chceauto.pl
x
Duże zmiany w Fordzie

Duże zmiany w Fordzie

Porady i rynek
Redakcja ChceAuto.pl 2019-06-27 Opinie
Europejski oddział Forda czekają duże zmiany. Ich efektem ma być zwiększenie sprzedaży i efektywności, a to nieuchronnie oznacza zwolnienia.

Europejski przemysł samochodowy czeka ciężki okres. Największym wyzwaniem staje się spełnienie coraz ostrzejszych norm emisji spalin, co wiąże się z inwestowaniem w samochody hybrydowe i elektryczne. Dodatkowo cieniem na przyszłości branży kładzie się ewentualny Brexit i jego nieokreślone warunki.

Ford zamierza walczyć o rynkową pozycję poprzez wdrożenie dużego planu. Jego filarem są zmiany w organizacji - Ford zostanie podzielony na trzy piony, każdy będzie miał własne władze. Piony pierwszy to samochody osobowe i SUV-y, pion drugi to auta dostawcze (w tym segmencie Ford jest liderem w Europie), a trzeci będzie odpowiadał za import.

Zmiany w pigułce
Zmiany w pigułce
To jednak nie wszystko. Ford planuje bowiem całkiem spore zwolnienia. Obecnie europejski oddział amerykańskiej firmy zatrudnia 51 tysięcy ludzi (65 tysięcy, jeśli wliczymy spółki joint-venture), a pracę do 2020 roku ma stracić aż 12 tysięcy, czyli około 20 procent. Ford liczy, że większość pracowników odejdzie, korzystając z programów dobrowolnych odejść, skuszona różnymi zachętami, w tym wysokimi odprawami.

Jednocześnie oznacza to zamykanie lub sprzedaż całych zakładów - ich liczba spadnie z 24 do 18. Zamknięte mają zostać: zakład produkcji silników w Południowej Walii, produkcji przekładni we Francji oraz trzy zakłady w Rosji - dwa produkujące samochody i jeden - silniki. Dodatkowo zakład produkujący przekładnie na Słowacji, będący wspólnym przedsięwzięciem z Magną, ma zostać sprzedany tej austriackiej firmie.

Ponadto produkcja zostanie ograniczona w zakładach w Saarlouis w Niemczech i hiszpańskiej Walencji.

Zmiany nie ominą gamy modelowej - z oferty znikają m.in. C-Max i Grand C-Max oraz Ka+.

Ponadto Ford nawiązuje współpracę z Volkswagenem. Już w styczniu ogłoszono, że dotyczyć ona będzie samochodów dostawczych. Natomiast obecnie rozważana jest współpraca w zakresie samochodów autonomicznych i elektrycznych.

Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Duże zmiany w Fordzie - GALERIA ZDJĘĆ

Duże zmiany w FordzieDuże zmiany w Fordzie

Zobacz także

Ford Explorer plug-in już w Polsce

Ford Explorer plug-in już w Polsce 2020-08-28

Do europejskich klientów trafia nowy hybrydowy Ford Explorer Plug-In. Pod koniec ubiegłego roku rozpoczęto w Europie sprzedaż siedmiomiejscowej wersji amerykańskiego SUV-a.Explorera Plug-In Hybrid napędza układ łączący 3-litrowy silnik benzynowy...
Nowy projekt badawczy Forda

Nowy projekt badawczy Forda 2020-08-24

Ford stanął na czele konsorcjum, którego zadaniem jest opracowanie systemu komunikacji między pojazdami.Celem przedsięwzięcia jest oczywiście zwiększenie poziomu bezpieczeństwa drogowego. Każdego roku na drogach całego świata ginie bowiem 1,3 mln...
7 silników w nowym Fordzie!

7 silników w nowym Fordzie! 2020-07-22

Ford przedstawia Mustanga Mach-E 1400, w pełni elektryczny drogowy bolid, który udowadnia, jak wysokie osiągi można uzyskać bez kropli paliwa. Prototyp, opracowany we współpracy z firmą RTR i zbudowany na lekkim nadwoziu BIW Mustanga Mach-E GT, osiąga...
Ford Bronco. Legenda powraca

Ford Bronco. Legenda powraca 2020-07-14

Po blisko ćwierćwiecznej nieobecności na amerykański rynek wraca Ford Bronco. Oznacza to, że Jeep Wrangler zyskał właśnie groźnego, nieco bardziej ucywilizowanego, konkurenta!
Ford i Volkswagen zacieśniają współpracę

Ford i Volkswagen zacieśniają współpracę 2020-06-14

Volkswagen i Ford podpisały kolejne umowy, zacieśniające ich globalną współpracę. Dzięki nowym projektom produkty obydwu firm mają być lepiej dopasowane do potrzeb klientów w Europie i w innych regionach świata. Ford i Volkswagen wykorzystają...
Forda Fiesta jako miękka hybryda

Forda Fiesta jako miękka hybryda 2020-06-09

Popularny kompaktowy hatchback Ford Fiesta – najlepiej sprzedający się w Europie model Forda – jest już dostępny ze zelektryfikowanym układem napędowym.Przypomnijmy - Ford zobowiązał się do zaoferowania zelektryfikowanej wersji każdego pojazdu...
Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.