chceauto.pl
x
Świety początek roku Toyoty

Świety początek roku Toyoty

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2021-03-04 Opinie
Trudno o lepszy początek roku dla Toyoty. Nowy Yaris zdobył prestiżowy tytuł Car of the Year i - przy okazji - okazał się też najlepiej sprzedającym się nowym autem na Starym Kontynencie. Zaskakujaco dobrze radzą sobie również polscy dealerzy japonskiej marki!

Jak podaje PZPM, w lutym Toyota zarejestrowała dokładnie 6 635 samochody osobowe zostając niekwestionowanym liderem polskiego rynku. W pierwszej dziesiątce najpopularniejszych samochodów w Polsce Corolla zajęła pierwsze miejsce, Yaris drugie, a Toyota C-HR i RAV4 odpowiednio piąte i ósme!

Licząc od początku roku, rejestracje samochodów Toyoty sięgają prawie 12 500 egzemplarzy, a jej udział w rynku wzrósł z ponad 15 procent do 17,8 procent rok do roku.

W ubiegłym miesiącu najczęściej rejestrowanym samochodem była Toyota Corolla. Wynik 2 172 samochodów jest o 31 procent lepszy niż rok wcześniej. Corolla zanotowała tak duży wzrost pomimo skurczenia się segmentu kompaktów o 17 procent rok do roku. Jej udział w segmencie wyniósł w lutym rekordowe 29,7 procent. Corolla była najchętniej wybierana zarówno przez firmy, jak i klientów indywidualnych.

Liderem swojego segmentu jest także drugi kompaktowy model marki – Toyota C-HR. Model zanotował rekordowy wynik 945 rejestracji, prawie dwa razy większy od głównych konkurentów. Toyota C-HR odpowiada za prawie 16 procent wszystkich kompaktowych SUV-ów, zarejestrowanych w lutym.

Drugi najpopularniejszy model w Polsce, Toyota Yaris, trafił do kierowców w liczbie 1 624 aut w ciągu miesiąca (+34 procent). Jego wynik od początku roku to 3167 aut, co stanowi 32 procent wszystkich nowych miejskich aut zarejestrowanych w Polsce tym okresie. Udział Yarisa w segmencie B wśród klientów prywatnych wynosi szokujące 41,5 procent, a wśród klientów firmowych 24,1 procent!

Segment A swoją pozycję na polskim rynku w dużej mierze zawdzięcza modelowi Aygo, który zarejestrowano w minionym miesiącu 583 razy. Jest to o 12 procent więcej niż rok wcześniej. Dla porównania, w tym czasie liczba rejestracji samochodów segmentu A zmniejszyła się o 16 procent. Tutaj kolejne zaskoczenie - Toyota odpowiada za rekordowe 55,5 procent najmniejszych samochodów zarejestrowanych w styczniu i lutym!

RAV4 zajął w swoim segmencie drugie miejsce. W lutym SUV Toyoty trafił do kierowców w liczbie 651 aut, a od początku roku – 1580 egzemplarzy. Jego udział w segmencie wynosi obecnie 16,3 procent. Na rynku flotowym RAV4 był najchętniej wybieranym SUV-em średniej wielkości z 13-procentowym udziałem w tej części rynku.

Liczba rejestracji Toyoty Camry wzrosła rok do roku o 44 procent do poziomu 224 aut, co dało jej czwarty wynik w klasie. Udział Toyoty Camry w segmencie D wyniósł w lutym 8,6 procent.

Highlander to nowość na polskim rynku – samochód jest dostępny w salonach od stycznia tego roku, a luty był pierwszym pełnym miesiącem jego sprzedaży. Pierwsze rejestracje są już widoczne w statystykach PZPM – w lutym trafiło do klientów 80 egzemplarzy, a łącznie 85 aut. Przekłada się to na siódme miejsce i 6,9 procent udziału w segmencie dużych SUV-ów.


Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Zobacz także

Nowy model Toyoty z Czech

Nowy model Toyoty z Czech 2021-06-09

Toyota Motor Europe zapowiedziała, że nowy model z segmentu A będzie produkowany w Toyota Motor Manufacturing Czech Republic (TMMCZ) w Kolinie.Czeska fabryka została już przystosowana do pracy w technologii Toyota New Global Architecture (TNGA). Obecnie...
Polacy wolą Volkswagena czy Toyotę?

Polacy wolą Volkswagena czy Toyotę? 2021-05-27

Jakie są ulubione marki nabywców aut używanych? W których województwach bezapelacyjnie króluje Toyota? Jaki region jest najbardziej zakochany w Fiatach? Jak kształtują się ceny ubezpieczenia OC dla najpopularniejszych marek samochodowych w Polsce?-...
Toyota liderem polskiego rynku

Toyota liderem polskiego rynku 2021-05-06

Toyota zakończyła czwarty miesiąc 2021 roku na pozycji lidera polskiego rynku. W kwietniu zanotowała 7 053 rejestracji. Od początku roku do klientów trafiło 27 446 aut Toyoty. Które modele są najczęściej wybierane w naszym kraju? Zdecydowanym...
Yaris Cross Adventure

Yaris Cross Adventure 2021-03-29

Toyota zaprezentowała właśnie model Yaris Cross Adventure. To o próba uczynienia z popularnego auta segmentu B crossovera. Masywny wygląd nowego pojazdu podkreśla dolna część przedniego zderzaka oraz płyta ochronna tylnego zderzaka. Specyfikacja tej...
Toyota Aygo X Prologue

Toyota Aygo X Prologue 2021-03-17

Toyota zaprezentowała koncepcyjne model o nazwie AYGO X prologue. To zapowiedź nowej generacji japońskiego modelu.Chociaż wielu konkurentów wycofuje się z tego segmentu, Toyota uważa klasę małych samochodów za niezwykle ważną dla europejskiego...
Wodorowa ofensywa Toyoty

Wodorowa ofensywa Toyoty 2021-03-09

Toyota wprowadza na rynek nowe urządzenie, w którym zestaw ogniw paliwowych otrzymał formę uniwersalnego, kompaktowego modułu. Firma zamierza rozpocząć sprzedaż urządzenia wiosną lub latem 2021 roku. Nowy produkt jest przeznaczony dla producentów...

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.