chceauto.pl
x
Advertisement
Motonowości

Toyota Supra w Goodwood

Redakcja ChceAuto.pl | 2018-07-09 | Opinie
Toyota Supra w Goodwood
Zobacz w katalogu
Toyota Supra
Toyota umiejętnie stopniuje napięcie przed wprowadzeniem na rynek Supry nowej generacji.

Przypomnijmy, że na marcowym w salonie w Genewie pokazano Toyotę Suprę w wersji koncepcyjnej. Teraz prototypowy pojazd pokazany zostanie na Goodwood Festival of Speed, który odbędzie się w dniach 12-15 lipca.

Samochód będzie można zobaczyć w akcji przez wszystkie cztery dni festiwalowe podczas tradycyjnego wyścigu górskiego (hill climb). Samochód poprowadzą główny inżynier Testuya Tada, który w największym stopniu odpowiada za rozwój Toyoty Supry, i kierowca Herwig Daenens.

Toyota Supra
Toyota Supra
Podczas festiwalu Goodwood prototyp Toyoty Supry będzie pokryty kamuflażem w kolorach TOYOTA GAZOO Racing – czarnym, czerwonym i białym.

Wersja produkcyjna Toyoty Supry ma być wierna bogatej tradycji dotychczasowych czterech generacji modelu. Będzie to rasowy sportowy samochód z tylnym napędem i zamontowanym z przodu 6-cylindrowym, rzędowym silnikiem.

Toyota produkowała Suprę w latach 1978-2002. Od tamtej pory samochód znikł z oferty japońskiej firmy. Obecnie producent przewiduje, że piąta genereacja zadebiutuje w salonach w pierwszej połowie 2019 roku.

Fani motoryzacji na Goodwood Festival of Speed będą mogli zobaczyć z bliska także Toyotę GR Supra Racing Concept. Wyścigowy prototyp został opracowany we współpracy z TOYOTA GAZOO Racing. Jego debiut na targach w Genewie stanowił zapowiedź powrotu Toyoty Supry do salonów marki.

GR Supra Racing Concept to studium możliwości samochodu wyścigowego o budzącym emocje nadwoziu skonstruowanym z zaawansowanych, lekkich kompozytów, obniżonym zawieszeniu, wyczynowych kołach i kabinie wyposażonej zgodnie z wyścigowymi standardami.

Kolejną atrakcją Toyoty podczas festiwalu będzie prototyp LMP1 – TS050 Hybrid, który zwyciężył w tegorocznym wyścigu Le Mans 24h.


Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Toyota Supra w Goodwood - GALERIA ZDJĘĆ

Toyota Supra w GoodwoodToyota Supra w Goodwood

Zobacz także

najczęściej poszukiwane

Jesteśmy też na Facebook Jesteśmy też na Google+ Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.