chceauto.pl
x
Toyota GR Supra GT4 50 Edition. Tylko sześć sztuk!

Toyota GR Supra GT4 50 Edition. Tylko sześć sztuk!

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2022-03-12 Opinie
W niespełna dwa lata od rozpoczęcia produkcji Toyoty GR Supry GT4 dostarczono 50 egzemplarzy tego wyścigowego auta. Z tej okazji TOYOTA GAZOO Racing Europe przygotowało wyjątkową, ograniczoną do zaledwie sześciu egzemplarzy wersję specjalną GR Supra GT4 50 Edition.

Toyota GR Supra GT4 50 Edition
Toyota GR Supra GT4 50 Edition
Toyota GR Supra GT4 to profesjonalnie przygotowana wyścigówka w oparciu o model GR Supra. Samochód opracowany przez TOYOTA GAZOO Racing Europe w Kolonii zadebiutował w 2020 roku. Wyścigowa GR Supra szybko okazała się bardzo konkurencyjnym autem w seriach GT4 na całym świecie. Kierowcy wystartowali GR Suprą GT4 w ponad 250 wyścigach, odnieśli 36 zwycięstw w swojej klasie i aż 78 razy stawali na podium. Dobre osiągi, niezawodność, a także atrakcyjna cena i duże wsparcie ze strony TOYOTA GAZOO Racing Europe sprawiły, że w niespełna dwa lata do klientów trafiło aż 50 egzemplarzy tego auta.

Z tej okazji powstanie limitowana do sześciu egzemplarzy wersja rocznicowa GR Supra GT4 50 Edition.

Toyota GR Supra GT4 50 Edition
Toyota GR Supra GT4 50 Edition
Dwie GR Supry GT4 50 Edition trafią do Azji, dwa auta przeznaczono na rynek amerykański, a dwa zostaną w Europie. Rocznicowe samochody wyróżniają się czerwonym lakierem (standardowo GR Supra GT4 jest biała), a także zarezerwowanymi dla tego modelu oznaczeniami “50 Edition”. Specjalne naklejki w złotym kolorze rozmieszczono na przednich błotnikach przed drzwiami oraz na dachu. Nabywcy otrzymają też specjalną czarną plandekę, którą można przykryć auto.

Rocznicowych akcentów nie zabraknie także we wnętrzu. Pokrętło do obsługi systemu ma emblemat “50 Edition”, to samo oznaczenie jest także na desce rozdzielczej po stronie pasażera. GR Supra GT4 50 Edition ma także standardowo zamontowany fotel pasażera, dzięki czemu kierowca może zabrać na tor jeszcze jedną osobę. Na oparciach nowych, kubełkowych foteli umieszczono logotyp GR Supry.

Toyota GR Supra GT4 50 Edition
Toyota GR Supra GT4 50 Edition
GR Supra GT4 50 Edition ma takie same osiągi i parametry techniczne jak standardowa GR Supra GT4. Pochodzący z seryjnej GR Supry trzylitrowy, sześciocylindrowy rzędowy silnik z pojedynczą turbiną typu Twin-Scroll ma wyjściowo 430 KM mocy. Auto wyposażone jest też w siedmiobiegową, sportową automatyczną skrzynię biegów z łopatkami przy kierownicy do zmiany przełożeń, mechanizm różnicowy tylnej osi o ograniczonym poślizgu oraz sportowe zawieszenie i układ wydechowy, a elementy aerodynamiczne wykonano z kompozytów włókien naturalnych – wszystko po to, by prowadzenie na torze było jak najlepsze.

Tak jak w drogowej wersji GR Supry, przednie zawieszenie to kolumny MacPhersona, z tyłu zastosowano zawieszenie wielowahaczowe, a na obu osiach są sprężyny KW. Układ hamulcowy został wzmocniony poprzez zastosowanie wyścigowych zacisków, z sześcioma tłoczkami z przodu oraz czterema z tyłu. Samochód ma też pełne wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa – klatkę bezpieczeństwa opartą na lekkim stalowym nadwoziu oraz wyścigowy fotel zgodny ze standardami FIA z sześciopunktowymi pasami.

Wyjątkowa GR Supra GT4 50 Edition kosztuje dokładnie tyle samo, co model standardowy - 175 tys. euro netto.

Opinie i komentarze na temat artykułu

Toyota GR Supra GT4 50 Edition. Tylko sześć sztuk! - GALERIA ZDJĘĆ

Toyota GR Supra GT4 50 Edition. Tylko sześć sztuk!Toyota GR Supra GT4 50 Edition. Tylko sześć sztuk!Toyota GR Supra GT4 50 Edition. Tylko sześć sztuk!Toyota GR Supra GT4 50 Edition. Tylko sześć sztuk!

Zobacz także

Toyota GR Supra z manualną skrzynią biegów już w Polsce. Ceny

Toyota GR Supra z manualną skrzynią biegów już w Polsce. Ceny 2022-05-26

Toyota GR Supra z 6-biegową manualną skrzynią biegów debiutuje na polskim rynku. Nowa przekładnia współpracuje z silnikiem 3.0 Twin-Scroll Turbo o mocy 340 KM oraz momencie obrotowym 500 Nm. Samochód z tak skonfigurowanym napędem otrzymał modyfikacje...
Toyota GR Supra z manualną skrzynią biegów

Toyota GR Supra z manualną skrzynią biegów 2022-04-29

GR Supra to pierwszy globalny model opracowany przez Toyota Gazoo Racing (GR). Samochód zadebiutował w 2019 roku. Auto oparto na BMW Z4. Z tego modelu pochodziła płyta podłogowa, silniki, układ napędowy, a nawet wnętrze.Od premiery GR Supra oferowana...
Toyota Supra na torze

Toyota Supra na torze 2020-03-27

Na polskim rynku debiutuje nowa wersja Toyoty GR Supra z 2-litrowym, czterocylindrowym silnikiem o mocy 258 KM. Dołączy ona do wersji z 3-litrowym silnikiem R6 o mocy 340 KM, która trafiła do sprzedaży w ubiegłym roku.
Toyota GR Supra już w Polsce

Toyota GR Supra już w Polsce 2020-03-26

Na polskim rynku debiutuje nowa wersja Toyoty GR Supra z 2-litrowym, czterocylindrowym silnikiem o mocy 258 KM. Dołączy ona do wersji z 3-litrowym silnikiem R6 o mocy 340 KM, która trafiła do sprzedaży w ubiegłym roku.Toyota GR Supra to pierwszy globalny...
Toyota Supra z silnikiem dwulitrowym

Toyota Supra z silnikiem dwulitrowym 2020-01-20

Toyota poszerza gamę silników modelu Supra. Przypomnijmy, że ten pokazany równo rok temu na salonie w Detroit model opracowany został współnie z BMW i napędzany jest niemieckimi silnikami.[image]33455]Do tej pory jedynym źródłem mocy Toyoty Supra...
Toyota GR Yaris

Toyota GR Yaris 2020-01-10

W ofercie Toyoty pojawi się wkrótce nowy sportowy model. W tym przypadku "Sportowy" należy pisać przez duże S! Auto napędza najmocniejszy na świecie produkcyjny silnik benzynowy o zaledwie trzech cylindrach. Rozwija - uwaga - aż 261 KM i 360 Nm!