chceauto.pl
x
Ford we Frankfurcie. Całkowicie "elektryczne" stoisko!

Ford we Frankfurcie. Całkowicie "elektryczne" stoisko!

Porady i rynek
Redakcja ChceAuto.pl 2019-09-11 Opinie
Ford postanowił wykorzystać trwający właśnie salon we Frankfurcie, by zademonstrować swoje postępy w elektryfikacji. Firma zaprezentowała kompleksową ofertę zelektryfikowanych pojazdów, które do końca 2022 roku pomóc mają zwiększyć sprzedaż. Wg prognoz zapotrzebowanie na zelektryfikowane modele w Europie ma przewyższyć zapotrzebowanie na konwencjonalne modele benzynowe i wysokoprężne.

Ford we Frankfurcie. Całkowicie "elektryczne" stoisko!
Przypomnijmy - Ford ogłosił na początku tego roku, że każdy z nowych modeli pasażerskich oferowanych przez markę w Europie otrzyma wersję ze zelektryfikowanym układem napędowym – miękką hybrydę, pełną hybrydę, hybrydę plug-in lub wersję całkowicie elektryczną. Do 2024 roku, firma wprowadzi na rynek 17 zelektryfikowanych pojazdów, w tym osiem w roku 2019.

Ford zakłada, że do końca 2022 roku zelektryfikowane układy napędowe będą stanowić ponad połowę sprzedaży samochodów osobowych marki. Do tego czasu firma spodziewa się również sprzedać 1 milion zelektryfikowanych pojazdów osobowych.

Ford we Frankfurcie. Całkowicie "elektryczne" stoisko!
W pełni zelektryfikowane stoisko Forda we Frankfurcie obejmuje najszerszą jak dotąd gamę pojazdów wyposażonych w napędy wykorzystujące silnik elektryczny, jaką Ford kiedykolwiek zaprezentował.

Podziwiać można m.in. hybrydowy wariant nowego modelu Kuga, nowego siedmiomiejscowego Forda Explorera z hybrydą Plug-In czy nowego, ośmiomiejscowego, Forda Tourneo Custom Plug-In Hybrid.

Ford Puma
Ford Puma
Gwiazdami stoiska są jednak bez wątpienia: nowy kompaktowy crossover - Puma EcoBoost Hybrid - wyposażony w tzw. ”miękki” napęd hybrydowy (mild-hybrid) oraz Ford Mondeo Hybrid kombi, wyposażony w system rekuperacji i w pełni hybrydowy układ napędu spalinowo-elektrycznego.

Korzystając z okazji Ford ogłosił, że będzie współpracować z sześcioma wiodącymi dostawcami energii w całej Europie, świadcząc usługi instalacji domowych ładowarek (wallboxów) i oferując taryfy zielonej energii klientom jeżdżącym hybrydami plug-in, umożliwiając im prostsze, szybsze i tańsze ładowanie zelektryfikowanych pojazdów.

Naścienne ładowarki Forda zapewnią do 50 proc. wyższą moc ładowania, niż typowe domowe gniazdko, co skróci czas ładowania w domu nawet o jedną trzecią klientom, korzystającym z hybrydowych modeli Forda typu plug-in.


Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Ford we Frankfurcie. Całkowicie "elektryczne" stoisko! - GALERIA ZDJĘĆ

Ford we Frankfurcie. Całkowicie "elektryczne" stoisko!Ford we Frankfurcie. Całkowicie "elektryczne" stoisko!Ford we Frankfurcie. Całkowicie "elektryczne" stoisko!Ford we Frankfurcie. Całkowicie "elektryczne" stoisko!

Zobacz także

LHI - nowy system bezpieczeństwa Forda

LHI - nowy system bezpieczeństwa Forda 2020-01-18

Czy nie byłoby dobrze z wyprzedzeniem wiedzieć o niebezpieczeństwach czających się za zakrętem? Dzięki nowemu systemowi Forda o nazwie LHI już wkrótce będzie to możliwe.Nowy system wczesnego informowania (LHI) stanowi znaczący krok w kierunku...
Elektryczna ofensywa Forda

Elektryczna ofensywa Forda 2019-12-05

Ford przechodzi największe zmiany w swojej ponad 100-letniej historii. W kwietniu 2019 roku na konwencie „Go Electric” marka przedstawiła szeroko zakrojony plan elektryfikacji. Przewiduje on wprowadzenie 16 zelektryfikowanych pojazdów na rynek...
Duże zmiany w Fordzie

Duże zmiany w Fordzie 2019-06-27

Europejski oddział Forda czekają duże zmiany. Ich efektem ma być zwiększenie sprzedaży i efektywności, a to nieuchronnie oznacza zwolnienia.Europejski przemysł samochodowy czeka ciężki okres. Największym wyzwaniem staje się spełnienie coraz...
To koniec metody "na walizkę"?!

To koniec metody "na walizkę"?! 2019-04-15

Wygląda na to, że Ford uporał się z problemem, który spędza sen z powiek właścicielom wielu aut segmentu premium. Najpopularniejsze europejskie modele – Fiesta i Focus otrzymać mają wkrótce system bezkluczykowego dostępu, który niemal...
Bilans 2018 - blisko 96 mln samochodów!

Bilans 2018 - blisko 96 mln samochodów! 2019-02-03

Ponad 95,6 mln nowych aut osobowych trafiło na drogi całego świata w 2018 roku. Najchętniej kupowaną marką pozostaje Toyota.Branżowy serwis Focus2Move podsumował wyniki sprzedaży nowych samochodów (osobowe i lekkie dostawcze) w minionych dwunastu...
Najwięksi gracze polskiego rynku

Najwięksi gracze polskiego rynku 2019-01-04

Dane Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców, wskazują, że w grudniu 2018 roku zarejestrowano w Polsce 45 369 samochodów osobowych. To 5,52 proc. (-2 652 szt.) mniej niż rok wcześniej oraz o 4,93 proc. (+2 130 szt.) więcej niż w listopadzie 2018...
Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.