chceauto.pl
x
Dacia Spring wkracza na salony!

Dacia Spring wkracza na salony!

Porady i rynek
Redakcja ChceAuto.pl 2021-03-11 Opinie
Już 20 marca w większości krajów UE rozpocznie się zbieranie zamówień na pierwszy elektryczny samochód Dacii – model Spring.
Pierwsze auta trafić mają do klientów indywidualnych jesienią.

Dacia Spring
Dacia Spring
Wraz z debiutem wersji przygotowanej dla indywidualnych nabywców, na rynku pojawi się też odmiana dla firm car-sharingowych. Wiosną przyszłego roku zadebiutować ma – pozbawiona tylnych siedzeń – Dacia Spring w wersji dostawczej, opracowana specjalnie z myślą o firmach działających w sektorze dostaw tzw. ”ostatniej mili”.

Przypomnijmy – Dacia Spring jest europejską wersją – oferowanego już w Chinach - elektrycznego Renault KZ-E. On sam bazuje jednak na spalinowym modelu Renault Kwid, co ma oczywiście swoje konsekwencje, chociażby w postaci ograniczonej przestrzeni na baterie akumulatorów.
Dacia Spring ma 3 734 mm długości, 1 579 mm szerokości (1 770 z rozłożonymi lusterkami) i 1 516 mm wysokości. Prześwit to 151 mm – rozstaw osi – 2 423 mm. Dwa ostatnie mają szczególnie ważne znaczenie w miejskiej dżungli, czyli środowisku naturalnym Dacii Spring. Średnica zawracania auta to zaledwie 9,6 metra. Konsekwencją bliskiego pokrewieństwa z autem spalinowym jest zaskakująco pojemny bagażnik. Ten pomieścić może nawet 290 l.

Dacia Spring
Dacia Spring
Źródłem napędu (na przednie koła) jest elektryczny silnik trakcyjny generujący zaledwie 33 kW (44 KM) ale aż 125 Nm. Moc dostępna jest w zakresie 3000-8200 tys. obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 500-2500 obr./min.

Osiągi? Nie porywają, ale w zupełności wystarczą do jazdy po mieście. ”Sprint” Springiem do 100 km/h zajmuje 19,1 s, a prędkość maksymalna to 125 km/h. Do 50 km/h samochód rozpędza się ze startu stojącego w 5,8 s.

Dacia Spring
Dacia Spring
Bateria akumulatorów (litowo-jonowych) liczy 12 modułów pracujących pod napięciem 230 Voltów i pojemność skromnych 27,4 kWh. Wg cyklu pomiarowego WLTP w trybie mieszanym zapewniają one zasięg do 230 km. W mieście może to być jednak nawet do 305 km.

Korzystając z domowego gniazdka auto naładujemy do pełna w 13,5 godziny. Niecałe pięć godzin zajmie nam ”tankowanie” przy pomocy domowej ładowarki ściennej. Szybka ładowarka publiczna (125 amperów) pozwala naładować akumulatory do 80 proc. w mniej niż godzinę.
Na rodzimym rynku najtańsza wersja przewidziana dla nabywców indywidualnych kosztować ma 16 990 euro.


Opinie i komentarze na temat artykułu

Dacia Spring wkracza na salony! - GALERIA ZDJĘĆ

Dacia Spring wkracza na salony!Dacia Spring wkracza na salony!Dacia Spring wkracza na salony!Dacia Spring wkracza na salony!Dacia Spring wkracza na salony!Dacia Spring wkracza na salony!Dacia Spring wkracza na salony!Dacia Spring wkracza na salony!Dacia Spring wkracza na salony!Dacia Spring wkracza na salony!Dacia Spring wkracza na salony!Dacia Spring wkracza na salony!Dacia Spring wkracza na salony!Dacia Spring wkracza na salony!Dacia Spring wkracza na salony!Dacia Spring wkracza na salony!Dacia Spring wkracza na salony!Dacia Spring wkracza na salony!Dacia Spring wkracza na salony!Dacia Spring wkracza na salony!Dacia Spring wkracza na salony!Dacia Spring wkracza na salony!Dacia Spring wkracza na salony!Dacia Spring wkracza na salony!Dacia Spring wkracza na salony!

Zobacz także

Dacia Jogger - siła tkwi w prostocie

Dacia Jogger - siła tkwi w prostocie 2022-11-23

Dacia Jogger zaprezentowana została we wrześniu 2021 roku i wypełnia miejsce aż po trzech modelach – Dokker, Lodgy oraz Logan MCV. Łączy w sobie cechy minivana oraz kombi, a całość wzbogacono dodatkowo o atrybuty charakterystyczne dla SUVów. Taki...
Rekordowa sprzedaż Dacii. Kupiłeś Dustera albo Sandero?

Rekordowa sprzedaż Dacii. Kupiłeś Dustera albo Sandero? 2022-01-17

W ubiegłym roku na drogi całego świata trafiło aż 537 095 nowych Dacii. Producent pierwszy raz w historii znalazł się w Europie na liście trzech najchętniej wybieranych marek przez klientów indywidualnych!W 2021 roku Dacia osiągnęła rekordowy -...
Dacia zmienia logo. A to tylko początek

Dacia zmienia logo. A to tylko początek 2021-06-21

Podczas prezentacji planu strategicznego na początku 2021 r. Dacia zapowiedziała początek nowego rozdziału w swojej historii.Teraz nabiera on konkretnych kształtów wraz ze zmianą wizerunku marki. Pojawiają się nowe logo, nowy znak, nowe kolory, nowe...
Dacia Spring już w Polsce. Ceny

Dacia Spring już w Polsce. Ceny 2021-04-15

Dacia Spring wkrótce pojawi się na polskich ulicach. Zanim auto będzie można oficjalnie kupić w salonie, niemal 200 egzemplarzy dołączy do warszawskiej floty pojazdów carsharingowych firmy Traficar. Dacia Spring będzie już trzecim elektrycznym...
Dacia Daster Pickup - dobry pomysł?

Dacia Daster Pickup - dobry pomysł? 2020-10-27

Dacia rozpoczęła przyjmowanie zamówień na nową wersję nadwoziową Dustera. Pickup – bo o nim mowa – opracowany został z myślą o klientach z Rumunii. Chociaż samochód zamówić można bezpośrednio u lokalnych dealerów, nie jest to samodzielna...
Dacia Spring Electric

Dacia Spring Electric 2020-10-16

Rumuńska marka zaprezentowała produkcyjną wersję swojego pierwszego elektryka. Samochód to zeuropeizowana wersja Renault K-ZE, czyli produkowanego w Chinach Renault Kwizy (dostępne w Indiach) z napędem elektrycznym. W przeciwieństwie chociażby do...