chceauto.pl
x
Advertisement
Porady i rynek

Ford szturmuje segment użytkowy?

Redakcja ChceAuto.pl | 2018-09-11 | Opinie
Ford szturmuje segment użytkowy?
Wielkimi krokami zbliża się salon pojazdów używkowych w Hanowerze. Mocną reprezentację na imprezie będzie miała marka Ford, która planuje zaprezentować nową wersję uwielbianego przez mikro-przedsiębiorców Transita. Co dokładnie się zmieni?

Ford szturmuje segment użytkowy?
Oprócz zmodernizowanych silników EcoBlue o pojemności 2,0 l, nabywcy nowego Transita będą mogli wybrać 48-woltowy system hybrydowy mHEV współpracujący z ręczną skrzynią biegów. Auto wyposażono w układ, który odzyskuje energię przy zmniejszaniu prędkości, magazynując ją następnie w 48-woltowym akumulatorze litowo-jonowym. Zgromadzoną energię system wykorzystuje do wspomagania silnika i zasilania elektrycznych urządzeń pomocniczych.

W kategorii zupełnej nowości traktować można też model Transit Custom PHEV wyposażony w system hybrydowy, którego zadaniem jest zapewnienie bezemisyjnego zasięgu jazdy na trasach o długości do 50 kilometrów. Samochód wyposażony jest benzynowy silnik EcoBoost o pojemności 1,0 ‑litra, którego rolą jest przedłużanie zasięgu jazdy. Silnik EcoBoost doładuje pokładowe akumulatory trakcyjne, gdy wymagane są dłuższe podróże między postojami, w czasie których możliwe jest ładowanie z zewnętrznego źródła.

Ford szturmuje segment użytkowy?
Samochód, który w Hanowerze świętować będzie swoją premierę, otrzymał kompaktowy, chłodzony cieczą, akumulator litowo-jonowy umieszczony pod podłogą przestrzeni ładunkowej. Dzięki temu udało się zachować pełną objętość tej przestrzeni - identyczną w stosunku do oferowanej w standardowej wersji furgonu. Auto może się też pochwalić całkowicie nowym - bazującym na "Customie" wystrojem wnętrza z dedykowanymi wyświetlaczami informacyjnymi.


Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Ford szturmuje segment użytkowy? - GALERIA ZDJĘĆ

Ford szturmuje segment użytkowy?Ford szturmuje segment użytkowy?Ford szturmuje segment użytkowy?

Zobacz także

najczęściej poszukiwane

Jesteśmy też na Facebook Jesteśmy też na Google+ Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.