chceauto.pl
x
9 aut w teście Euro NCAP

9 aut w teście Euro NCAP

Porady i rynek
Redakcja ChceAuto.pl 2016-12-01 Opinie
Aż dziewięć samochodów rozbili ostatnio specjaliści z Euro NCAP. Tym razem próbom zderzeniowym poddano: Audi Q2, Hyundai Ioniq, Ford Edge, SsangYong Tivoli, SsangYong XLV oraz Suzuki Ignis. Trzy ostatnie modele testowano w dwóch odmianach: standardowej oraz wzbogaconej o dodatkowy pakiet safety. Które auta wyszły z prób obronną ręką.

Maksymalny wynik – pięciu gwiazdek - otrzymały: Audi Q2, Hyundai Ioniq, Ford Edge i Suzuki Ignis z pakietem safety. SsangYonga Tivoli i bliźniaczego SsangYonga XLV wyposażone w pakiet „safe” oceniono na cztery gwiazdki. Trzy gwiazdki przyznano podstawowemu modelowi Suzuki Ignisa z najskromniejszym wyposażeniem.

Ford Edge
Ford Edge
Audi Q2 otrzymało 93 proc. punktów za ochronę dorosłych i 86 proc. za zabezpieczenie dzieci. Poziom ochrony pieszych i dodatkowe systemy wspomagające oceniono na 70 proc.

Forde Edge otrzymał 85 proc. punktów, za ochronę dzieci i 76 proc. za ochronę dorosłych. Poziom zabezpieczenia pieszych oceniono na 67 proc. Za dodatkowe systemy wspomagające bezpieczeństwo samochód otrzymał 89 proc. punktów.

Najnowsze dzieło Hyundaia – model Ioniq – oceniono na 91 proc. w kategorii ochrony dorosłych i 80 proc. w kategorii ochrony dzieci. Za zabezpieczenie pieszych przyznano autu 70 proc. punktów. Za dodatkowe systemy wspomagające 82 proc.

Suzuki Ignis
Suzuki Ignis
Suzuki Ignis z wyposażeniem „safety” może się pochwalić wynikiem 87 punktów za ochronę dorosłych i 79 punktów za ochronę najmłodszych. Poziom ochrony pieszych to 77 proc., dodatkowe systemy wspomagające – 60 proc.

W przypadku podstawowej odmiany Ignisa na trójgwiazdkowym wyniku (podobnie, jak miało to miejsce z SsangYongami) zaważyła bardzo słaba ocena w zakresie dodatkowych systemów wspomagających bezpieczeństwo (jedynie 25 proc). Poziom ochrony dzieci i dorosłych oceniono na 79 proc. Zabezpieczenie pieszych – na 67 proc.

SsangYong Tivoli
SsangYong Tivoli
SsangYonga Tivoli z dodatkowym wyposażeniem z zakresu bezpieczeństwa oceniono na 82 proc. punktów za ochronę dorosłych i 62 proc. za ochronę dzieci. Za zabezpieczenie pieszych przyznano mu 65 proc., za systemy wspomagające – 43 proc.
Odmianę z podstawowym otrzymała 74 proc. punktów za ochronę dorosłych, 62 proc. za ochronę dzieci i 55 za ochronę pieszych. Dodatkowe systemy wspomagające bezpieczeństwo to zaledwie 25 punktów procentowych.

Podobnie kształtują się wyniki – bazującego na Tivoli – modelu XLV. Z pakietem „safe” bezpieczeństwo dorosłych oceniono na 82 proc, dzieci na 62 proc, ochronę pieszych na 65 proc. punktów, a dodatkowe systemy wspomagające bezpieczeństwo na 43 proc.
„Trzygwiazdkowa” odmiana legitymuje się odpowiednio wynikami: 74 proc. za ochronę dorosłych, 62 proc. za ochronę dzieci, 55 proc. za ochronę przechodniów i 25 proc. za dodatkowe systemy wspomagające bezpieczeństwo.


Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

9 aut w teście Euro NCAP - GALERIA ZDJĘĆ

9 aut w teście Euro NCAP9 aut w teście Euro NCAP9 aut w teście Euro NCAP9 aut w teście Euro NCAP9 aut w teście Euro NCAP9 aut w teście Euro NCAP

Zobacz także

SsangYong Tivoli po liftingu. Polskie ceny

SsangYong Tivoli po liftingu. Polskie ceny 2019-09-07

SsanYong poddał modernizacji model Tivoli i właśnie rozpoczyna jego sprzedaż w Polsce.Zmodernizowane Tivoli ma 4225 mm długości, 1810 mm szerokości oraz 1613 mm wysokości. W porównaniu do poprzedniej wersji samochód urósł i jest teraz dłuższy o...
Euro NCAP. Świetne wiadomości dla nabywców!

Euro NCAP. Świetne wiadomości dla nabywców! 2019-09-04

Euro NCAP podzieliło się kolejnymi wynikami testów zderzeniowych nowych aut. Do crash-testów stanęło tym razem siedem pojazdów, które rozpoczynają właśnie swoją rynkową karierę w krajach Unii Europejskiej. Niezależni eksperci sprawdzili poziom...
Euro NCAP. 8 aut, kto najlepszy?

Euro NCAP. 8 aut, kto najlepszy? 2019-07-03

Aż sześć modeli, które wkraczają właśnie do salonów na Starym Kontynencie, rozbili specjaliści od bezpieczeństwa z Euro NCAP. Wyniki?Najnowsza seria testów objęła: Mercedesy klasy B i GLE, Skodę Scala, Teslę Model 3, DS3 Crossback oraz Kię...
Hyundai Kona Hybrid

Hyundai Kona Hybrid 2019-06-04

W salonach Hyundaia zadebiutuje wkrótce nowa wersja modelu Kona – Kona Hybrid. To alternatywa dla oferowanych już od października ubiegłego roku odmian spalinowej i elektrycznej.Z zewnątrz hybryda nie różni się od pozostałych modeli. Do wyboru są...
Ssangyong Tivoli po zmianach

Ssangyong Tivoli po zmianach 2019-05-24

Na rok modelowy 2020 SsangYong przygotował duże zmiany w Tivoli. Zmodernizowany model będzie dostępny w polskich salonach od września 2019 roku. Największą nowość, która pojawi się w tym crossoverze, znajdziemy pod maską. Będzie to całkowicie...
Euro NCAP. 7 aut na 5 gwiazdek!

Euro NCAP. 7 aut na 5 gwiazdek! 2019-05-22

Euro NCAP przetestowało właśnie siedem modeli, które pojawiły się w ostatnim czasie w europejskich salonach. Próbom zderzeniowym poddano: Audi e-Tron, Lexusa UX, Mazdę 3, Renault Clio, Toyotę Corollę, Toyotę RAV4 i Volkswagena T-Crossa.Co ważne,...
Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.