chceauto.pl
x
TOGG wjeżdża do Niemiec. Pomoże Izerze?

TOGG wjeżdża do Niemiec. Pomoże Izerze?

Porady i rynek
Redakcja ChceAuto.pl 2021-05-28 Opinie
W Niemczech trwają właśnie starania o rejestrację firmy TOGG Europe GmbH – spółki córki tureckiego ”narodowego” producenta samochodów elektrycznych.

Prototypowy TOGG
Prototypowy TOGG
Tym samym stworzona przy ogromnym poparciu prezydenta Erdogana marka szykuje się właśnie do podbicia rynków Starego Kontynentu. Czy auta znad Bosforu trafią również na polskie drogi?

TOGG ma wiele wspólnego z Izerą. Nazwa marki to skrót od Turecka Grupa Inicjatyw Motoryzacyjnych. Konsorcjum zawiązało w 2018 roku pięcioro lokalnych potentatów technologicznych: Anadolu Group, BMC, Kok Group, Turkcell i Zorlu Holding.

Prototypowy TOGG
Prototypowy TOGG
Chociaż Grupa powstała w blisko dwa lata po utworzeniu polskiej spółki Elektromobility Poland, która odpowiada za stworzenie Izery, Turcy dawno już minęli nas w biegu. Nie tylko rozpoczęli już budowę fabryki, ale – od podstaw – stworzyli też własną platformę dla elektrycznych samochodów, w oparciu o którą powstać ma aż pięć pojazdów (różne modele i wersje nadwoziowe).

TOGG Europe GmbH mieścić się ma w Stuttgarcie. Jej ambicją jest przystąpienie do założonego przez niemieckie władze (Federalne Ministerstwo Gospodarki i Energii) hubu technologicznego Technolgie-Hub de. Dzięki temu Turcy mogliby uczestniczyć w najnowszych badaniach i korzystać z doświadczenia niemieckiej kadry naukowej w dziedzinie napędów elektrycznych.

Prototypowy TOGG
Prototypowy TOGG
Czy auta marki TOGG trafią też do Polski? Teoretycznie nic nie stoi na przeszkodzie, ale komentatorzy wieszczą też inny rozwój wypadków wskazując na zacieśniające się ostatnio więzy gospodarcze między naszymi krajami (zakup tureckich dronów, umowa o wzajemnej ochronie informacji niejawnych). W tym kontekście opóźniający się wybór platformy dla polskich pojazdów pozwala sądzić, że TOGG może tu być przysłowiowym czarnym koniem...

Czyżby Izera bazować miała ostatecznie na tureckich technologiach ?


Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

TOGG wjeżdża do Niemiec. Pomoże Izerze? - GALERIA ZDJĘĆ

TOGG wjeżdża do Niemiec. Pomoże Izerze?TOGG wjeżdża do Niemiec. Pomoże Izerze?TOGG wjeżdża do Niemiec. Pomoże Izerze?TOGG wjeżdża do Niemiec. Pomoże Izerze?

Zobacz także

Izera w szczegółach. 5 lat projektu polskiego auta elektrycznego

Izera w szczegółach. 5 lat projektu polskiego auta elektrycznego 2021-11-22

W czerwcu minęło pięć lat od powołania do życia spółki Elektromobility Poland. To ona odpowiedzialna jest za stworzenie "polskiego" samochodu elektrycznego, który - teoretycznie pojawić ma się na rynku w roku 2024.Do tej pory udało się stworzyć...
Izera będzie państwowa! Elektromobility Poland zmieni właściciela

Izera będzie państwowa! Elektromobility Poland zmieni właściciela 2021-04-09

Wygląda na to, że scenariusz sceptyków, wg których Izera nie ma szans na przetrwanie, bez kolejnych zastrzyków państwowej gotówki zaczyna się sprawdzać. Minister Klimatu i Środowiska zgodził się na przekazanie spółce Electromobility Poland...
Izera w szczegółach

Izera w szczegółach 2020-12-15

Wiemy już, gdzie zlokalizowana będzie fabtyka Izery. To dobra okazja, by przedstawić przyszłe produkty polskiej marki w szczegółach!
Izera wyjedzie z fabryki w Jaworznie!

Izera wyjedzie z fabryki w Jaworznie! 2020-12-15

Znamy już lokalizację fabryki polskiej marki samochodów elektrycznych - Izery. Zgodnie z wcześniejszymi przypuszczeniami, na lokalizację zakładu wybrano Jaworzno. Symboliczne "wbicie łopaty" pod inwestycję jest planowane w trzecim kwartale roku 2021....
Izera. Marka polskich samochodów elektrycznych

Izera. Marka polskich samochodów elektrycznych 2020-07-28

Poznaliśmy również markę i logo. I... to właściwie tyle.Electromobility Poland to jedno z flagowych przedsięwzięć PiS-u. Co prawda szybko się okazało, że zapowiedzi miliona polskich aut na prąd, czy eksport na rynki zachodnie, o których mówił...

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.