chceauto.pl
x
Dacia Jogger. Następca Logana MCV

Dacia Jogger. Następca Logana MCV

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2021-09-06 Opinie
Pamiętacie Logana MCV? Było to oparte na Loganie I generacji imponujących rozmiarów kombi. W drugiej generacji rolę wielkiego kombi przejęło Lodgy, którego rynkowy żywot właśnie dobiega końca, a w trzeciej będzie to zaprezentowany właśnie Jogger.

Dacia Jogger
Dacia Jogger
W stosunku do Dacii Sandero (czyli Loganem hatchback) Jogger ma aż o 29 cm większy rozstaw osi i o 45 cm dłuższe nadwozie. Co ciekawe mocno zwiększono również wysokość. Jogger jest o 10 cm wyższy od Sandero Stepway, które podobnie jak Jogger ma wyższe zawieszenie i relingi dachowe.

Dacia Jogger opcjonalnie może być pojazdem siedmiomiejscowym, wówczas pojemność bagażnika wynosi 160 litrów. Dwa dodatkowe fotele można złożyć, a także całkowicie wyjąć, dzięki czemu otrzymuje się imponującą przestrzeń bagażową o pojemności 708 litrów. Natomiast po złożeniu trzech indywidualnych foteli drugiego rzędu Joggerem przewieziemy nawet 1819 litrów bagażu. Co ważne, przestrzeń bagażowa jest bardzo foremna i ustawna.

Dacia Jogger
Dacia Jogger
Co ciekawe, w przeciwieństwie do Logana MCV, który miał podwójne drzwi z tyłu, w Joggerze zastosowano klasyczną, unoszą do góry klapę bagażnika. To rozwiązanie docenia się szczególnie, gdy pada...

Deska rozdzielcza i konsola środkowa Joggera jest identyczna jak w Loganie i Sandero. W bazowej wersji znajdziemy radio, ale nie znajdziemy dotykowego ekranu. Wówczas możemy go zastąpić smartfonem, producent przewidział nawet na niego specjalny uchwyt.

Dacia Jogger
Dacia Jogger
Pod maską znajdziemy napędy dobrze znane już z Dacii, ale nie braknie również nowości. Przede wszystkim, co ważne dla polskich klientów, w samochodzie dostępny będzie silnik 1.0 TCe o mocy 100 KM, który fabrycznie jest przygotowany do jazdy na LPG (zbiornik zabudowany w miejscu koła zapasowego, wlew gazu ukryty pod klapkę wlewu benzyny). Natomiast wśród nowości jest silnik 1.0 TCe, który po przeróbkach osiąga 110 KM (w Loganie - 90 KM).

Dacia zapowiedziała również wersję hybrydową, ma ona pojawić się jednak dopiero w 2023 roku i nic o niej nie wiadomo.

Dacia Jogger trafi do salonów na początku przyszłego roku. Ceny nie są jeszcze znane, ale śmiało można założyć, że będzie to najtańszy 7-miejscowy samochód na rynku.

Opinie i komentarze na temat artykułu

Dacia Jogger. Następca Logana MCV - GALERIA ZDJĘĆ

Dacia Jogger. Następca Logana MCVDacia Jogger. Następca Logana MCVDacia Jogger. Następca Logana MCVDacia Jogger. Następca Logana MCVDacia Jogger. Następca Logana MCVDacia Jogger. Następca Logana MCV

Zobacz także