chceauto.pl
x

Jeep Patriot 2007

Oceny użytkowników3.2000/5. Głosy: 5
Ocena: 3.2/5
Głosy: 5.

Dostępne silniki

benzyna

2.4

diesel

2.0 CRD
Jeep Patriot to kompaktowy SUV, którego po raz pierwszy zaprezentowano w 2006 roku na salonie w Nowym Jorku. Samochód jest pozycjonowany między modelami Compass i Cherokee. Sprzedaż rozpoczęła się w 2007 roku.
Patriot, podobnie jak Compass zbudowany jest na płycie podłogowej GS, opracowanej wspólnie przez Chryslera i Mitsubishi. Oba pojazdy różnią się jednak  stylizacją i grupą docelową: Patriot ma wygląd klasycznego samochodu terenowego o nadwoziu typu kombi, podczas gdy Compass w większym stopniu przeznaczony jest do eksploatacj miejskiej, a jego nadwozie w zasadzie określić można jako hatchback.
Jeep Patriot to jeden z najtańszych SUV-ów sprzedawanych na rynku amerykańskim. Niska cena niesie pewne konsekwencje - plastiki, które wykorzystano we wnętrzu są niskich lotów, nawet jak na standardy amerykańskie. To powoduje, że stosunkowo szybko zaczynają trzeszczeć. Ponadto wyposażenie standardowo najtańszych wersji jest ubogie.
Po połączeniu grupy Chryslera z Fiatem poinformowano, że produkcja Patriota zakończy się w 2012 roku. Następca tego modelu ma być oparty na konstrukcji Fiata.

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na YouTube RSS