chceauto.pl
x
Advertisement
Porady i rynek

Golf lokomotywą sprzedaży Volkswagena

Redakcja ChceAuto.pl | 2017-12-27 | Opinie
Golf lokomotywą sprzedaży Volkswagena
Zmagający się ze skutkami afery spalinowej Volkswagen nie może narzekać na spadającą sprzedaż. W kończącym się roku filarami sprzedaży były Golf, Tiguan i Touran.

Absolutnym numerem 1 Volkswagena w roku 2017 bez wątpienia był Volkswagen Golf. Obecnie w salonach dostępna jest już siódma generacja tego modelu, oferowana jako hatchback, a także kombi i minivan o nazwie Sportsvan.

Volkswagen Golf - wszystkie generacje
Volkswagen Golf - wszystkie generacje
W ciągu minionych 12 miesięcy z salonów wyjechało niemal milion egzemplarzy Golfa, co oznacza, że od debiutu I generacji nabywców znalazły już ponad 34 miliony sztuk Golfa.

Golf lideruje statystykom sprzedaży samochodów kompaktowych w Europie, a także na rodzimym rynku niemieckim. Co ciekawe, w stosunku do roku 2016, szczególnie duży wzrost sprzedaży zanotował Golf kombi - wyniósł on 11 procent.

Volkswagen Tiguan
Volkswagen Tiguan
Wprowadzenie na rynek nowej generacji Tiguana miało bardzo pozytywny wpływ na powodzenie tego modelu - w 2017 roku sprzedaż wzrosła o 40 proc, osiągając poziom 730 tys. samochodów. W przyszłym roku sprzedaż może nadal rosnąć, bowiem w salonach pojawiła się niedawno nowa wersja tego pojazdu o nazwie Allspace.

Volkswagen Touran
Volkswagen Touran
Volkswagen Tiguan Allspace ma 470 cm długości, czyli ponad 21 cm więcej niż wersja standardowa, dzięki czemu opcjonalnie oferowany jest z siedmioma miejscami. Tiguan Allspace uzupełnia lukę między klasycznym Tiguanem a duży Touaregiem.

Volkswagen Tiguan najlepiej sprzedaje się w Chinach i Niemczech.

Dobrą sprzedaż zanotował również Volkswagen Touran, który w 2017 roku znalazł na całym świecie około 150 tys. nabywców. Największym rynkiem dla tego modelu jest niemiecki.

Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Golf lokomotywą sprzedaży Volkswagena - GALERIA ZDJĘĆ

Golf lokomotywą sprzedaży VolkswagenaGolf lokomotywą sprzedaży VolkswagenaGolf lokomotywą sprzedaży VolkswagenaGolf lokomotywą sprzedaży Volkswagena

Zobacz także

najczęściej poszukiwane

Jesteśmy też na Facebook Jesteśmy też na Google+ Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.