chceauto.pl
x
Renault Espace wraca. Teraz to SUV

Renault Espace wraca. Teraz to SUV

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2023-03-29
Renault oficjalnie zaprezentowało Espace szóstej generacji. Po raz pierwszy nie jest minivan, ale duży SUV.

Renault Espace
Renault Espace
Espace to jeden z najważniejszych modeli w historii Renault. Samochód, wówczas jeszcze jako prototyp, został zaprezentowany w 1983 roku, a więc już 40 lat temu.

W 1984 roku rozpoczęto produkcję seryjną. Auto było mocno nowatorskie, miało jednobryłowe nadwozie i tworzyło zupełnie nowy segment - minivanów.

Renault Espace - wszystkie generacje
Renault Espace - wszystkie generacje
W reakcji na zmieniające się trendy, piąta generacja Espace'a, pokazana w 2014 roku, nie była już minivanem, ale crossoverem. Produkcja tego modelu zakończyła się w 2022 roku i wówczas wydawało się, że o już koniec Renault Espace.

Niespodziewanie, na początku 2023 roku Renault poinformowało, że Espace wróci na rynek, stając się przy tym dużym SUV-em. Teraz pokazano ten samochód.

Renault Espace
Renault Espace
Renault Espace szóstej generacji zostało zbudowane na płycie podłogowej CMF-CD, która powszechnie jest używana w aliansie Nissan-Renault-Mitsubishi. Espace ma 472 cm długości i 184 cm szerokości, a stylistycznie wyraźnie nawiązuje innej francuskiej nowości, czyli Australa (oba modele dzielą platformę CMF-CD).

Można wręcz powiedzieć, że Espace to po prostu przedłużona wersja Australa. Oba samochody mają identycznie zaprojektowaną przednią i tylną część nadwozia, identyczne są wzory świateł. Dopiero z profilu widać, że lina dachu Espace opada wolniej, a trzecia boczna szyba jest wyraźnie większa.

Renault Espace
Renault Espace
Kokpit obu modeli również jest identyczny. Przed kierowcą znajduje się 12-calowy ekran cyfrowych, a na konsoli środkowej umieszczony pionowo, również 12-calowy ekran systemu inforozrywki, który oparto na systemie Android.

Dzięki większym rozmiarom Espace będzie oferowany nie tylko wersji 5-, ale również 7-osobowej, chociaż dwa fotele w bagażniku nie są tak duże i komfortowe, jak pozostałe.

Renault Espace
Renault Espace
Renault Espace będzie oferowane wyłącznie z jednym, hybrydowym układem napędowym. Składa się on z trzycylindrowego silnika benzynowego 1.2 o mocy 130 KM i silnika elektrycznego mocy 70 KM, moc systemowa wynosi 200 KM. Jest to tzw. pełna hybryda bez możliwości ładowania z gniazdka, pojemność akumulatora wynosi 2 kWh. Ten napęd również znajdziemy w Australu, przy czym w tym modelu jest najmocniejsza dostępna odmiana.

Producent informuje, że na pokładzie Espace'a będą mogły znaleźć się aż 32 systemy wspomagające jazdę. Wyposażenie obejmuje także system wyboru trybu jazdy Multi-Sense oraz opcjonalny układ czterech skrętnych kół 4CONTROL Advanced.

Nowe Renault Espace w Polsce będzie można zamawiać w trzecim kwartale 2023, a pierwsze samochody dojadą do dealerów w październiku.

Renault Espace wraca. Teraz to SUV - GALERIA ZDJĘĆ

Renault Espace wraca. Teraz to SUVRenault Espace wraca. Teraz to SUVRenault Espace wraca. Teraz to SUVRenault Espace wraca. Teraz to SUVRenault Espace wraca. Teraz to SUVRenault Espace wraca. Teraz to SUVRenault Espace wraca. Teraz to SUVRenault Espace wraca. Teraz to SUVRenault Espace wraca. Teraz to SUVRenault Espace wraca. Teraz to SUVRenault Espace wraca. Teraz to SUVRenault Espace wraca. Teraz to SUVRenault Espace wraca. Teraz to SUVRenault Espace wraca. Teraz to SUV

Zobacz także

Nowe Renault Espace. Pierwsze grafiki

Nowe Renault Espace. Pierwsze grafiki 2023-02-14

Renault Espace szóstej generacji zadebiutuje już w marcu. Francuzi zaprezentowali pierwsze grafiki przedstawiające ten pojazd.Espace to jeden z najważniejszych modeli w historii Renault. Samochód, wówczas jeszcze jako prototyp, został zaprezentowany w...
To nie koniec Renault Espace. Będzie nowa generacja

To nie koniec Renault Espace. Będzie nowa generacja 2023-01-24

Renault Espace to samochód, o którym słyszał chyba każdy fan motoryzacji. Samochód, wówczas jeszcze jako prototyp, został zaprezentowany w 1983 roku, a więc już 40 lat temu. W 1984 roku rozpoczęto produkcję seryjną.Wówczas samochód zaszokował...
Renault ogranicza gamę modelową

Renault ogranicza gamę modelową 2020-05-18

Wygląda na to, ze Renault czekają olbrzymie zmiany. Kika dni temu informowaliśmy, że francuska firma zamierza niemal całkowicie wycofać się z rynku chińskiego. Francuzi sprzedają swoje udziały w spółkach joint-venture chińskim partnerom, a sami...
Renault Espace po liftingu

Renault Espace po liftingu 2019-11-26

Aż trudno uwierzyć, że obecne wcielenie Renault Espace dostępne jest w salonach już od pięciu lat. Nie dziwi więc, że Francuzi zafundowali mu właśnie kurację odmładzającą. Co się zmieniło?Zmiany są skromne i na pierwszy rzut oka można ich nie...
Nowe Renault jak ciepłe bułeczki!

Nowe Renault jak ciepłe bułeczki! 2016-08-10

Miłośnicy francuskiej motoryzacji mają powody do radości. Przedstawiciele producenta pojazdów z rombem na masce ogłosili, że firma stała się właśnie drugą siłą na europejskim rynku!Ambitne plany zakładały, że w 2017 roku Renault stanie się...
Renault Scenic

Renault Scenic 2016-03-01

Na salonie genewskim zaprezentowano właśnie czwartą generację Renult Scenic. Auto zbudowano w oparciu o modułową platformę CMF, która była też bazą dla nowych Renault Megane, Renault Espace i – flagowego – Renault Talisman. W stosunku do...

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na YouTube RSS