chceauto.pl
x
Dostawczaki też na prąd? Ciekawa inwestycja Forda

Dostawczaki też na prąd? Ciekawa inwestycja Forda

Porady i rynek
Redakcja ChceAuto.pl 2021-07-20 Opinie
Ford ogłosił przejęcie Electriphi, kalifornijskiego dostawcy oprogramowania do zarządzania ładowaniem i monitorowania floty pojazdów elektrycznych. Zespół i usługi Electriphi zostaną zintegrowane z Ford Pro – nowym globalnym działem w ramach Forda. Jego zadaniem jest dbałość o wydajność flot klientów biznesowych oraz opracowywanie najbardziej zaawansowanych rozwiązań związanych z ładowaniem pojazdów i zarządzaniem energią.

Podczas gdy coraz więcej klientów samochodów użytkowych rozważa zakup auta całkowicie elektrycznego, to kwestia zarządzania ładowaniem nadal pozostaje barierą do pokonania. Dlatego Ford Pro planuje wykorzystać swoją wiodącą pozycję na rynku pojazdów użytkowych, bogatą ofertę samochodów oraz technologię Electriphi, aby pomóc klientom w tej przemianie.

Ford szacuje, że do 2030 roku branża ładowania na w przystosowanych do tego zajezdniach wzrośnie do ponad 600 000 pełnowymiarowych ciężarówek i furgonetek. Przejęcie Electriphi wspiera cel działu Ford Pro, jakim jest uzyskanie ponad 1 miliarda dolarów przychodów z ładowania do 2030 roku.

Przejęcie Electriphi ma miejsce w chwili, gdy Ford przygotowuje się do wprowadzenia na rynek całkowicie elektrycznych wersji dwóch najpopularniejszych na świecie pojazdów użytkowych – furgonetki Transit i pickupa F-150. Ford rozpocznie dostawy modelu E-Transit do klientów jeszcze w tym roku, natomiast F-150 Lightning Pro będzie dostępny wiosną 2022 roku.

Umiejscowiony w Dolinie Krzemowej, zespół ponad 30 pracowników Electriphi opracował i wdrożył specjalnie zbudowaną platformę zarządzania flotą pojazdów elektrycznych i ładowaniem, która upraszcza elektryfikację floty, obniża koszty energii i śledzi kluczowe wskaźniki operacyjne, takie jak stan pojazdów w czasie rzeczywistym, dostępność ładowarek i niezbędne usługi serwisowe. Zespół ambitnych ekspertów wnosi głęboką wiedzę specjalistyczną w zakresie infrastruktury ładowania, ale także zarządzania flotą pojazdów elektrycznych i oprogramowania dla przedsiębiorstw.

Platforma ładowania Electriphi uzupełni specjalnie zaprojektowane usługi ekosystemu ładowania dla klientów flotowych, w tym ładowanie w domu pracowników, ładowanie publiczne i rozwiązania e-telematyki.

Niektóre elementy usług komercyjnych Ford Pro zostały już wprowadzone i są obecnie rozwijane w Europie, między innymi niedawno uruchomione programy Ford Fleet Management i Ford Pro Liive. Ten drugi, to system poprawy dyspozycyjności pojazdów oparty na systemach łączności, który ma ograniczyć przestoje we flotach klientów nawet o 60 proc.

Oprócz oczekiwanych korzyści dla klientów, Ford Pro ma również duże ambicje przysłużenia się samej firmie Ford. Firma przewiduje, że jej rosnące możliwości i atrakcyjność oferty wygenerują do 2025 roku 45 miliardów dolarów rocznego przychodu ze sprzedaży samochodów, urządzeń wspomagających oraz nowych usług, przy 27 miliardach dolarów osiągniętych w 2019 roku. W Ameryce Północnej udział Forda w sprzedaży dużych samochodów ciężarowych i dostawczych przekracza obecnie 40 proc. W Europie marka Ford jest liderem na rynku pojazdów użytkowych nieprzerwanie od sześciu lat.


Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Zobacz także

F-150 Police Responder. Pościgowy pickup amerykańskiej policji!

F-150 Police Responder. Pościgowy pickup amerykańskiej policji! 2021-07-21

W sytuacji awaryjnej i działaniu służb mundurowych często liczy się każda sekunda, dlatego stworzono całkowicie nowego Forda F-150 Police Responder. Jest on obecnie najszybszym spośród wszystkich policyjnych pojazdów pościgowych. Na służbie pojawi...
Elektryczne Fordy w Goodwood

Elektryczne Fordy w Goodwood 2021-07-16

Goodwood Festival of Speed 2021 jest już historią. Ford po raz pierwszy w historii zaprezentował na nim w pełni zelektryfikowaną gamę samochodów. Producent do 2030 roku przejdzie na całkowicie elektryczne układy napędowe w swoich samochodach...
Mustang Race Polska 2021

Mustang Race Polska 2021 2021-07-09

Rajd turystyczny Mustang Race to wyjątkowa impreza, która organizowana jest od 2011 roku przez Mustang Klub Polska. Jubileuszowa edycja zgromadziła 50 załóg złożonych z największych miłośników Forda Mustanga oraz ich niezwykłe samochody. Były...
Nowy Ford Bronco już w produkcji

Nowy Ford Bronco już w produkcji 2021-06-28

Na tą chwilę amerykańscy fani Forda czekali aż ćwierć wieku. Po 25 latach z linii montażowej w Michigan Assembly Plant, zjechały właśnie pierwsze egzemplarze nowego Forda Bronco! Produkcja całkowicie nowego Forda Bronco wystartowała w zakładzie...
Ford F-150 Lightning. Nowe rozdanie w świecie pickupów!

Ford F-150 Lightning. Nowe rozdanie w świecie pickupów! 2021-05-20

Tesla Cybertruck zyskała właśnie ekstremalnie groźnego konkurenta. Ford zaprezentował długo wyczekiwany - elektryczny wariant - najpopularniejszego pickupa na świecie - serii F-150. W tym przypadku, jak rzadko kiedy, mówić możemy o prawdziwie nowym...
Ford pisze do ministrów UE. Chce umowy o wolnym handlu z... Meksykiem!

Ford pisze do ministrów UE. Chce umowy o wolnym handlu z... Meksykiem! 2021-05-19

Władze Forda wystosowały właśnie list otwarty do ministrów resortów handlu państw UE, w tym do wiceprezesa rady ministrów RP, ministra rozwoju, pracy i technologii, Jarosława Gowina. Stuart Rowley, prezes Ford of Europe zwraca w nim uwagę na...

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.