chceauto.pl
x
Świety początek roku Toyoty

Świety początek roku Toyoty

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2021-03-04 Opinie
Trudno o lepszy początek roku dla Toyoty. Nowy Yaris zdobył prestiżowy tytuł Car of the Year i - przy okazji - okazał się też najlepiej sprzedającym się nowym autem na Starym Kontynencie. Zaskakujaco dobrze radzą sobie również polscy dealerzy japonskiej marki!

Jak podaje PZPM, w lutym Toyota zarejestrowała dokładnie 6 635 samochody osobowe zostając niekwestionowanym liderem polskiego rynku. W pierwszej dziesiątce najpopularniejszych samochodów w Polsce Corolla zajęła pierwsze miejsce, Yaris drugie, a Toyota C-HR i RAV4 odpowiednio piąte i ósme!

Licząc od początku roku, rejestracje samochodów Toyoty sięgają prawie 12 500 egzemplarzy, a jej udział w rynku wzrósł z ponad 15 procent do 17,8 procent rok do roku.

W ubiegłym miesiącu najczęściej rejestrowanym samochodem była Toyota Corolla. Wynik 2 172 samochodów jest o 31 procent lepszy niż rok wcześniej. Corolla zanotowała tak duży wzrost pomimo skurczenia się segmentu kompaktów o 17 procent rok do roku. Jej udział w segmencie wyniósł w lutym rekordowe 29,7 procent. Corolla była najchętniej wybierana zarówno przez firmy, jak i klientów indywidualnych.

Liderem swojego segmentu jest także drugi kompaktowy model marki – Toyota C-HR. Model zanotował rekordowy wynik 945 rejestracji, prawie dwa razy większy od głównych konkurentów. Toyota C-HR odpowiada za prawie 16 procent wszystkich kompaktowych SUV-ów, zarejestrowanych w lutym.

Drugi najpopularniejszy model w Polsce, Toyota Yaris, trafił do kierowców w liczbie 1 624 aut w ciągu miesiąca (+34 procent). Jego wynik od początku roku to 3167 aut, co stanowi 32 procent wszystkich nowych miejskich aut zarejestrowanych w Polsce tym okresie. Udział Yarisa w segmencie B wśród klientów prywatnych wynosi szokujące 41,5 procent, a wśród klientów firmowych 24,1 procent!

Segment A swoją pozycję na polskim rynku w dużej mierze zawdzięcza modelowi Aygo, który zarejestrowano w minionym miesiącu 583 razy. Jest to o 12 procent więcej niż rok wcześniej. Dla porównania, w tym czasie liczba rejestracji samochodów segmentu A zmniejszyła się o 16 procent. Tutaj kolejne zaskoczenie - Toyota odpowiada za rekordowe 55,5 procent najmniejszych samochodów zarejestrowanych w styczniu i lutym!

RAV4 zajął w swoim segmencie drugie miejsce. W lutym SUV Toyoty trafił do kierowców w liczbie 651 aut, a od początku roku – 1580 egzemplarzy. Jego udział w segmencie wynosi obecnie 16,3 procent. Na rynku flotowym RAV4 był najchętniej wybieranym SUV-em średniej wielkości z 13-procentowym udziałem w tej części rynku.

Liczba rejestracji Toyoty Camry wzrosła rok do roku o 44 procent do poziomu 224 aut, co dało jej czwarty wynik w klasie. Udział Toyoty Camry w segmencie D wyniósł w lutym 8,6 procent.

Highlander to nowość na polskim rynku – samochód jest dostępny w salonach od stycznia tego roku, a luty był pierwszym pełnym miesiącem jego sprzedaży. Pierwsze rejestracje są już widoczne w statystykach PZPM – w lutym trafiło do klientów 80 egzemplarzy, a łącznie 85 aut. Przekłada się to na siódme miejsce i 6,9 procent udziału w segmencie dużych SUV-ów.


Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Zobacz także

Sprzedaż nowych aut w Polsce w 2021 roku. Toyota rządzi!

Sprzedaż nowych aut w Polsce w 2021 roku. Toyota rządzi! 2021-12-29

Mimo dramatycznej drugiej połowy, mijający rok 2021 przyniósł w Polsce 445 tys. rejestracji nowych samochodów osobowych i dostawczych o DMC do 3,5 tony. Wynik jest o ok. 4 proc. lepszy niż w – zdruzgotanym pandemią koronawirusa – roku 2020. Instytut...
Wałbrzych. Nowa linia produkcyjna Toyoty już działa

Wałbrzych. Nowa linia produkcyjna Toyoty już działa 2021-12-18

17 grudnia Toyota Motor Manufacturing Poland (TMMP) uruchomiła w Wałbrzychu drugą linię produkcyjną silnika o pojemności 1,5 l zaprojektowanego w oparciu o globalną platformę projektową Toyoty TNGA (Toyota New Global Architecture). Silnik ten wraz z...
Elektryczna ofensywa Toyoty

Elektryczna ofensywa Toyoty 2021-12-14

Toyota przedstawiła szczegóły swojej strategii bateryjnych samochodów elektrycznych (BEV) podczas specjalnej konferencji prasowej.Akio Toyoda, prezydent Toyota Motor Corporation, zapowiedział, że do 2030 roku gama BEV Toyoty i Lexusa będzie liczyła 30...
Toyota: „Elektryczne auta będą tańsze i łatwiej dostępne”

Toyota: „Elektryczne auta będą tańsze i łatwiej dostępne” 2021-12-10

Toyota spodziewa się, że do 2030 roku udział samochodów o napędzie elektrycznym w Europie Zachodniej wyniesie co najmniej 50% lub nawet więcej, jeśli popyt ze strony klientów okaże się jeszcze wyższy. To konkluzja konferencji Toyota Motor Europe,...
Klastry wodorowe Toyoty już od stycznia

Klastry wodorowe Toyoty już od stycznia 2021-12-09

Nowe zestawy ogniw paliwowych są mniejsze i lżejsze, a przy tym zapewniają większą gęstość mocy niż te stosowane w pierwszym modelu sedana Mirai. Moduły są dostępne w dwóch rodzajach obudowy – w formie kostki oraz płaskiego prostopadłościanu,...
Toyota zbuduje nową fabrykę. Stawia na elektromobilność

Toyota zbuduje nową fabrykę. Stawia na elektromobilność 2021-12-07

Toyota wchodzi coraz mocniej w pojazdy o napędzie elektrycznym. Poinformowała właśnie, że w Liberty w Północnej Karolinie (USA) do 2025 roku zbuduje fabrykę akumulatorów i baterii. Wartość inwestycji to 1,29 miliarda dolarów. Chris Reynolds....

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.