chceauto.pl
x
9 aut w teście Euro NCAP

9 aut w teście Euro NCAP

Porady i rynek
Redakcja ChceAuto.pl 2016-12-01 Opinie
Aż dziewięć samochodów rozbili ostatnio specjaliści z Euro NCAP. Tym razem próbom zderzeniowym poddano: Audi Q2, Hyundai Ioniq, Ford Edge, SsangYong Tivoli, SsangYong XLV oraz Suzuki Ignis. Trzy ostatnie modele testowano w dwóch odmianach: standardowej oraz wzbogaconej o dodatkowy pakiet safety. Które auta wyszły z prób obronną ręką.

Maksymalny wynik – pięciu gwiazdek - otrzymały: Audi Q2, Hyundai Ioniq, Ford Edge i Suzuki Ignis z pakietem safety. SsangYonga Tivoli i bliźniaczego SsangYonga XLV wyposażone w pakiet „safe” oceniono na cztery gwiazdki. Trzy gwiazdki przyznano podstawowemu modelowi Suzuki Ignisa z najskromniejszym wyposażeniem.

Ford Edge
Ford Edge
Audi Q2 otrzymało 93 proc. punktów za ochronę dorosłych i 86 proc. za zabezpieczenie dzieci. Poziom ochrony pieszych i dodatkowe systemy wspomagające oceniono na 70 proc.

Forde Edge otrzymał 85 proc. punktów, za ochronę dzieci i 76 proc. za ochronę dorosłych. Poziom zabezpieczenia pieszych oceniono na 67 proc. Za dodatkowe systemy wspomagające bezpieczeństwo samochód otrzymał 89 proc. punktów.

Najnowsze dzieło Hyundaia – model Ioniq – oceniono na 91 proc. w kategorii ochrony dorosłych i 80 proc. w kategorii ochrony dzieci. Za zabezpieczenie pieszych przyznano autu 70 proc. punktów. Za dodatkowe systemy wspomagające 82 proc.

Suzuki Ignis
Suzuki Ignis
Suzuki Ignis z wyposażeniem „safety” może się pochwalić wynikiem 87 punktów za ochronę dorosłych i 79 punktów za ochronę najmłodszych. Poziom ochrony pieszych to 77 proc., dodatkowe systemy wspomagające – 60 proc.

W przypadku podstawowej odmiany Ignisa na trójgwiazdkowym wyniku (podobnie, jak miało to miejsce z SsangYongami) zaważyła bardzo słaba ocena w zakresie dodatkowych systemów wspomagających bezpieczeństwo (jedynie 25 proc). Poziom ochrony dzieci i dorosłych oceniono na 79 proc. Zabezpieczenie pieszych – na 67 proc.

SsangYong Tivoli
SsangYong Tivoli
SsangYonga Tivoli z dodatkowym wyposażeniem z zakresu bezpieczeństwa oceniono na 82 proc. punktów za ochronę dorosłych i 62 proc. za ochronę dzieci. Za zabezpieczenie pieszych przyznano mu 65 proc., za systemy wspomagające – 43 proc.
Odmianę z podstawowym otrzymała 74 proc. punktów za ochronę dorosłych, 62 proc. za ochronę dzieci i 55 za ochronę pieszych. Dodatkowe systemy wspomagające bezpieczeństwo to zaledwie 25 punktów procentowych.

Podobnie kształtują się wyniki – bazującego na Tivoli – modelu XLV. Z pakietem „safe” bezpieczeństwo dorosłych oceniono na 82 proc, dzieci na 62 proc, ochronę pieszych na 65 proc. punktów, a dodatkowe systemy wspomagające bezpieczeństwo na 43 proc.
„Trzygwiazdkowa” odmiana legitymuje się odpowiednio wynikami: 74 proc. za ochronę dorosłych, 62 proc. za ochronę dzieci, 55 proc. za ochronę przechodniów i 25 proc. za dodatkowe systemy wspomagające bezpieczeństwo.


Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

9 aut w teście Euro NCAP - GALERIA ZDJĘĆ

9 aut w teście Euro NCAP9 aut w teście Euro NCAP9 aut w teście Euro NCAP9 aut w teście Euro NCAP9 aut w teście Euro NCAP9 aut w teście Euro NCAP

Zobacz także

Nowe zasady testów Euro NCAP

Nowe zasady testów Euro NCAP 2020-05-22

Postęp w motoryzacji jest tak wielki, że Euro NCAP co dwa lata musi zmieniać zasady oceniania samochodów.Największa zmiana dotyczy czołowego zderzenie z tzw. offsetem, czyli przesunięciem samochodu względem przeszkody. Od początku istnienia Euro NCAP,...
Suzuki Ignis po liftingu

Suzuki Ignis po liftingu 2020-03-05

Suzuki Ignis debiutowało w 2016 roku, nadszedł więc czas na jego modernizację. Co nowego znajdziemy w tym modelu?Ignis nadal odznacza się nietuzinkowym wyglądem. Odświeżona stylistyka nadwozia została zaakcentowana przez nową osłonę chłodnicy i...
Rok 2019 według Euro NCAP

Rok 2019 według Euro NCAP 2020-01-30

Zajmująca się przeprowadzaniem testów zderzeniowych niezależna organizacja Euro NCAP podsumowała zeszły rok. Wyniki pracy są imponujące.W ciągu dwunastu miesięcy ubiegłego roku Euro NCAP przeprowadziło testy 55 modeli samochodów 26 różnych...
Nagrody Best in Class Euro NCAP. Jest zaskoczenie!

Nagrody Best in Class Euro NCAP. Jest zaskoczenie! 2020-01-08

Euro NCAP przyznało nagrody "Best in Class" dla samochodów, które najlepiej poradziły sobie z ubiegłorocznymi testami zderzeniowymi. Największym zwycięzcą tegorocznego zestawienia jest - debiutująca na europejskich rynkach - Tesla!Amerykański...
Euro NCAP. Kolejna wpadka marki premium!

Euro NCAP. Kolejna wpadka marki premium! 2019-12-04

Aż dwanaście modeli doczekało się właśnie nowych testów zderzeniowych przeprowadzonych przez Euro NCAP. Ostatnia w tym roku seria przyniosła pewne niespodzianki. Świetne wyniki zanotowała m.in. Tesla. Mniejsze powody do radości mogą mieć za to...
SsangYong Tivoli po liftingu. Polskie ceny

SsangYong Tivoli po liftingu. Polskie ceny 2019-09-07

SsanYong poddał modernizacji model Tivoli i właśnie rozpoczyna jego sprzedaż w Polsce.Zmodernizowane Tivoli ma 4225 mm długości, 1810 mm szerokości oraz 1613 mm wysokości. W porównaniu do poprzedniej wersji samochód urósł i jest teraz dłuższy o...
Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.