chceauto.pl
x
Skoda Superb i Skoda Kodiaq. Pierwsze zdjęcia kabin

Skoda Superb i Skoda Kodiaq. Pierwsze zdjęcia kabin

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2023-08-30 Opinie
Skoda zaprezentowała pierwsze zdjęcia kabin nowego Superba i nowego Kodiaqa. Nowe generacje obu modeli trafia na rynek w 2024 roku.

Skoda Kodiaq
Skoda Kodiaq
W porównaniu do obecnych generacji zmian jest sporo. Po raz pierwszy dźwignia zmiany biegów obu modeli została umieszczona na kolumnie kierownicy. Było to możliwe, ponieważ Superb i Kodiaq będą dostępne wyłącznie z przekładniami automatycznymi o elektronicznym sterowaniu. Dzięki temu zwolniono miejsce na konsoli środkowej między fotelami.

Skody Kodiaq i Superb nowej generacji dostaną również wyświetlacz head-up, który uzupełnia 10,25-calowy Virtual Cockpit, a także większy niż kiedykolwiek (12,9 cala), centralny wyświetlacz infotainment. W obu modelach debiutują również innowacyjne przyciski Škoda Smart Dials.

Skoda Superb
Skoda Superb
Smart Dials to połączenie dotykowych i cyfrowych elementów. Poniżej ekranu systemu Infotainment znajdują się trzy obrotowe przyciski z 32-milimetrowymi cyfrowymi wyświetlaczami. Umożliwiają one szybki dostęp do wielu funkcji – ich zakres zależy od poziomu wyposażenia auta.

Dwa zewnętrzne pokrętła dla kierowcy i pasażera z przodu sterują temperaturą wnętrza, ogrzewaniem i wentylacją foteli. Środkowa gałka kontroluje maksymalnie cztery różne funkcje, takie jak: głośność systemu Infotainment, prędkość wentylatora, kierunek nawiewu, inteligentna klimatyzacja, tryby jazdy i wielkość mapy. Środkowe pokrętło jest konfigurowane za pomocą menu systemu Infotainment, a funkcje przełącza się poprzez przytrzymanie wciśniętego przycisku.

Skoda Kodiaq
Skoda Kodiaq
W kabinie znajdują się nowe dodatki, takie jak Phone Box do szybkiego, indukcyjnego ładowania smarftona (w Kodiaq nawet dwóch) – o mocy do 15 W oraz z funkcją aktywnego chłodzenia. Dodatkowo pasażerowie mogą korzystać z czterech portów USB-C o mocy wyjściowej 45 W, a także portu USB-C o mocy 15 W umieszczonego w lusterku wstecznym.

Ponadto nowa Škoda Kodiaq dostępna jest z fotelami ergo z funkcją masażu. Pasażerowie tylnego siedzenia otrzymają nowy schowek w tunelu środkowym.

W Superbie przeprojektowana kierownica, zestaw wskaźników i elementy dekoracyjne płynnie łączą się z ulepszonymi fotelami masującymi dostępnymi jako opcja. Obejmują one teraz dziesięć pneumatycznie sterowanych poduszek masujących i szeroki wybór programów, a także czterostopniową regulację podparcia odcinka lędźwiowego kręgosłupa.

Podobnie jak w Kodiaq, wszystkimi funkcjami ogrzewania foteli, kierownicy, przedniej i tylnej szyby można zarządzać za pomocą konfigurowalnego przycisku Heaters w menu klimatyzacji.

Tradycyjne linie wyposażenia zostały zastąpione wnętrzami Design Selections. W Škodzie Kodiaq klienci mogą wybrać wersję Loft, Lounge oraz ecoSuite w kolorze czarnym lub koniakowym.

W przypadku czwartej generacji modelu Superb wersja wyposażenia Essence obejmuje Design Selection Studio, a wersja Selection - Loft i Lounge, a także Suite w kolorze czarnym i koniakowym. Model L&K rozszerza ofertę o Design Selection L&K Suite – również w kolorze czarnym i koniakowym oraz skórą garbowaną przy użyciu odpadów z przetwarzania oliwek.

Opinie i komentarze na temat artykułu

Skoda Superb i Skoda Kodiaq. Pierwsze zdjęcia kabin - GALERIA ZDJĘĆ

Skoda Superb i Skoda Kodiaq. Pierwsze zdjęcia kabinSkoda Superb i Skoda Kodiaq. Pierwsze zdjęcia kabinSkoda Superb i Skoda Kodiaq. Pierwsze zdjęcia kabinSkoda Superb i Skoda Kodiaq. Pierwsze zdjęcia kabin

Zobacz także

Nowa Skoda Superb również jako liftback

Nowa Skoda Superb również jako liftback 2023-09-19

Czwarta generacja Skody Superb będzie dostępna nie tylko jako kombi, ale również liftback. Zaprezentowano pierwsze zdjęcia tego modelu, jeszcze w kamuflażu.Skoda Superb liftback czwartej generacji będzie po raz pierwszy dostępna z technologią...
Skoda Superb IV generacji. Pierwsze zdjęcia

Skoda Superb IV generacji. Pierwsze zdjęcia 2023-07-29

Skoda zaprezentowała pierwsze informacje o Superbie nowej, już IV generacji.Nowy model będzie dłuższy oraz wyższy od swojego poprzednika. Samochód będzie dostępny w wersji kombi z bagażnikiem o pojemności do 690 litrów oraz jako liftback z...
Skoda Kodiaq II generacji nadjeżdża

Skoda Kodiaq II generacji nadjeżdża 2023-07-19

Skoda Kodiaq drugiej generacji zadebiutuje jesienią. Na razie Czesi zaprezentowali ten model w kamuflażu.Druga generacja Skody Kodiaq ma mieć bardziej wyrazisty design i oferować więcej miejsca dla pasażerów w trzecim, opcjonalnym rzędzie siedzeń....
Skoda Kodiaq nowej generacji nadjeżdża

Skoda Kodiaq nowej generacji nadjeżdża 2023-06-09

Skoda przymierza się do premiery drugiej generacji modelu Kodiaq. Modelem tym w 2016 roku Skoda rozpoczęła ekspansję na rynku SUV-ów. Samochód okazał się sukcesem, do do chwili obecnej wyprodukowano ponad 800 tys. egzemplarzy.Kodiaq stał się pojazdem...
Skoda Kodiaq i Skoda Superb nowej generacji

Skoda Kodiaq i Skoda Superb nowej generacji 2023-05-01

Jesienią 2023 roku zadebiutują Skoda Superb i Skoda Kodiaq nowej generacji. Czesi uchylili właśnie rąbka tajemnicy, prezentując zarysy sylwetek obu modeli. ]Skoda Superb to flagowy model czeskiej marki, nazwa ta była używana przez Skodę już w latach...
20 lat Skody Superb

20 lat Skody Superb 2021-09-21

Minęło właśnie 20 lat od debiutu "nowożytnej" Skody Superb. Większa siostra Volkswagena Passata okazała się prawdziwym sprzedażowym hitem!11 września 2001 roku 4,80-metrowy sedan z przestronnym wnętrzem debiutował na International Motor Show we...