chceauto.pl
x
Skoda Superb i Skoda Kodiaq. Pierwsze zdjęcia kabin

Skoda Superb i Skoda Kodiaq. Pierwsze zdjęcia kabin

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2023-08-30
Skoda zaprezentowała pierwsze zdjęcia kabin nowego Superba i nowego Kodiaqa. Nowe generacje obu modeli trafia na rynek w 2024 roku.

Skoda Kodiaq
Skoda Kodiaq
W porównaniu do obecnych generacji zmian jest sporo. Po raz pierwszy dźwignia zmiany biegów obu modeli została umieszczona na kolumnie kierownicy. Było to możliwe, ponieważ Superb i Kodiaq będą dostępne wyłącznie z przekładniami automatycznymi o elektronicznym sterowaniu. Dzięki temu zwolniono miejsce na konsoli środkowej między fotelami.

Skody Kodiaq i Superb nowej generacji dostaną również wyświetlacz head-up, który uzupełnia 10,25-calowy Virtual Cockpit, a także większy niż kiedykolwiek (12,9 cala), centralny wyświetlacz infotainment. W obu modelach debiutują również innowacyjne przyciski Škoda Smart Dials.

Skoda Superb
Skoda Superb
Smart Dials to połączenie dotykowych i cyfrowych elementów. Poniżej ekranu systemu Infotainment znajdują się trzy obrotowe przyciski z 32-milimetrowymi cyfrowymi wyświetlaczami. Umożliwiają one szybki dostęp do wielu funkcji – ich zakres zależy od poziomu wyposażenia auta.

Dwa zewnętrzne pokrętła dla kierowcy i pasażera z przodu sterują temperaturą wnętrza, ogrzewaniem i wentylacją foteli. Środkowa gałka kontroluje maksymalnie cztery różne funkcje, takie jak: głośność systemu Infotainment, prędkość wentylatora, kierunek nawiewu, inteligentna klimatyzacja, tryby jazdy i wielkość mapy. Środkowe pokrętło jest konfigurowane za pomocą menu systemu Infotainment, a funkcje przełącza się poprzez przytrzymanie wciśniętego przycisku.

Skoda Kodiaq
Skoda Kodiaq
W kabinie znajdują się nowe dodatki, takie jak Phone Box do szybkiego, indukcyjnego ładowania smarftona (w Kodiaq nawet dwóch) – o mocy do 15 W oraz z funkcją aktywnego chłodzenia. Dodatkowo pasażerowie mogą korzystać z czterech portów USB-C o mocy wyjściowej 45 W, a także portu USB-C o mocy 15 W umieszczonego w lusterku wstecznym.

Ponadto nowa Škoda Kodiaq dostępna jest z fotelami ergo z funkcją masażu. Pasażerowie tylnego siedzenia otrzymają nowy schowek w tunelu środkowym.

W Superbie przeprojektowana kierownica, zestaw wskaźników i elementy dekoracyjne płynnie łączą się z ulepszonymi fotelami masującymi dostępnymi jako opcja. Obejmują one teraz dziesięć pneumatycznie sterowanych poduszek masujących i szeroki wybór programów, a także czterostopniową regulację podparcia odcinka lędźwiowego kręgosłupa.

Podobnie jak w Kodiaq, wszystkimi funkcjami ogrzewania foteli, kierownicy, przedniej i tylnej szyby można zarządzać za pomocą konfigurowalnego przycisku Heaters w menu klimatyzacji.

Tradycyjne linie wyposażenia zostały zastąpione wnętrzami Design Selections. W Škodzie Kodiaq klienci mogą wybrać wersję Loft, Lounge oraz ecoSuite w kolorze czarnym lub koniakowym.

W przypadku czwartej generacji modelu Superb wersja wyposażenia Essence obejmuje Design Selection Studio, a wersja Selection - Loft i Lounge, a także Suite w kolorze czarnym i koniakowym. Model L&K rozszerza ofertę o Design Selection L&K Suite – również w kolorze czarnym i koniakowym oraz skórą garbowaną przy użyciu odpadów z przetwarzania oliwek.

Skoda Superb i Skoda Kodiaq. Pierwsze zdjęcia kabin - GALERIA ZDJĘĆ

Skoda Superb i Skoda Kodiaq. Pierwsze zdjęcia kabinSkoda Superb i Skoda Kodiaq. Pierwsze zdjęcia kabinSkoda Superb i Skoda Kodiaq. Pierwsze zdjęcia kabinSkoda Superb i Skoda Kodiaq. Pierwsze zdjęcia kabin

Zobacz także

Skoda Superb Combi. Polskie ceny

Skoda Superb Combi. Polskie ceny 2024-01-06

Skoda Superb Combi nowej generacji wchodzi na polski rynek. Poznaliśmy ceny tego modelu.Czwarta generacja Superba Combi dostępna jest z napędem hybrydowym miękkim oraz z silnikiem Diesla. W późniejszym terminie do oferty dołączy m.in. napęd typu...
Skoda Superb Laurin & Klement zaprezentowana

Skoda Superb Laurin & Klement zaprezentowana 2023-12-01

Wersja L&K to najlepiej wyposażona i najbardziej luksusowa wersja Skody Superb IV generacji. Standardowe wyposażenie obejmuje m.in. reflektory LED Matrix, system DCC Plus, progresywny układ kierowniczy, fotele Ergo z ogrzewaniem, wentylacją i funkcją...
Skoda Superb IV oficjalnie zaprezentowana

Skoda Superb IV oficjalnie zaprezentowana 2023-11-03

Skoda oficjalnie zaprezentowała Superba IV generacji. Samochód wygląda zaskakująco wręcz znajomo, ale pełen jest nowych rozwiązań i technologii. Obecna generacja Superba trafiła na rynek w 2015 roku, w sumie sprzedano niespełna 800 tys. egzemplarzy...
Skoda Superb IV na pierwszych szkicach

Skoda Superb IV na pierwszych szkicach 2023-10-26

Skoda Superb IV generacji nadjeżdża. Oficjalna premiera tego modelu będzie miała miejsce już 2 listopada. Zanim to jednak nastąpi Czesi zdecydowali się ujawnić szkice prezentujące nadwozie nowego modelu. Design nowej Skody Superb prezentuje elementy...
Skoda Kodiaq Sportline oficjalnie

Skoda Kodiaq Sportline oficjalnie 2023-10-23

Skoda zaprezentowała Kodiaq nowej generacji w wersji Sportline. Kodiaq Sportline to usportowiona, ale głównie stylistycznie, wersja tego siedmioosobowego SUV-a. Samochód wyróżnia się icznymi błyszczącymi, czarnymi akcentami. Oprócz ramy osłony...
Skoda Kodiaq II generacji oficjalnie

Skoda Kodiaq II generacji oficjalnie 2023-10-06

Skoda Kodiaq II generacji została oficjalnie zaprezentowana.Skoda Kodiaq II została zbudowana na bazie najnowszej wersji płyty podłogowej MQB Evo. Samochód jest o 6 cm dłuższy od poprzednika, mierzy 4,76 m, szerokość wynosi 1,86 m, a wysokość - 1,66...

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na YouTube RSS