chceauto.pl
x
Volvo C40 Recharge. Drugi elektryczny model

Volvo C40 Recharge. Drugi elektryczny model

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2021-03-03 Opinie
Volvo zaprezentowało drugi elektryczny model w gamie - C40 Recharge.

Volvo C40 Recharge
Volvo C40 Recharge
Dawniej literą C Volvo oznaczało samochody z nadwoziem coupe, takie były przecież C30 czy C70. Ale to już przeszłość. C40 Recharge to oczywiście SUV, technicznie spokrewniony z XC40 Recharge.

Prześwit C40 jest identyczny jak XC40 Recharge. Siedzenie kierowcy też umieszczone jest wysoko. Jednak linia dachu poprowadzona jest znacznie niżej i opada łagodnie ku tyłowi. Nadwozie jest niższe o 69 mm w porównaniu do elektrycznej odmiany XC40 i jest bardzie opływowe. Ma też niższy współczynnik oporu aerodynamicznego.

Volvo C40 Recharge
Volvo C40 Recharge
C40 to pierwszy model Volvo, który w ogóle nie będzie miał wersji spalinowej. Volvo zapowiada, że do obecnych dwóch elektryków szybko dołączą kolejne modele. Do 2025 roku odmiany z napędem wyłącznie elektrycznym mają stanowić 50% sprzedaży naszej marki. A pięć lat później – 100%.

Środek C40 rozplanowany jest tak, jak w wielu modelach Volvo. Centrum dowodzenia stanowi pionowy ekran dotykowy. Przycisków fizycznych jest niewiele, do tego Volvo zdążyło nas już przyzwyczaić. Co ciekawe, w C40 nie będzie tapicerek z prawdziwej, zwierzęcej skóry.

Volvo C40 Recharge
Volvo C40 Recharge
XC40 Recharge był jednym z dwóch pierwszych aut na świecie z systemem operacyjnym bazującym na Google (nie należy go mylić z Android Auto). Ten nowy system Volvo trafił także do C40. Google Maps, Google Assistant i Google Play Store są częścią systemu operacyjnego auta. Producent zapewnia także nieograniczony dostęp do transferu danych, aby z tych funkcji można było w pełni skorzystać.

C40 będzie także pobierać aktualizację OTA, czyli po prostu bezprzewodowo, przez internet. Samochody będą mogły samoczynnie pobierać optymalizacje i aktualizacje poprawiające ich parametry już po opuszczeniu fabryki.

Volvo C40 Recharge
Volvo C40 Recharge
Volvo C40 dostępne jest z dwoma silnikami elektrycznymi o łącznej mocy ponad 400 KM i momencie obrotowym osiągającym wartość 660 Nm. Energia elektryczna magazynowana jest w akumulatorze o pojemności 78 kWh. Można go ładować mocą do 150 kW. Wówczas naładowanie go do 80% pojemności zajmie jedynie 40 minut.

Szacowany zasięg według WLTP wynosi 420 km i może wzrosnąć wraz z wypuszczaniem kolejnych aktualizacji. Przyspieszenie do 100 km/h wyniesie poniżej 5 sekund. Prędkość maksymalna to 180 km/h. Wyższa prędkość powoduje szybko rozładowanie baterii, co nie tylko skraca zasięg, ale również wpływa na ich żywotność.

Volvo C40 Recharge
Volvo C40 Recharge
Volvo C40 ma być sprzedawane wyłącznie w internecie, tylko odbiór auta będzie następował z wybranego salonu. A co jeśli ktoś chce kupić auto w salonie? Wówczas pracownicy pomogą zamówić samochód przez internet na miejscu.

Do wyboru, oprócz klasycznego zakupu, będzie także usługa Care by Volvo będąca kompleksowym abonamentem obejmującym wszelkie usługi związane z autem. Mowa tutaj nie tylko o oponach, serwisie, gwarancji, assistance, czy ubezpieczeniu. Na wielu rynkach będzie można w racie ująć także usługi związane z ładowaniem samochodu w domu.

Priorytetem ma być łatwy proces zamawiania i krótki termin dostawy auta od chwili złożenia zamówienia. Na stronie internetowej znajdą się sugerowane konfiguracje. Konfigurator ma być prosty, liczba opcji i pakietów – uproszczona do niezbędnego minimum.

Produkcja C40 rusza jesienią tego roku w belgijskiej Gandawie. Będzie to model oferowany na całym świecie, ale jego głównym rynkiem będzie Europa.

Volvo C40 Recharge na wideo:
Opinie i komentarze na temat artykułu

Volvo C40 Recharge. Drugi elektryczny model - GALERIA ZDJĘĆ

Volvo C40 Recharge. Drugi elektryczny modelVolvo C40 Recharge. Drugi elektryczny modelVolvo C40 Recharge. Drugi elektryczny modelVolvo C40 Recharge. Drugi elektryczny modelVolvo C40 Recharge. Drugi elektryczny modelVolvo C40 Recharge. Drugi elektryczny modelVolvo C40 Recharge. Drugi elektryczny modelVolvo C40 Recharge. Drugi elektryczny model

Zobacz także