpoznamy co najwyżej po napisie 4x4e na tylnej klapie. Na lewym tylnym nadkolu umieszczono klapkę kryjącą złącze służące do ładowania akumulatorów z sieci.

Samochód wyposażony jest w benzynowy, turbodoładowany motor o pojemności 1,3 l napędzający koła przedniej osi. Przy tylnej zamontowano dodatkowy, elektryczny, silnik trakcyjny. Moc systemowa układu to – w zależności od wersji – 190 KM lub 240 KM. W mocniejszej odmianie niewielki Jeep Renegade PHEV przyspiesza do 100 km/h w zaledwie 7 sekund!

Identyczny układ (1,3 l i silnik elektryczny z tyłu) o mocy systemowej 240 KM pracuje też w drugiej z zapowiadanych przez Jeepa hybryd PHEV – modelu Compass. W tym przypadku Amerykanie zachowują jednak powściągliwość co do osiągów – auto znajduje się bowiem w trakcie badań homologacyjnych.

Jeep Renegade PHEV
Jeep Renegade PHEV
Producent nie opublikował pełnych danych technicznych Renegade PHEV - nie znamy więc np. prędkości maksymalnej ani pojemności akumulatorów trakcyjnych. Amerykanie zapewniają natomiast, że w pełni naładowana bateria pozwalać ma na pokonanie do 50 km w trybie bezemisyjnym. Wówczas Renegade i Compass poruszają się wyłącznie z napędem tylnej osi.

Jeep Renegade PHEV
Jeep Renegade PHEV
Oba modele są też pierwszymi w historii Jeepa, w których zastosowano układ eAWD, który nie ma klasycznego wału napędowego spinającego tylny dyferencjał ze skrzynią biegów. Za napęd tyłu odpowiada wyłącznie motor elektryczny. Takie rozwiązanie ma jednak pewne zalety – silniki elektryczne oferują duży moment obrotowy, który bardzo przydaje się w terenie.


Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Jeep Renegade PHEV - GALERIA ZDJĘĆ

Jeep Renegade PHEVJeep Renegade PHEVJeep Renegade PHEVJeep Renegade PHEVJeep Renegade PHEVJeep Renegade PHEVJeep Renegade PHEV

Zobacz także

Jeep Renegade, Compass i Cherokee w wersji S

Jeep Renegade, Compass i Cherokee w wersji S 2019-05-21

Jeep Renegade SSamochód bazuje na topowej wersji wyposażenia Limited. Renegade S ma czarny dach i akcenty Granite Crystal umieszczone na atrapie chłodnicy i znaczkach („4x4", „Jeep", „Renegade" i „S"). Wygląd dopełniają relingi i 19-calowee...
Piech Mark Zero - europejski pogromca Tesli?

Piech Mark Zero - europejski pogromca Tesli? 2019-03-19

Jedną z największych niespodzianek salonu genewskiego jest premiera pierwszego modeli marki o wiele mówiącej nazwie Piech Automotive. Tego nazwiska nie trzeba chyba przedstawiać żadnemu z fanów motoryzacji.Ferdinand Piech przez wiele lat pełnił...
Salon w Genewie - cz. III

Salon w Genewie - cz. III 2019-03-14

Salon w Genewie - cz. II

Salon w Genewie - cz. II 2019-03-13

Salon w Genewie - cz. I

Salon w Genewie - cz. I 2019-03-12

Salon w Genewie to największa tego typu impreza pierwszej połowy roku.
Mercedes CLA Shooting Brake

Mercedes CLA Shooting Brake 2019-03-06

W Genewie zadebiutował nowy Mercedes CLA Shooting Brake. Samochód pojawi się w salonach we wrześniu. Auto ma 4688 mm długości, 1830 mm szerokości i 1442 mm wysokości. Oznacza to, że – na długość – urosło o 48 mm. Jest też o 53 mm szersze i o...
Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.