chceauto.pl
x
Cupra Urban Rebel Concept

Cupra Urban Rebel Concept

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2021-08-27
Na salonie IAA Mobility w Monachium zadebiutuje Cupra UrbanRebel Concept. Co to za samochód?

Hiszpańska marka pokazała na razie niewyraźne zdjęcie tylnej części nadwozia i krótkie wideo. Prototyp ma futurystyczny i sportowy wygląd, szczególne wrażenie robi olbrzymich rozmiarów tylny spojler.

UrbanRebel Concept nie jest jednak tylko pokazem możliwości Cupy. Przeciwnie, stanowi zapowiedź pojazdu produkcyjnego, który ma trafić na rynek w 2025 roku.

Cupra UrbanRebel ma elektryczny napęd, moc nie została jeszcze ujawniona. Wersja seryjna również będzie elektryczna, jej wygląd będzie jednak na pewno bardziej stonowany. Pewna jest rezygnacja z potężnego spojlera, który jest tak charakterystycznym elementem prototypu.

Nowy elektryczny model Seata wzbudza dość duże zaciekawienie. Hiszpanie zapowiadają bowiem, że opracują go samodzielnie, nie będzie więc oparty na technologii Volkswagena. Przeciwnie, to właśnie niemiecka marka, a także Skoda, mogą opracować własne wersje tego pojazdu. Czy to oznacza, że pojazd Seata będzie korzystał z nowej płyty podłogowej a nie modułowej platformy dla samochodów elektrycznych koncernu Volkswagen o nazwie MEB? Tego aktualnie nie wiadomo, ale nie wydaje się to prawdopodobne. Na MEB oparte są dziś wszystkie elektryczne samochody niemieckiego koncernu, w tym Volkswageny ID.3 i ID.4, a także Skoda Enyaq iV.

Więcej o Cuprze UrbanRebel dowiemy się już 6 września, gdy samochód zostanie zaprezentowany na salonie IAA Mobility w Monachium. Wówczas poznamy zarówno wygląd pojazdu, jak i dane techniczne i osiągi.

Cupra UrbanRebel Concept na wideo:
Zobacz także

Cupra Raval. Elektryczna nowość

Cupra Raval. Elektryczna nowość 2023-05-17

Cupra ogłosiła, że niewielki elektryczny crossover, który zadebiutuje w 2025 roku, będzie nosiła nazwę Raval. Samochód zostanie opracowany na bazie konceptu Urban Rebel.Raval swoją nazwą nawiązuje do jednej z dzielnic Barcelony. Podobny zabieg...
Cupra UrbanRebel Concept zaprezentowana

Cupra UrbanRebel Concept zaprezentowana 2021-09-02

Cupra UrbanRebel Concept to odważnie zaprojektowany pojazd, który zapowiada... miejskie auto elektryczne.UrbanRebel Concept wygląda jak auto, którego przeznaczeniem jest rywalizacja na torze. Bardzo niskie zawieszenie i monstrualnych rozmiarów tylny...

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na YouTube RSS