chceauto.pl
x
Cupra Raval. Elektryczna nowość

Cupra Raval. Elektryczna nowość

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2023-05-17
Cupra ogłosiła, że niewielki elektryczny crossover, który zadebiutuje w 2025 roku, będzie nosiła nazwę Raval. Samochód zostanie opracowany na bazie konceptu Urban Rebel.

Cupra Raval
Cupra Raval
Raval swoją nazwą nawiązuje do jednej z dzielnic Barcelony. Podobny zabieg Hiszpanie zastosowali w przypadku pierwszego elektrycznego modelu Cupry - Born to również dzielnica stolicy Katalonii. Warto dodać, że główna fabryka Cupry również znajduje się niedaleko Barcelony, w Martorell.

Cupra Raval będzie powstawać na bazie przeznaczonej dla samochodów elektrycznych platformy grupy Volkswagena o nazwie MEB, w wersji Small (małej).

Cupra Raval
Cupra Raval
Technologicznym bliźniakiem Ravala będzie Volkswagen ID.2, jednak stylizacja obu modeli ma być zupełnie inna. Zaprezentowany niedawno Volkswagen ID.2 stylistycznie nawiązuje do większego ID.3, natomiast Raval ma mieć bardziej odważny, wręcz sportowy wygląd.

Swoją wersję modeli Raval/ID.2 otrzyma również Skoda, ale na razie nic nie wiadomo o tym samochodzie, poza tym, że również ma debiutować w 2025 roku i kosztować poniżej 25 tys. euro.

Cupra Raval
Cupra Raval
Co wiemy już o Cuprze Raval? Samochód będzie napędzany silnikiem mocy 226 KM i będzie go można naładować z mocą do 120 kW. Zasięg, mierzony zgodnie z formułą WLTP, ma wynosić 440 km, czyli w praktyce będzie o około 100 km mniejszy. Auto ma rozpędzać się do 100 km/h w 6,9 s.

Raval będzie trzecim elektryczny modelem Cupry po miejskim Bornie oraz zaprezentowanym już kompaktowym crossoverze o nazwie Tavascan, który trafi do salonów w 2024 roku.

Ceny hiszpańskiej nowości nie są oczywiście jeszcze znane, ale możemy się spodziewać, że będą znacznie wyższe niż w przypadku bliźniaczego modelu Skody.

Cupra Raval. Elektryczna nowość - GALERIA ZDJĘĆ

Cupra Raval. Elektryczna nowośćCupra Raval. Elektryczna nowośćCupra Raval. Elektryczna nowośćCupra Raval. Elektryczna nowość

Zobacz także

Cupra UrbanRebel Concept zaprezentowana

Cupra UrbanRebel Concept zaprezentowana 2021-09-02

Cupra UrbanRebel Concept to odważnie zaprojektowany pojazd, który zapowiada... miejskie auto elektryczne.UrbanRebel Concept wygląda jak auto, którego przeznaczeniem jest rywalizacja na torze. Bardzo niskie zawieszenie i monstrualnych rozmiarów tylny...
Cupra Urban Rebel Concept

Cupra Urban Rebel Concept 2021-08-27

Na salonie IAA Mobility w Monachium zadebiutuje Cupra UrbanRebel Concept. Co to za samochód?Hiszpańska marka pokazała na razie niewyraźne zdjęcie tylnej części nadwozia i krótkie wideo. Prototyp ma futurystyczny i sportowy wygląd, szczególne...

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na YouTube RSS