chceauto.pl
x
Nowy Ford Focus
Volkswagen Tiguan Allspace. Ceny

Volkswagen Tiguan Allspace. Ceny

Porady i rynek
Redakcja ChceAuto.pl 2017-10-07 Opinie
Poznaliśmy polskie ceny Volkswagena Tiguan Allspace.

Volkswagen Tiguan Allspace
Volkswagen Tiguan Allspace
Allspace to samochód znacznie większy od klasycznego Tiguana. Model ten ma nadwozie wydłużone o 21,5 cm, a rozstaw osi większy o 11 cm. Dzięki temu większe jest zarówno wnętrze, jak i bagażnik. W 5-miejscowej wersji auta pojemność przedziału bagażowego wynosi 760 l, a po złożeniu oparć tylnej kanapy – nawet 1920 litrów.

W ramach opcji dostępne są dodatkowe dwa miejsca (5 plus 2), przy czym bagażnik wersji 7-miejscowej ma pojemność 230 l. Jeśli siedzenia trzeciego rzędu nie są używane można je złożyć i schować w podłodze samochodu. W takim wypadku pojemność przedziału bagażowego wzrasta do 700 litrów, a maksymalnie aż do 1775 litrów (liczone po dach i do oparć przednich foteli).

Volkswagen Tiguan Allspace
Volkswagen Tiguan Allspace
Zarówno klasyczny Tiguan, jak i Tiguan Allspace wyróżniają się bogatym wyposażeniem seryjnym. W wypadku dłuższego modelu zostało ono jeszcze wzbogacone.

Już w podstawowej wersji Trendline Tiguan Allspace posiada m.in: 17-calowe obręcze kół z lekkich stopów, chromowane końcówki układu wydechowego, czarne relingi dachowe, kanapę tylną składaną w proporcjach 40/20/40 i z podłokietnikiem, 3-ramienną kierownicę multifunkcyjną i obszytą skórą (z łopatkami do zmiany biegów w wypadku dwusprzęgłowej przekładni DSG), aktywny tempomat ACC (do prędkości 210 km/h), instalację telefoniczną z Bluetooth oraz gniazdo USB (z obsługą urządzeń iPhone oraz iPad).

Volkswagen Tiguan Allspace
Volkswagen Tiguan Allspace
Do wyposażenia seryjnego Tiguana Allspace należą również system automatycznego hamowania po kolizji, asystent pasa ruchu "Lane Assist", system obserwacji przestrzeni przed autem "Front Assist" z funkcjami hamowania awaryjnego i rozpoznawania pieszych.

Od premiery rynkowej Tiguan Allspace będzie dostępny z sześcioma silnikami do wyboru. Oprócz jednostki 1.4 TSI o mocy 150 KM z systemem odłączanych cylindrów i funkcją żeglowania do dyspozycji jest pięć dwulitrowych jednostek – dwie TSI o mocy 180 KM i 220 KM oraz trzy TDI o mocy 150 KM, 190 KM i 240 KM.

Volkswagen Tiguan Allspace
Volkswagen Tiguan Allspace
Tak jak w wypadku klasycznego Tiguana, także Allspace jest dostępny w wersjach z napędem na przednie i na cztery koła 4MOTION.

Wersje z napędem na przednią oś, zależnie od rodzaju silnika, mogą pociągnąć przyczepę o masie do 2200 kg, w wypadku wersji z napędem na cztery koła – nawet 2500 kg.

Napęd 4MOTION jest oferowany seryjnie w połączeniu z silnikami TSI o mocy 180 KM i 220 KM, a także z jednostkami napędowymi TDI o mocy 150 KM (z 6-biegową przekładnią mechaniczną lub 7-stopniową DSG) oraz 190 KM i 240 KM (w obydwu wypadkach wyłącznie z 7-stopniową przekładnią DSG).

Volkswagen Tiguan Allspace
Volkswagen Tiguan Allspace
Ceny Volkswagena Tiguan Allspace startują z poziomy 117 090 zł. Na tyle wyceniono samochód z silnikiem 1.4 TS o mocy 150 KM, manualną skrzynią sześciobiegową w wersji Trendline. Dopłata to zautomatyzowanej, dwusprzęgłowej, sześciobiegowej przekładni DSG to 9600 zł.

W bazowej wersji Trendline dostępny jest jeszcze samochód z silnikiem 2.0 TDI o mocy 150 KM i sześciobiegową skrzynią manualną wyceniony na 130 590 zł. W tym wypadku dostępna jest przekładnia DSG o siedmiu przełożeniach, a dopłata również wynosi 9600 zł.

Najtańszy Tiguan Allspace z napędem wszystkich kół 4MOTION (2.0 TDI 150 KM, skrzynia manualna, wersja Comfortline) kosztuje 148 390 zł. Szukając wersji czteronapędowej w połączeniu z silnikiem benzynowym trzeba wybrać auto z silnikiem 2.0 TSI o mocy 180 KM i siedmiobiegową przekładnią DSG, w wersji Comfortline wycenioną na 151 190 zł.Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Volkswagen Tiguan Allspace. Ceny - GALERIA ZDJĘĆ

Volkswagen Tiguan Allspace. CenyVolkswagen Tiguan Allspace. CenyVolkswagen Tiguan Allspace. CenyVolkswagen Tiguan Allspace. CenyVolkswagen Tiguan Allspace. CenyVolkswagen Tiguan Allspace. CenyVolkswagen Tiguan Allspace. CenyVolkswagen Tiguan Allspace. Ceny

Zobacz także

Jesteśmy też na Facebook Jesteśmy też na Google+ Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.