chceauto.pl
x
Volkswagen ID.7. Duży model z imponującym zasięgiem

Volkswagen ID.7. Duży model z imponującym zasięgiem

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2023-04-17
Na salonie w Szanghaju debiutował Volkswagen ID.7. Model ten ma stanowić elektryczny odpowiednik Passata i zapewniać zasięg - przynajmniej teoretycznie - do 700 km.

Volkswagen ID.7
Volkswagen ID.7
Volkswagen ID.7 to pojazd opracowany głównie o rynkach amerykańskim i chińskim, ale będzie dostępny również w Europie, gdzie ma pełnić rolę flagowego modelu rodziny ID.

Volkswagen ID.7 to duży samochód, większy od Passata. Jego nadwozie ma niemal pięć metrów długości (dokładnie 4,96 m), 1,86 m szerokości i 1,54 m wysokości. Uwagę zwraca również potężny, wynoszący niemal 3 metry (2,97 m) rozstaw osi, który jest aż o 18 cm większy niż w Passacie.

Volkswagen ID.7
Volkswagen ID.7
ID.7 jest pierwszym modelem, w którym znajdzie zastosowanie nowy elektryczny silnik, o którym niedawno pisaliśmy w naszym serwisie. Montowany przy tylnej osi, przy niezmienionych wymiarach, generuje 286 zamiast 204 KM. Jednak inżynierowe położyli przede wszystkich duży nacisk na energooszczędność.

W połączeniu z dopracowanym aerodynamicznie nadwoziem (współczynnik Cx wynosi tylko 0,23) oraz baterią o pojemności 86 kWh, ID.7 ma przejeżdżać na jedym ładowaniu 700 km, przynajmniej zgodnie z cyklem WLTP. Na mniejszej baterii, o pojemności 77 kWh, zasięg ma sięgać 615 km (znów wg WLTP). Realne zasięgi na pewno będą mniejsze, ale jeśli ID.7 przejeździe z dala od ładowarki 500 km to i tak będzie to świetny wynik.

Volkswagen ID.7
Volkswagen ID.7
Po rozładowaniu auto będzie można naładować z mocą do 200 kW. Oczywiście, o ile znajdziemy wystarczająco mocną ładowarkę, co w Polsce jest bardzo trudne.

Volkswagen ID.7 to liftback, a więc klapa bagażnika podnosi się razem z szybą. Jednak wiadomo już, że w przyszłym roku zadebiutuje ID.7 z nadwoziem typu kombi (dziś Passat sprzedawany jest już wyłącznie jako kombi).

Volkswagen ID.7
Volkswagen ID.7
W samochodzie pojawi się szereg nowych, zaawansowanych rozwiązań. Wśród nich wymienić warto szklany dach, który można głosowo zamienić w nieprzeźroczysty, nowy system inforozrywki z ekranem dotykowym wielkości 15 cali, system HUD z rozszerzoną rzeczywistością, czy możliwość automatycznego odjechania od kierowcy na odległość do 25 metrów i zaparkowania na zapisanym wcześniej miejscu postojowym (auto zapamięta drogę o długości 50 m).

ID.7 trafi do salonów jeszcze w tym roku i jest jednym z dziesięciu nowych elektrycznych samochodów, które Volkswagen wprowadzi na rynek do 2026 roku. Poza ID.7 ww tym roku rozpocznie się sprzedaż ID.3 po liftingu, oraz ID. Buzz z wydłużonym rozstawem osi. Elektryczny kompaktowy SUV oraz produkcyjna wersja ID. 2all w cenie poniżej 25 000 euro planowane są na 2026 rok.

Volkswagen ID.7. Duży model z imponującym zasięgiem - GALERIA ZDJĘĆ

Volkswagen ID.7. Duży model z imponującym zasięgiemVolkswagen ID.7. Duży model z imponującym zasięgiemVolkswagen ID.7. Duży model z imponującym zasięgiemVolkswagen ID.7. Duży model z imponującym zasięgiemVolkswagen ID.7. Duży model z imponującym zasięgiemVolkswagen ID.7. Duży model z imponującym zasięgiemVolkswagen ID.7. Duży model z imponującym zasięgiemVolkswagen ID.7. Duży model z imponującym zasięgiem

Zobacz także

Volkswagen ID.7 Tourer już w sprzedaży. Jest drogo

Volkswagen ID.7 Tourer już w sprzedaży. Jest drogo 2024-03-19

Volkswagen uruchomił przedsprzedaż modelu ID.7 Tourer. Ceny tego elektrycznego odpowiednika Passata są bardzo wysokie - startują do 271 690 zł, próg wejścia znajduje się o ponad 100 tys. zł wyżej niż w przypadku Passata. W ten sposób ciężko...
Volkswageny ID.3 GTX i ID.7 GTX Tourer

Volkswageny ID.3 GTX i ID.7 GTX Tourer 2024-03-18

Volkswagen poszerza swoją gamę usportowionych modeli GTX o ID.3 GTX i ID.7 GTX Tourer. Samochody wyróżniają się wyglądem zewnętrznym, sportowymi detalami we wnętrzu i lepszymi osiągami. Najbardziej sportowe modele z elektrycznej linii ID noszą...
Volkswagen ID.7 Tourer, czyli elektryczny Passat Variant

Volkswagen ID.7 Tourer, czyli elektryczny Passat Variant 2024-02-22

W ostatnim czasie rynek samochodów elektrycznych znalazł się na ostrym zakręcie. Po zakończeniu programów dopłat popyt na auta bteryajne spadł spadł i to drastycznie. W efekcie producenci zmuszeni zostali do ograniczania produkcji, wstrzymywania pracy...
Volkswagen ID.7 Tourer to elektryczny Passat Variant

Volkswagen ID.7 Tourer to elektryczny Passat Variant 2023-10-30

Volkswagen ID.7 to elektryczny odpowiednik nowego Passata. Niemiecki koncern zaprezentował właśnie zdjęcia tego pojazdu w wersji kombi, jeszcze w kamuflażu.Nowy Volkswagen Passat dostępny jest wyłącznie jako kombi. Jego elektryczny odpowiednik, czyli...
Volkswagen ID.7. Nowy elektryczny model

Volkswagen ID.7. Nowy elektryczny model 2023-01-04

Na targach CES (Consumer Electronics Show) w Las Vegas Volkswagen zaprezentował kolejny model o napędzie elektrycznym, czyli ID. 7. To duża limuzyna o napędzie elektrycznym, oparta na platformie MEB.Zaprezentowane w Las Vegas auto jest zakamuflowane przy...

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na YouTube RSS