chceauto.pl
x
Honde e w wersji produkcyjnej!

Honde e w wersji produkcyjnej!

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2019-09-05 Opinie
Honda przedstawiła pierwsze oficjalne zdjęcia swojego nowego pojazdu elektrycznego – Honda e. Wersja produkcyjna wygląda identycznie jak pokazany już kilka miesięcy temu prototyp.

Honda e
Honda e
Samochód jest niewielkim pięciodrzwiowym hatchbackiem. Czyste linie zewnętrzne zostały zachowane dzięki zastosowaniu systemu bocznych kamer, który zastąpił konwencjonalne lusterka boczne niewielkimi urządzeniami przekazującymi obraz do dwóch sześciocalowych ekranów wewnątrz pojazdu. Co ciekawe, będzie to rozwiązanie standardowe.

Samochód wyróżnia się gładkimi powierzchniami z wysuwanymi klamkami drzwi. W kabinie znalazł się zajmujący całą szerokość, poziomy wyświetlacz z pięcioma ekranami, dający dostęp do skomunikowanego z siecią systemu audio-informacyjnego.

Największą powierzchnię cyfrowej deski rozdzielczej Hondy e zajmują dwa ekrany dotykowe LCD o przekątnej 12,3 cala. Są to główne ekrany systemu informacyjno-rozrywkowego, prezentujące szereg aplikacji i usług online.

Honda e
Honda e
Honda e jest wyposażona w silnik elektryczny, dostępny w dwóch wariantach mocy maksymalnej: 100 kW (136 KM) lub 113 kW (154 KM), generujący moment obrotowy 315 Nm.

Akumulator o pojemności 35,5 kWh jest niewielki, ale po pełnym naładowaniu ma zapewniać zasięg do 220 km. Co ważne, istnieje możliwość szybkiego ładowania baterii do 80% pojemności w 30 minut. Honda e ma napędzane tylne koła, co w połączeniu z mocnym silnikiem zapewnia sprint do 100 km/h w około 8 sekundach.

Funkcjami i aplikacjami łączności można sterować za pośrednictwem dotykowego ekranu lub z pomocą poleceń głosowych systemu Honda Personal Assistant. Honda Personal Assistant, korzystający z rozwiązań sztucznej inteligencji (AI), jest zdolny do kontekstowego rozpoznawania mowy, dzięki czemu może prowadzić rozmowę i ułatwiać dostęp do wielu usług online.

Honda e
Honda e
Asystenta osobistego Hondy można aktywować, mówiąc „OK, Honda”, następnie możemy zadawać pytania lub wypowiadać polecenia. Technologia uczenia maszynowego udoskonala rozumienie głosu osób korzystających z asystenta w procesie ciągłej komunikacji, przez co odpowiedzi z czasem są coraz bardziej precyzyjne.

Właściciele Hondy mogą nawet po wyjściu z samochodu pozostać w kontakcie ze swoim pojazdem za pośrednictwem aplikacji na smartfony My Honda+.

Usługa mobilna, uruchomiona już w 2017 r., została dostosowana do nowych potrzeb, aby lepiej spełniać funkcje asystowania w podróży, z łatwym dostępem do informacji o obecnym statusie pojazdu, zdalnym sterowaniem klimatyzacją, zapewnieniem bezpieczeństwa i monitorowaniem lokalizacji samochodu.

Dodatkowe funkcje obsługi pojazdu elektrycznego obejmują kontrolę stanu baterii i informowanie o zasięgu, z uwzględnieniem wyników wyszukiwania stacji ładowania, przesyłanych do systemu nawigacyjnego samochodu z urządzenia mobilnego.

Honda e oferuje również łatwy dostęp do wnętrza za pomocą kluczyka cyfrowego, umożliwiającego zdalne otwieranie i zamykanie samochodu z użyciem aplikacji w smartfonie.

W krajach, w których Honda e będzie oferowana w pierwszej kolejności, zainteresowani zakupem tego modelu mogą dokonać opłaty rezerwacyjnej, która zapewni priorytetową realizację zamówienia.


Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Honde e w wersji produkcyjnej! - GALERIA ZDJĘĆ

Honde e w wersji produkcyjnej!Honde e w wersji produkcyjnej!Honde e w wersji produkcyjnej!Honde e w wersji produkcyjnej!

Zobacz także

Honda e. Ceny w Polsce

Honda e. Ceny w Polsce 2020-11-19

Wiadomo już jaką kwotę zostawić trzeba w salonie Hondy za elektryczny model Honda e. Dealerzy nad Wisłą rozpoczęli już przyjmowanie zamówień na ten pojazd. Ceny trudno uznać za okazyjne, ale w przypadku auta elektrycznego nie powinno to być raczej...
Honde e. Nowe informacje

Honde e. Nowe informacje 2019-07-05

Honda e to elektryczny samochód, który ma trafić do sprzedaży jeszcze w tym roku. Japończycy zapewniają, że auto nie tylko będzie sprawdzało się w mieście, ale również poradzi sobie... na torze!Honda e jest napędzana przez silnik elektryczny o...
Honda e z kamerami zamiast lusterek

Honda e z kamerami zamiast lusterek 2019-05-29

Honda potwierdziła, że system kamer zastępujący lusterka boczne, znany z prototypowej wersji nowego miejskiego pojazdu elektrycznego Honda e, będzie elementem wyposażenia standardowego w modelu seryjnym.System zastępuje konwencjonalne lusterka boczne...
Elektryczna ofensywa Hondy

Elektryczna ofensywa Hondy 2019-03-16

Na salonie w Genewie Honda ogłosiła plany dotyczące elektryfikacji europejskiej gamy modelowej. Zakładają one, że do 2025 roku wszystkie modele Hondy oferowane w Europie będą wykorzystywać silniki elektryczne, a więc będą przynajmniej hybrydami.Te...
Honda e Prototype. Pierwszy taki elektryk

Honda e Prototype. Pierwszy taki elektryk 2019-03-02

Honda e Prototype to mały samochód elektryczny, który zadebiutuje na salonie genewskim. Auto jest rozwinięciem elektrycznego pojazdu Honda Urban EV Concept, zaprezentowanego w roku 2017, i chociaż oficjalnie jest prototypem, to ma trafić do produkcji...
Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.