chceauto.pl
x
Toyota bZ4X po modernizacji. Polskie ceny

Toyota bZ4X po modernizacji. Polskie ceny

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2024-04-12

Ceny odświeżonego auta rozpoczynają się od 193 900 zł, a wszystkie wersje Toyoty bZ4X kwalifikują się do uzyskania dofinansowania w ramach programu "Mój Elektryk".

  1. Toyota bZ4X z szybszym ładowaniem
  2. Toyota bZ4X. Bogatsze wyposażenie
  3. Toyota bZ4X. Napęd
  4. Toyota bZ4X. Ceny

Toyota bZ4X z szybszym ładowaniem

W bZ4X z 2024 roku produkcji inżynierowie Toyoty skupili się na skróceniu czasu ładowania baterii prądem stałym w niskich temperaturach, czyli jednej z większych bolączek samochodów elektrycznych. Gdy jest zimno, bateria ma niską temperaturę i bardzo wolno się ładuje - nawet na szybkiej ładowarce.

Bateria trakcyjna otrzymała zmodyfikowany system ogrzewania cieczą z nowym wymiennikiem ciepła oraz dodanym zaworem regulacji ogrzewania, który szybciej optymalizuje temperaturę baterii trakcyjnej. Dzięki nowemu systemu ogrzewania baterii Toyoty bZ4X czas ładowania prądem stałym od 10% do 80% a w temperaturach poniżej 0˚C ma się skrócić. Konkretów o ile - brak.
Toyota bZ4X po modernizacji
Toyota bZ4X po modernizacji

Toyota bZ4X. Bogatsze wyposażenie

W najwyższej wersji wyposażenia Executive standardem jest nowe ogrzewanie promiennikowe, które poprawia komfort podróży zimą, ogrzewając wnętrze w krótkim czasie po uruchomieniu auta. Urządzenie zainstalowane pod kolumną kierownicy oraz pod deską rozdzielczą przed pasażerem w pierwszej kolejności ogrzewa stopy i nogi, a czas nagrzewania tej przestrzeni jest o 90% krótszy niż w wersjach z konwencjonalnym nawiewem. Nowe ogrzewanie zużywa też mniej energii i nie hałasuje.

Zestaw systemów bezpieczeństwa Toyota T-MATE został wzbogacony o nowy układ automatycznego ostrzegania tylnymi światłami awaryjnymi (ARFHL). Funkcja ta pomaga uniknąć kolizji, kiedy Toyota bZ4X się zatrzyma, na przykład podczas zatoru na autostradzie. Układ wykorzystuje system monitorowania martwego pola (BSM) oraz tylny radar, aby w razie ryzyka uderzenia ostrzec kierowcę nadjeżdżającego z tyłu auta, automatycznie włączając tylne światła awaryjne. Nowy układ dostępny jest w wersjach Prestige i Executive.
Toyota bZ4X po modernizacji
Toyota bZ4X po modernizacji
Toyota bZ4X w wariancie Executive zyskała także nowy cyfrowy kluczyk, kompatybilny z systemami operacyjnymi Apple i Android. Umożliwi on otwarcie i uruchomienie pojazdu przy pomocy smartfona. Cyfrowy kluczyk może być współdzielony przez maksymalnie pięć osób, co ułatwia dostęp do auta członkom rodziny, współpracownikom lub technikom zajmującym się konserwacją pojazdów i ratownictwem. Uruchomienie usługi planowane jest na drugą połowę 2024 roku.

Toyota bZ4X. Napęd

Elektryczna Toyota bZ4X może mieć napęd na przód (204 KM) lub napęd na cztery koła XMODE (218 KM). Wysokiej jakości bateria litowo-jonowa ma pojemność 71,4 kWh brutto (64 kWh netto) i jest objęta gwarancją fabryczną na 8 lat lub 160 000 kilometrów przebiegu. Program Extended Battery Care zapewnia ochronę do 10 lat i 1 miliona kilometrów pod warunkiem dokonywania corocznego przeglądu baterii.
Toyota bZ4X po modernizacji
Toyota bZ4X po modernizacji

Toyota bZ4X. Ceny

Na polskim rynku samochód dostępny jest w trzech wersjach wyposażenia – Comfort, Prestige oraz Executive. Paleta lakierów obejmuje w sumie osiem wersji kolorystycznych auta.

Toyota bZ4X w wersji Comfort kosztuje od 193 900 zł i występuje wyłącznie z napędem na przód. Auto ma 18-calowe felgi aluminiowe, dwustrefową klimatyzację automatyczną, inteligentny kluczyk, kamerę cofania, a także system multimedialny Toyota Smart Connect z 8-calowym wyświetlaczem, nawigacją w chmurze oraz 4-letnim pakietem transmisji danych.
Toyota bZ4X po modernizacji
Toyota bZ4X po modernizacji
Wariant Prestige zyskuje m.in. tapicerkę materiałową z elementami skóry syntetycznej, podgrzewane fotele oraz kierownicę, elektrycznie unoszoną pokrywę bagażnika, a także większy 12,3-calowy ekran systemu multimedialnego oraz przyciemniane szyby w tylnej części nadwozia. Tak wyposażone auto kosztuje od 214 900 zł w wersji FWD oraz od 224 900 zł z napędem XMODE.

Toyota bZ4X Executive wyróżnia się 20-calowymi felgami aluminiowymi, dwukolorowym nadwoziem z czarnym dachem, dolnym przednim grillem w kolorze satynowego chromu, chromowanymi listwami drzwi oraz dachem panoramicznym. We wnętrzu jest tapicerka ze skóry syntetycznej, fotele przednie mają wentylację, a pasażerowie przednich foteli zyskują ogrzewanie promiennikowe. Liczba systemów jest powiększona o zaawansowanego asystenta parkowania Toyota Teammate Advanced Park, monitor panoramiczny z systemem kamer 360 stopni (PVM), kamerę monitorującą kierowcę czy system monitorowania martwego pola (BSM). Toyota bZ4X w wersji Executive kosztuje od 231 900 zł z napędem na przód lub od 241 900 zł napędem 4x4.

Toyota bZ4X po modernizacji. Polskie ceny - GALERIA ZDJĘĆ

Toyota bZ4X po modernizacji. Polskie cenyToyota bZ4X po modernizacji. Polskie cenyToyota bZ4X po modernizacji. Polskie cenyToyota bZ4X po modernizacji. Polskie cenyToyota bZ4X po modernizacji. Polskie ceny

Zobacz także

Toyota bZ4X w niższej cenie. Ale i tak wysokiej

Toyota bZ4X w niższej cenie. Ale i tak wysokiej 2023-11-20

Toyota obniżyła ceny elektrycznego kompaktowego SUV-a bZ4X, przy czym obniżka dotyczy aut z 2023 roku.Na polskim rynku pierwsza zaprojektowana od podstaw elektryczna Toyota jest dostępna z napędem na przód (204 KM) oraz napędem na cztery koła XMODE...
Nowe systemy T-MATE w autach Toyoty

Nowe systemy T-MATE w autach Toyoty 2022-08-11

Toyota T-MATE to zestaw systemów bezpieczeństwa czynnego nowej generacji. Obejmuje on systemy Toyota Safety Sense (TSS) nowej, trzeciej generacji oraz pozostałe systemy wspierające kierowcę podczas prowadzenia i parkowania. Zestaw zadebiutował w...
Toyota bZ4X - już do kupienia w Europie

Toyota bZ4X - już do kupienia w Europie 2022-03-31

W europejskich salonach Toyoty debiutuje właśnie elektryczna bateryjna Toyota bZ4X. Samochód powstał na nowej platformie eTNGA, przeznaczonej specjalnie dla aut elektrycznych zasilanych bateriami. Jest to pierwszy model z nowej serii samochodów...
Toyota bZ4X - polskie ceny

Toyota bZ4X - polskie ceny 2022-03-01

Uruchomiono rezerwację online nowego modelu bZ4X z bateryjnym napędem elektrycznym. Nowy bezemisyjny SUV średniej wielkości to pierwszy model z linii bZ (beyond Zero), opartej na architekturze eTNGA. Jego nowoczesna konstrukcja, bezemisyjny napęd i...
Toyota GR GT3 Concept i GRMN Yaris

Toyota GR GT3 Concept i GRMN Yaris 2022-01-16

Na salonie w Tokio Toyota Gazoo Racing, czyli dział sportu japońskiego koncernu, pokazała kilka ciekawych pojazdów.Z myślą o kierowcach startujących w wyścigach w kategorii GT3 – na najwyższym poziomie rywalizacji dla zespołów prywatnych – TGR...
Toyota bZ4X już w Europie

Toyota bZ4X już w Europie 2021-12-02

To pierwsze auto z nowej linii bZ (beyond Zero) bezemisyjnych samochodów zaprojektowanych w architekturze eTNGA, opracowanej specjalnie z myślą o zelektryfikowanych pojazdach. Elektryczny SUV bZ4X trafi do sprzedaży w Europie w 2022 roku. Toyota bZ4X to...

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na YouTube RSS