chceauto.pl
x

Audi A4

Oceny użytkowników3.6839/5. Głosy: 1104
Ocena: 3.68/5
Głosy: 1104.

Lata produkcji

1994 1995 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024

Audi A4 B5 (1994-2001)

Audi A4 B5 w 1995 roku zastąpiło model 80, który przez wiele lat budował przekonanie o niezawodności produktów z Ingolstadt.

Samochód otrzymał zupełnie nowe nadwozie a także większość podzespołów. Model A4 b5 oferowany był w dwóch wariantach nadwoziowych (sedan i kombi), do wyboru było aż 15 odmian silnikowych.

Podobnie jak w przepadku „osiemdziesiątki” nadwozie w całości wykonane zostało z ocynkowanych blach. Teoretycznie nie powinno być więc najmniejszych problemów z korozją. Niestety, większość pojazdów dostępnych na polskim rynku ma powypadkową przeszłość – występowanie rdzy zdradza partacko przeprowadzoną naprawę.

We wnętrzu dobrze poczują się fani niemieckiej motoryzacji z początku lat dziewięćdziesiątych. Kabina, jak na dzisiejsze standardy, nie grzeszy przestronnością (ciasno jest zwłaszcza na tylnej kanapie), czarne, proste linie kokpitu sprawiają, że trudno doszukać się tu ekskluzywności klasy premium. Nudną stylistykę rekompensują za to materiały wykończeniowe – plastiki są solidne i dobrze spasowane, nawet po przebiegu rzędu 300 tys. km, wnętrze potrafi wyglądać świeżo.

Nie powinno być problemu z wyborem jednostki napędowej. Do spokojnej, codziennej jazdy w zupełności wystarcza podstawowe motory benzynowe 1,6 l. i 1,8 l. które oprócz tego, że zapewniają autu znośne osiągi, są też bardzo tanie w serwisowaniu (prosta konstrukcja). W wielu przypadkach, ich zakup okazuje się lepszym wyborem niż inwestycja w legendarne 1,9 TDI, których realne przebiegi nierzadko dobijają dziś już do pół miliona kilometrów.

Niestety, Audi A4 nie jest już tak niezawodne, jak jego poprzednik. Wraz z debiutem nowego modelu pojawiły się też pierwsze problemy z jakością. Eksploatacji, zwłaszcza na Polskich drogach, nie wytrzymywało zawieszenie, które mimo, że zapewnia świetne właściwości jezdne, jest dość skomplikowane, co potęguje koszty naprawy. Przed zakupem A4 dobrze więc udać się na ścieżkę diagnostyczną (najtaniej będzie pojechać do najbliższej stacji kontroli, która wykonuje przeglądy rejestracyjne) i dokładnie skontrolować stan przednich wahaczy (aluminiowe, wymieniane w całości).

Jednostki napędowe są raczej niezawodne, ale – zwłaszcza Diesle – mogą przysporzyć niemiłych niespodzianek. Z racji ogromnych przebiegów zawodzą turbosprężarki (zwłaszcza w mocniejszych odmianach o zmiennej geometrii), pompowtryskiwacze, przepływomierze i zawory recyrkulacji spalin EGR. Przed zakupem warto również skontrolować stan układu chłodzenia – stosunkowo często zawodzą termostaty, włączniki wentylatorów czy chłodnica (wycieki). Niezbyt trwały jest też alternator oraz – automatyczne skrzynie biegów. Dla własnego bezpieczeństwa lepiej unikać samochodów wyposażonych w bezstopniową przekładnię Multitronic – koszt jej naprawy przewyższa zazwyczaj wartość auta.

Na szczęście, większych problemów nie sprawia stosunkowo prosta elektronika. Z racji wieku i przebiegu trzeba się jednak przygotować na drobne, acz dokuczliwe usterki centralnego zamka czy elektrycznie sterowanych szyb.

Audi A4 B6 (2001-2006)

Audi A4 B6 zadebiutowało w 2000 roku. Samochód zbudowano w oparciu o płytę podłogową VW Passata, co zaowocowało niewielkim powiększeniem nadwozia w stosunku do poprzednika. Auto zyskało na przestronności wnętrza, poprawiła się też jakość wykończenia, do co do której nie można mieć zastrzeżeń. A4 zapewnia wygodne warunki podróżowania czteroosobowej rodzinie, wysoka pozycja w rankingach niezawodności ADAC pozwala sądzić, że eksploatacja nie będzie zbyt kosztowna. To jednak błędne myślenie, bowiem pokrewieństwo z Passatem B6 sprawiło, że w zawieszeniu zastosowano niezależne aluminiowe wahacze, które wymienia się tylko w całości. Niestety, te ostatnie niezbyt dobrze znoszą stan polskich dróg, gruntowny remont zawieszenia może kosztować nawet 3 tys. zł. Poza tym, rodzinnemu Audi niewiele można zarzucić. Odradzamy jednak zakup samochodu wyposażonego w bezstopniową przekładnię CVT, które nie należą do najtrwalszych, ani łatwych w serwisowaniu. Jednostki napędowe, zarówno benzynowe, jak i diesle wykorzystujące technologię pompowtryskiwaczy nie należą do awaryjnych (nie dotyczy 2,5 V6 TDI). W przypadku tych ostatnich drażnić może jedynie głośna praca. Poza zawieszeniem, samochodu nie powinny prześladować większe usterki. Czasami życie uprzykrzyć może jedynie kapryśna elektryka (podnośniki szyb, kontrolki, itd.). Z uwagi na dużą popularność ryzyko zakupu samochodu powypadkowego jest w tym przypadku bardzo wysokie. Przed kupnem, dobrze wiec sprawdzić stan nadwozia pod okiem blacharza, lub z użyciem czujnika grubości powłoki lakierniczej. Pytajmy też o numer VIN. Znając go, w najbliższym serwisie marki powinniśmy bez problemu ustalić termin ostatniej naprawy (wraz z ze stanem licznika), co pozwoli sprawdzić wiarygodność sprzedającego i książki pojazdu. Typoszereg B6 produkowany był do 2004 roku.

Audi A4 B7 (2004-2008)

Audi A4 B7 trafiło do salonów z końcem 2004 roku. Podobnie, jak poprzednik samochód opracowany został na płycie podłogowej VW Passata. Rozstaw osi wynoszący 2648 mm jest o mm mniejszy, niż poprzedniej generacji, auto dysponuje jednak nieco obszerniejszym (co nie znaczy, że obszernym) wnętrzem. Samochód słynie z doskonałej precyzji wykończenia i nienagannych właściwości jezdnych. Te ostatnie to zasługa wielowahaczowego zawieszenia obu osi, które jednak w polskich warunkach stosunkowo często wymaga interwencji mechanika. Godnym polecenia jest rzadko spotykany w tym modelu, stary silnik 1,9 TDI, który jednak nie grzeszy kulturą pracy (strasznie hałasuje). Jest jednak zdecydowanie odporniejszy, niż jednostka 2,0 TDI, która przy braku szacunku dla zaleceń serwisowych (dotyczących przestrzegania terminów wymiany oleju i zasad eksploatacji silnika turbodoładowanego) lubi się zacierać. Poza tym miewa też problemy z żywotnością turbosprężarki, dwumasowego koła zamachowego i filtrem cząstek stałych. Oprócz tego, właściciel A4 B7 musi być też przygotowany na mogące się pojawić problemy ze strony układu elektrycznego - szwankujące centralne zamki, podnośniki elektrycznie sterowanych szyb, awarie oświetlenia. Samochód produkowany był aż do 2008 roku.

Audi A4 B8 (2006-2016)

Audi A4 typoszeregu B8 produkowane było w latach 2007-2015. Początkowo w ofercie pojawił się sedan. W roku 2008 zadebiutowało kombii, czyli wersja Avant, oraz usportowiony model S4 (3.0 V6 333 KM). Rok 2009 przyniósł debiut uterenowionego A4 Allroad. W 2010 firma z Ingolstadt zaprezentowała odmianę RS4. W 2011 roku auto poddano kuracji odmładzającej, w ramach której otrzymało m.in. oświetlenie LED.

Kabina Audi A4 B8 jest znacznie obszerniejsza niż w poprzedniku. We wnętrzu jest też zauważalnie więcej miejsca, iż w BMW serii 3 i Mercedesie klasy C. To zasługa przedniego napędu (standardowych odmian) i słusznych wymiarów. Auto mierzy przeszło 4,7 m długości. Rozstaw osi to aż 281 cm. Oprócz sedana i kombi (Avant) do wyboru była również ”uterenowiona” odmiana Allroad, która zawsze występowała z napędem Quattro. Standard wyposażenia w A4 B8 to m.in.: 6 poduszek powietrznych, klimatyzacja i wyświetlacz na konsoli środkowej (nie zawsze z systemem MMI!)
Wśród jednostek napędowych dominuje 2.0 TDI – ma swoje wady, ale to zdecydowanie najrozsądniejszy wybór. Większe, wysokoprężne 3.0 TDI zapewnia świetne osiągi, ale po większych przebiegach wymaga drogich inwestycji (np. w rozrząd). Benzynowe 1.8 i 2.0 TFSI w ogłoszeniach występują rzadko. Zapewniają świetne osiągi, ale potrafią spalać ogromne ilości oleju.

Z ciekawostek: wszystkie przednionapędowe egzemplarze z automatem wyposażone są w bezstopniową przekładnię Multitronic. Auta z napędem Quattro korzystają z dwusprzęgłowej skrzyni S Tronic. Tylko jeden silnik – 3.0 V6 FSI – pozbawiony był doładowania. Wszystkie pozostałe miały turbosprężarki (w S4 kompresor) i bezpośredni wtrysk paliwa (w dieslach CR). Wniosek? Montaż LPG to gra nie warta świeczki!

W 2.0 TDI sprzed liftingu często zdarzały się problemy ze smarowaniem (pompa oleju) i układem wtryskowym (łuszcząca się pompa wysokiego ciśnienia). Wadliwe pierścienie tłokowe sprawiają, że benzynowe TFSI spalają olej w zastraszającym tempie. Reszta to w zasadzie „eksploatacja”: zużyte zawieszenie (zwłaszcza przednie), rozciągnięte łańcuchy rozrządu w 3.0 TDI czy wyeksploatowane automatyczne skrzynie biegów. Do typowych usterek zaliczyć można ponadto: kłopoty z zaworem EGR w 2.0 TDI (koszt naprawy od 1 tys. zł) i wycieki z pompy wody (od 1 tys. zł) oraz usterki rozrządu (wariatory, łańcuchy) w benzynowych silnikach TFSI.

Audi nieźle trzyma cenę, ale sam zakup samochodu to dopiero początek. Oprócz typowych usterek dotyczących jednostek napędowych trzeba się przygotować na wydatki związane chociażby z naprawami zużytych przekładni automatycznych (wszystkie typy!). Zdecydowanie bezpieczniejszą opcją jest zakup auta z ręczną skrzynią.

Przeglądając oferty warto zachować ostrożność. To obecnie najbardziej poszukiwany model Audi w Polsce. Zdecydowaną większość stanowią sprowadzone auta z mocno pogmatwaną historią. Ich realne przebiegi często dawno już przekroczyły granicę 400 tys. km.

Audi A4 B9 (2015-2023)

Audi A4 typoszeregu B9 debiutowało oficjalnie we wrześniu 2015 roku na salonie we Frankfurcie i niedługo później pojawiło się w salonach.

Samochód mierzy 4,73 m długości, 1,84 m szerokości i 1,43 m wysokości. Rozstaw osi to aż 2,82 m. W porównaniu do poprzedniego modelu, wymiary nowego A4 wzrosły, ale ciężar własny znacznie się zmniejszył – w zależności od montowanego silnika, nawet aż o 120 kg.

Styliści podkreślają też – najniższy w klasie - współczynnik oporu powietrza Cw. W limuzynie wynosi on 0,23. W wersji Avant – 0,26.

Bagażnik nowego A4 Avant ma pojemność 505 litrów. Przy złożonym oparciu tylnego siedzenia i załadowaniu po sam dach, pojemność bagażnika zwiększa się do 1510 litrów.

Elektrycznie przesuwana osłona przestrzeni bagażowej oraz elektrycznie otwierana i zamykana pokrywa bagażnika, to elementy wyposażenia seryjnego. Ponadto, na życzenie, dostępne są czujniki sterujące automatycznym otwieraniem i zamykaniem pokrywy bagażnika.

Nowe Audi A4 Nowe modele A4 i A4 Avant początkowo będą wyposażane w jeden z siedmiu silników: trzech TFSI i czterech TDI (o czterech i sześciu cylindrach).

Jeżeli chodzi o awaryjność, zarówno silniki benzynowe jaki i Diesla, przy rozsądnym serwisie (olej i filtry maksymalnie co 15 tysięcy kilometrów), nie sprawiają kłopotów.

Przy automatycznych skrzyniach biegów S-tronic zalecane jest, aby co 60 tysięcy kilometrów wymieniać olej wraz z filtrami (ASO wymienia sam olej). Nie dopilnowanie tego, może spowodować awarię skrzyni, której naprawa jest bardzo kosztowna.

Użytkownicy silników TDI zgłaszają awarię układu AdBlue - czasami wystarczy dolać czynnik do pełna, zdarza się jednak, że trzeba wymienić sterownik lub pompę.

Przykładowe samochody

Audi A4

Audi S4 3.0 TFSI 354 KM

2017, sedan
napęd: 4x4
skrzynia: automat
cena: 155 000,00 zł
DostępnośćOd czasu do czasu można trafić na ogłoszeniaOceny4.25/5. Głosy: 4
Audi A4

Audi RS4 2.9 TFSI 450 KM

2020, kombi
napęd: 4x4
skrzynia: automat
cena: 265 000,00 zł
DostępnośćOd czasu do czasu można trafić na ogłoszenia
Audi A4

Audi RS4 2.9 TFSI 450 KM

2018, kombi
napęd: 4x4
skrzynia: automat
cena: 214 000,00 zł
DostępnośćWybór ogłoszeń jest przeciętny, ale można znaleźć dobrą ofertę
Audi A4

Audi S4 3.0 TDI 341 KM

2019, sedan
napęd: 4x4
skrzynia: automat
cena: 187 000,00 zł
DostępnośćSporadycznie pojawiają się pojedyncze oferty
Audi A4

Audi A4 B9 FL Allroad 45TFSI 245 KM

2019, kombi
napęd: 4x4
skrzynia: automat
cena: 131 000,00 zł
DostępnośćBez ofert na rynku
Audi A4

Audi A4 B9 FL 35TDI 150 KM

2019, sedan
napęd: przedni
skrzynia: ręczna
cena: 104 000,00 zł
DostępnośćOd czasu do czasu można trafić na ogłoszenia
Audi A4

Audi A4 B9 Allroad 2.0 TDI 190 KM

2016, kombi
napęd: 4x4
skrzynia: automat
cena: 102 000,00 zł
DostępnośćOferta jest szeroka, jest w czym wybieraćOceny5.00/5. Głosy: 1
Audi A4

Audi A4 B9 1.4 TFSI 150 KM

2015, sedan
napęd: przedni
skrzynia: ręczna
cena: 67 000,00 zł
DostępnośćOd czasu do czasu można trafić na ogłoszenia
Audi A4

Audi A4 B8 Allroad 2.0 TDI 177 KM

2012, kombi
napęd: 4x4
skrzynia: ręczna
cena: 54 000,00 zł
DostępnośćOd czasu do czasu można trafić na ogłoszenia
Audi A4

Audi A4 B8 1.8 TFSI 120 KM

2009, sedan
napęd: przedni
skrzynia: ręczna
cena: 27 000,00 zł
DostępnośćOferta jest szeroka, jest w czym wybieraćOceny3.21/5. Głosy: 19
Audi A4

Audi A4 B7 1.6 E 102 KM

2005, sedan
napęd: przedni
skrzynia: ręczna
cena: 20 000,00 zł
DostępnośćOd czasu do czasu można trafić na ogłoszeniaOceny3.29/5. Głosy: 35
Audi A4

Audi A4 B6 1.6 E 102 KM

2001, sedan
napęd: przedni
skrzynia: ręczna
cena: 11 000,00 zł
DostępnośćWybór ogłoszeń jest przeciętny, ale można znaleźć dobrą ofertęOceny3.33/5. Głosy: 24
Audi A4

Audi A4 B5 1.6 E 101 KM

1994, sedan
napęd: przedni
skrzynia: ręczna
cena: 3 000,00 zł
DostępnośćWybór ogłoszeń jest przeciętny, ale można znaleźć dobrą ofertęOceny3.60/5. Głosy: 5

Zobacz także

Najczęściej naprawiane samochody w Polsce

Najczęściej naprawiane samochody w Polsce 2022-01-31

W 2021 roku. najczęściej serwisowanym modelem w Polsce wśród samochodów osobowych był Opel Astra H (2004). Na pozycji lidera zastąpił Audi A4 (2001-2008). W warsztatach zdecydowanie dominują niemieckie marki aut.Tak wynika z raportu Autodata, czyli...
Audi RS4 Avant już po liftingu

Audi RS4 Avant już po liftingu 2019-10-02

Chociaż nie minęły jeszcze pełne dwa lata od premiery aktualnej generacji RS4 Avant, producent z Ingolstadt już zdecydował się na lifting. Zmiany mają na celu upodobnienie szybkiego kombi do nowych modeli, jak np.RS 6 Avant.Przód nowego RS 4 Avant...
Dwumasa, sprzęgło? Które auta nie mają z nimi problemów?

Dwumasa, sprzęgło? Które auta nie mają z nimi problemów? 2019-06-27

Mocne 4,3 na 6 – tak polscy mechanicy oceniają przeciętny stan układów napędowych w samochodach jeżdżących po polskich drogach. Wynik opracowany został na podstawie „Rankingu awaryjności samochodów według polskich mechaników” przygotowanego...
Audi A4 po liftingu

Audi A4 po liftingu 2019-05-15

Od premiery obecnej generacji Audi A4 minęły już cztery lata. Samochód doczekał się właśnie kuracji odmładzającej. Osłona chłodnicy Singleframe jest teraz szersza i bardziej płaska. Poziome linie z przodu i z tyłu podkreślają szerokość auta....
Używane: Audi A4 B8

Używane: Audi A4 B8 2019-04-25

Audi A4 typoszeregu B8 produkowane było w latach 2007-2015. Początkowo w ofercie pojawił się sedan. W roku 2008 zadebiutowało kombi, czyli wersja Avant, oraz usportowiony model S4 (3.0 V6 333 KM). Rok 2009 przyniósł debiut uterenowionego A4 Allroad. W...
Które auta mają najtrwalsze zawieszenia?

Które auta mają najtrwalsze zawieszenia? 2019-04-24

Polscy mechanicy ocenili trwałość zawieszeń najpopularniejszych w naszym kraju samochodów używanych. Najsłabsze oceny dostały auta francuskie...To kolejna odsłona rankingu trwałości pojazdów przygotowanego przez sieć niezależnych warsztatów...
Oto najczęściej naprawiane auta w Polsce!

Oto najczęściej naprawiane auta w Polsce! 2019-01-03

Autodata - jeden z wiodących dostawców informacji technicznych w branży motoryzacyjnej – opublikował raport najczęściej serwisowanych pojazdów w 2018 roku. W Polsce najczęściej serwisowanym samochodem po raz kolejny okazał się Opel Astra H. Drugą...
15-latek za 15 tys. zł. Oto prawdziwy obraz polskich dróg!

15-latek za 15 tys. zł. Oto prawdziwy obraz polskich dróg! 2018-11-22

To już prawie pewne. Wszystko wskazuje na to, że rok 2018 zamknie się liczbą przeszło 1 mln aut, które trafiły do Polski w ramach importu indywidualnego. Z informacji instytutu Samar wynika, że skumulowany wynik w ostatnich dwunastu miesiącach...
Audi A4 już po liftingu

Audi A4 już po liftingu 2018-06-27

Czwarta generacja Audi A4 osiągnęła właśnie połowę cyklu produkcyjnego. Oznacza to, że styliści z Ingolstadt zafundowali autu kurację odświeżającą. Co nowego czeka nas wkrótce w salonach Audi?Zmiany mają raczej kosmetyczny charakter. Model roku...
Najczęściej naprawiane auta w Polsce!

Najczęściej naprawiane auta w Polsce! 2018-01-05

Słowo „autodata” znane jest chyba każdemu mechanikowi w Europie. Firma jest liderem w dziedzinie oprogramowania zapewniającego dostęp do szczegółowej wiedzy technicznej dotyczącej budowy i serwisowania poszczególnych modeli pojazdów. Jej –...
Audi RS4 Avant. Cena

Audi RS4 Avant. Cena 2017-11-06

Audi RS4 Avant nowej generacji debiutowało we wrześniu na salonie we Frankfurcie. Teraz samochód ten trafia do polskich salonów, poznaliśmy jego cenę.Audi RS4 Avant napędzane jest opracowanym od podstaw silnikiem 2.9V6 TFSI. Podwójnie doładowana...
Audi RS4 Avant o mocy 450 KM

Audi RS4 Avant o mocy 450 KM 2017-09-12

Jednym z ciekawszych pojazdów pokazanych na salonie we Frankfurcie przez Audi jest nowe RS4 Avant.Samochód jest napędzany podwójnie doładowanym silnikiem 2.9V6 o mocy 450 KM. Maksymalny moment obrotowy to 600 Nm (170 Nm więcej niż w poprzednim modelu),...
Nowe Audi z napędem na tył!

Nowe Audi z napędem na tył! 2016-10-19

Producent z Ingolstadt szykuje się właśnie na rynkową rewolucję. Wszystko wskazuje na to, że - po wielu latach - firma odwróci się od pojazdów z napędem przedniej osi!Zaskakująca decyzja ma być wynikiem wprowadzanej we wszystkich markach koncernu...
Każdy Polak chce mieć Audi?

Każdy Polak chce mieć Audi? 2016-07-11

Pierwsze sześć miesięcy roku Audi w Polsce zakończyło ze sprzedażą większą o 35,5 proc. Od początku roku, Audi AG sprzedało 953 200 samochodów, o 5,6 procenta więcej niż w analogicznym okresie roku 2015. Doskonałe wyniki handlowe zanotowano we...
Rekordowy import używanych aut!

Rekordowy import używanych aut! 2016-03-08

Polacy zrobili ostry zwrot w stronę używanych aut z zachodu. Za nagły wzrost zainteresowania importem odpowiadają nowe przepisy. 1 stycznia 2016 roku przestała obowiązywać tzw. „opłata recyklingowa” pobierana od każdego rejestrowanego w naszym...
Audi S4 i S4 Avant. Ceny!

Audi S4 i S4 Avant. Ceny! 2016-02-24

Firma z Ingolstadt zaprezentowała właśnie topowe kombi zbudowane w oparciu o popularną „czwórkę” – Audi S4 Avant. Samochód zadebiutuje w europejskich salonach latem tego roku. Jednocześnie w cennikach pojawi się też – S4.Topowe odmiany...
Oto półfinaliści konkursu WCOTY

Oto półfinaliści konkursu WCOTY 2016-01-27

Znamy już listę półfinalistów konkursu na Światowy Samochód Roku. Komitet Sterujący konkursu na Światowy Samochód Roku (World Car Awards) wraz z globalną firmą audytorską KPMG - ogłosiły właśnie wyniki pierwszego głosowania w tegorocznej...
Audi A4 Allroad już jest!

Audi A4 Allroad już jest! 2016-01-12

Na salonie w Detroit zadebiutowało Audi A4 Allroad. Samochód - tradycyjnie już - oparto na A4 w wersji Avant. Auto otrzymało pakiet stylistycznych dodatków, które mają sugerować zwiększone możliwości terenowe. Pojawiły się matowe plastikowe...
Znamy finalistów COTY 2016

Znamy finalistów COTY 2016 2015-12-15

Jury złożone z 58 dziennikarzy motoryzacyjnych reprezentujących poszczególne rynki Starego Kontynentu opublikowało finałową siódemkę prestiżowego konkursu. Tym razem wśród ekspertów znalazło się dwóch Polaków – Wojciech Sierpowski i Maciej...
Euro NCAP: Audi A4, Honda HR-V, Honda Jazz i VW Caddy

Euro NCAP: Audi A4, Honda HR-V, Honda Jazz i VW Caddy 2015-11-04

Euro NCAP poddał testom zderzeniowym kolejne modele samochodów. Tym razem na stanowiska testowe trafiły Audi A4, Honda HR-V, Honda Jazz i Volkswagen Caddy.Dobra wiadomość jest taka, że obyło się bez wpadek. Aż trzy samochody (Audi A4, Honda HR-V i...
Audi S4 i S4 Avant. Niezwykle szybkie!

Audi S4 i S4 Avant. Niezwykle szybkie! 2015-09-17

Na salonie we Frankfurcie Audi zaprezentowało model S4, czyli usportowioną wersję A4. Samochód może imponować osiągami.Audi S4 napędzane jest benzynowym silnikiem 3.0 TFSI, a więc taką samą jednostką V6, jaka trafiała pod maskę S4 poprzedniej...
Najchętniej sprowadzane w 2015 roku

Najchętniej sprowadzane w 2015 roku 2015-08-03

Prezentujemy dwudziestkę najchętniej sprowadzanych aut używanych w pierwszej połowie bieżącego roku.
Nowe Audi A4

Nowe Audi A4 2015-06-29

Audi zaprezentowało właśnie zaprojektowany od podstaw model A4. Co zmieniło się w popularnym aucie z Ingolstadt?Samochód mierzy teraz 4,73 m długości, 1,84 m szerokości i 1,43 m wysokości. Rozstaw osi to aż 2,82 m. W porównaniu do poprzedniego...
Polacy wolą używane. Króluje Audi!

Polacy wolą używane. Króluje Audi! 2015-04-14

Po raz kolejny wzrósł import używanych aut zza zachodniej granicy. W marcu w Polsce zarejestrowano po raz pierwszy 70 763 używane samochody pochodzące z prywatnego importu. To o przeszło 8 proc. więcej niż przed rokiem.Sumaryczny wynik po pierwszych...
Technika: Wszystko o silniku 1,6 MPI

Technika: Wszystko o silniku 1,6 MPI 2015-02-28

Zastanawiasz się nad samochodem z instalacją gazową? To silnik dla Ciebie!Na pierwszy rzut oka, silnik o pojemności 1595 cm3 ma same wady. Konstrukcja tkwi w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Chociaż motor oferowany był jeszcze w Golfie V...
20 lat Audi A4

20 lat Audi A4 2014-11-12

Niektóre modele na dobre zapisują się w historii motoryzacji stając się tzw. „lokomotywami sprzedaży”. Jednym z nich jest bez wątpienia Audi A4, który zdobył już przeszło sześć milionów klientów.A4 miała bardzo trudne zadanie. Samochód...
Sześć milionów Audi Quattro!

Sześć milionów Audi Quattro! 2014-07-11

Z taśmy produkcyjnej w zakładach w Ingolstadt zjechało dziś sześciomilionowe Audi z napędem quattro. Kolejny rekord udało się osiągnąć w niespełna półtora roku po egzemplarzu pięciomilionowym. Jubileuszowy samochód – Audi SQ5 3,0 TDI quattro...
Oto Audi A3 ultra. Benzynowe!

Oto Audi A3 ultra. Benzynowe! 2014-05-31

Audi zaprezentowało właśnie model A3 w najoszczędniejszej odmianie ultra. Tym razem nie mamy jednak do czynienia z pojazdem wyposażonym w silnik wysokoprężny....Nowe Audi napędzane jest benzynowym motorem 1,4 l TFSI o mocy 150 KM. Samochód może się...
Audi Ultra. Aż 11 nowych modeli!

Audi Ultra. Aż 11 nowych modeli! 2014-02-04

Audi rozszerza swoją ofertę pojazdów skonstruowanych z myślą o oszczędzaniu paliwa. Rodzina Ultra - będąca odpowiednikiem Volkswagenowskiej linii BlueMotion - powiększyła się właśnie o 11 nowych pojazdów!Pierwszy model z rodziny ultra - Audi A3...
I gdzie ten kryzys?

I gdzie ten kryzys? 2013-04-09

Fani samochodów z Ingolstadt mają powody do radości. Audi zanotowało właśnie najlepszy pierwszy kwartał w historii marki. Dzięki 369 500 sprzedanym od stycznia do marca pojazdom, firma o 6,8 procent poprawiła wyniki sprzedaży w porównaniu do...
Rekordowa sprzedaż Volkswagena

Rekordowa sprzedaż Volkswagena 2013-01-26

Koncern Volkswagena w zeszłym roku po raz kolejny osiągnął najwyższy w historii wynik sprzedaży. Jej poziom przekroczył rekordową wartość z poprzedniego roku. Po raz pierwszy w ciągu dwunastu miesięcy niemiecki koncern sprzedał ponad 9 milionów...
Audi A4, BMW 3 czy Mercedes klasy C?

Audi A4, BMW 3 czy Mercedes klasy C? 2012-08-02

Od pewnego czasu na łamach naszego serwisu analizujemy wyniki badania satysfakcji kierowców, które na niemieckim rynku przeprowadziła firma analityczna J.D. Power. Przyjrzeliśmy się już praktycznie wszystkim segmentom samochodów. Na koniec zostały...
Te samochody giną w Polsce najczęściej

Te samochody giną w Polsce najczęściej 2012-07-26

Ranking powstał w oparciu o dane Instytutu Samar, którego analitycy zestawili liczbę zarejestrowanych w Polsce egzemplarzy konkretnego modelu z liczbą kradzieży. Wyniki, w wielu przypadkach, okazują się być zaskakujące...Zapraszamy do szczegółowego...
Diesel? To musisz wiedzieć o 1,9 TDI

Diesel? To musisz wiedzieć o 1,9 TDI 2012-07-25

Śmiało powiedzieć można, że silnik 1,9 TDI napędza dzisiaj pół Europy. Jednostka, która zadebiutowała na rynku w 1991 roku, na przestrzeni lat trafiała pod maski niemal wszystkich pojazdów koncernu Volkswagena. Czego można spodziewać się po...
Wraca Audi RS4!

Wraca Audi RS4! 2012-02-15

Doczekaliśmy się. Po kilku latach przerwy (produkcję poprzedniej generacji zakończono w 2008 roku) wraca jeden z bardziej ekscytujących modeli Audi - RS4!To już trzecia generacja tego modelu, podobnie jak pierwsza - dostępna (jak na razie) wyłącznie w...
Audi A4 B5. Dobre auto za małe pieniądze?

Audi A4 B5. Dobre auto za małe pieniądze? 2011-10-09

Audi A4 B5 w 1995 roku zastąpiło model 80.Samochód otrzymał zupełnie nowe nadwozie a także większość podzespołów. Model A4 b5 oferowany był w dwóch wariantach nadwoziowych (sedan i kombi), do wyboru było aż 15 odmian silnikowych. Czy dzisiaj,...
Europejskie "nie" dla niemieckiego TDI

Europejskie "nie" dla niemieckiego TDI 2011-07-11

Oznaczenie to pojawiło się w 1989 roku w Audi 100 typoszegegu C3 wraz z debiutem nowej, wysokoprężnej, turbodoładowanej jednostki napędowej z bezpośrednim wtryskiem paliwa o pojemności 2,5 l i mocy 120 KM.Literki TDI stanowiły skrót od słów...
Nie przepłacaj u dealera!

Nie przepłacaj u dealera! 2011-07-06

Mimo że za nami już połowa 2011 roku, w salonach nadal trwają wyprzedaże aut z poprzedniego rocznika. Dotyczą one także samochodów klasy premium, na które przeceny sięgają nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Czy warto skusić się na taką...
Te auta kochają Niemcy. Ty też?

Te auta kochają Niemcy. Ty też? 2011-06-07

Niemiecki rynek motoryzacyjny rządzi się swoimi prawami. Mimo wielu milionów euro wydawanych każdego roku na reklamę przez producentów z Japonii, Włoch czy Francji, w czołówce najchętniej kupowanych pojazdów, za Odrą, od wielu lat plasują się...
720 tysięcy używanych...

720 tysięcy używanych... 2011-03-09

W 2010 roku do Polski sprowadzono 718 286 samochodów używanych - wynika z komunikatu Ministerstwa Finansów.Ze względu na nadchodzącą zmianę rocznika, a tym samym spadek wartości samochodów, w grudniu import zmalał z 52 564 w listopadzie do 37 666...
Radzimy jak wybrać pierwsze auto!

Radzimy jak wybrać pierwsze auto! 2011-02-09

Lata marzeń, miesiące wyrzeczeń, tygodnie analiz i w końcu... decyzja – kupujemy swoje pierwsze auto. Pierwsze kroki na motoryzacyjnym szlaku niosą za sobą ogromną frajdę, ale droga do celu jest wyboista i niebezpieczna. Jak mądrze wybrać dla swoje...

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na YouTube RSS