chceauto.pl
x
9 aut w teście Euro NCAP

9 aut w teście Euro NCAP

Porady i rynek
Redakcja ChceAuto.pl 2016-12-01 Opinie
Aż dziewięć samochodów rozbili ostatnio specjaliści z Euro NCAP. Tym razem próbom zderzeniowym poddano: Audi Q2, Hyundai Ioniq, Ford Edge, SsangYong Tivoli, SsangYong XLV oraz Suzuki Ignis. Trzy ostatnie modele testowano w dwóch odmianach: standardowej oraz wzbogaconej o dodatkowy pakiet safety. Które auta wyszły z prób obronną ręką.

Maksymalny wynik – pięciu gwiazdek - otrzymały: Audi Q2, Hyundai Ioniq, Ford Edge i Suzuki Ignis z pakietem safety. SsangYonga Tivoli i bliźniaczego SsangYonga XLV wyposażone w pakiet „safe” oceniono na cztery gwiazdki. Trzy gwiazdki przyznano podstawowemu modelowi Suzuki Ignisa z najskromniejszym wyposażeniem.

Ford Edge
Ford Edge
Audi Q2 otrzymało 93 proc. punktów za ochronę dorosłych i 86 proc. za zabezpieczenie dzieci. Poziom ochrony pieszych i dodatkowe systemy wspomagające oceniono na 70 proc.

Forde Edge otrzymał 85 proc. punktów, za ochronę dzieci i 76 proc. za ochronę dorosłych. Poziom zabezpieczenia pieszych oceniono na 67 proc. Za dodatkowe systemy wspomagające bezpieczeństwo samochód otrzymał 89 proc. punktów.

Najnowsze dzieło Hyundaia – model Ioniq – oceniono na 91 proc. w kategorii ochrony dorosłych i 80 proc. w kategorii ochrony dzieci. Za zabezpieczenie pieszych przyznano autu 70 proc. punktów. Za dodatkowe systemy wspomagające 82 proc.

Suzuki Ignis
Suzuki Ignis
Suzuki Ignis z wyposażeniem „safety” może się pochwalić wynikiem 87 punktów za ochronę dorosłych i 79 punktów za ochronę najmłodszych. Poziom ochrony pieszych to 77 proc., dodatkowe systemy wspomagające – 60 proc.

W przypadku podstawowej odmiany Ignisa na trójgwiazdkowym wyniku (podobnie, jak miało to miejsce z SsangYongami) zaważyła bardzo słaba ocena w zakresie dodatkowych systemów wspomagających bezpieczeństwo (jedynie 25 proc). Poziom ochrony dzieci i dorosłych oceniono na 79 proc. Zabezpieczenie pieszych – na 67 proc.

SsangYong Tivoli
SsangYong Tivoli
SsangYonga Tivoli z dodatkowym wyposażeniem z zakresu bezpieczeństwa oceniono na 82 proc. punktów za ochronę dorosłych i 62 proc. za ochronę dzieci. Za zabezpieczenie pieszych przyznano mu 65 proc., za systemy wspomagające – 43 proc.
Odmianę z podstawowym otrzymała 74 proc. punktów za ochronę dorosłych, 62 proc. za ochronę dzieci i 55 za ochronę pieszych. Dodatkowe systemy wspomagające bezpieczeństwo to zaledwie 25 punktów procentowych.

Podobnie kształtują się wyniki – bazującego na Tivoli – modelu XLV. Z pakietem „safe” bezpieczeństwo dorosłych oceniono na 82 proc, dzieci na 62 proc, ochronę pieszych na 65 proc. punktów, a dodatkowe systemy wspomagające bezpieczeństwo na 43 proc.
„Trzygwiazdkowa” odmiana legitymuje się odpowiednio wynikami: 74 proc. za ochronę dorosłych, 62 proc. za ochronę dzieci, 55 proc. za ochronę przechodniów i 25 proc. za dodatkowe systemy wspomagające bezpieczeństwo.


Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

9 aut w teście Euro NCAP - GALERIA ZDJĘĆ

9 aut w teście Euro NCAP9 aut w teście Euro NCAP9 aut w teście Euro NCAP9 aut w teście Euro NCAP9 aut w teście Euro NCAP9 aut w teście Euro NCAP

Zobacz także

Nowatorski system w Volvo. Seryjnie!

Nowatorski system w Volvo. Seryjnie! 2019-04-20

Wszystkie samochody Volvo produkowane od końca kwietnia będą wyposażone w kolejny system poprawiający poziom bezpieczeństwa. Pojazdy tej marki będą automatycznie ostrzegały się przed śliską nawierzchnią oraz przed innymi niebezpiecznymi lub...
Rewelacyjne wyniki Euro NCAP

Rewelacyjne wyniki Euro NCAP 2019-03-04

EuroNCAP rozpoczyna serię tegorocznych testów zderzeniowych mocnym uderzeniem. Tym razem „ze ścianą” spotkały się dwa duże suvy – Honda CR-V oraz Seat Tarraco - i legenda offroadu – Mercedes klasy G. Co zaskakujące, wszystkie z testowanych aut...
Co 5. Ford w Europie to SUV

Co 5. Ford w Europie to SUV 2019-01-21

Sprzedaż Forda EcoSport, Kugi i Edge’a osiągnęła do końca listopada rekordową liczbą 259 200 egzemplarzy. Dzięki temu rok 2018 był dla Forda rekordowy pod względem sprzedaży pojazdów z nadwoziem SUV.Sprzedaż SUV Forda wzrosła od stycznia do...
Audi SQ2 oficjalnie

Audi SQ2 oficjalnie 2018-12-14

Audi opublikowało właśnie większość danych dotyczących usportowionej odmiany nowego Q2 - modelu SQ2. Samochód pochwalić się może nie tylko ciekawą stylistyką, ale również imponującymi osiągami. Producent deklaruje, że auto przyspiesza do 100...
40 lat ABSu!

40 lat ABSu! 2018-08-30

Równe cztery dekady temu, w końcu sierpnia 1978 roku, firmy firmy Mercedes i Bosch zaprezentowały światową nowość: układ zapobiegający blokowaniu kół w czasie hamowania znany dziś powszechnie pod skrótem ABS. Od końca 1978 r. ABS był...
Ford Focus i Volvo XC40 w teście Euro NCAP

Ford Focus i Volvo XC40 w teście Euro NCAP 2018-07-21

Euro NCAP poddał testowym zderzeniowym dwa nowe modele - Volvo XC40 i Forda Focusa nowej generacji. Dobra wiadomość jest taka, że oba pojazdy wyszły z prób obronną ręką.Na szczególną uwagę zasługuje wynik Volvo XC40. W samochodzie tym ochronę...
Jesteśmy też na Facebook Jesteśmy też na Google+ Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.