Renault Captur II 1.3 TCe 130 KM 4,5 (2 ocen) 17 zdjęć

I · crossover

Renault Captur II 1.3 TCe 130 KM

Średnia cena rynkowa 83 000 zł
  • Rok2023
  • Przebieg48 000 km
  • Silnikbenzyna
  • Moc130 KM
  • Skrzyniaręczna
  • Napędprzedni
  • Spalanie8,2 l/100 km
  • 0–100 km/h10,6 s

Oceń to auto

Dane podstawowe

Rok produkcji
2023
Nadwozie
crossover
Skrzynia
ręczna
Napęd
przedni
Średni przebieg
48 000 km Czy przebieg jest ważny?
Dostępność
Sporadycznie pojawiają się pojedyncze oferty
Pojemność
1 332 cm³
Silnik
benzyna
Masa
1 247 kg
Ładowność
552 kg
Wymiary (D × S × W)
4 227 × 1 797 × 1 576 mm

Osiągi

Moc
130 KM
0–100 km/h
10,6 s
V max
195 km/h
Zasięg
590 km (średni rzeczywisty)

Koszty

Spalanie
8,2 l benzyny / 100 km (średnie rzeczywiste)
Koszt przejechania 100 km
56 zł
Zbiornik paliwa
48 l

Serwis

Bezawaryjność
Awaryjność nie odbiega od średniej, można zaryzykować
Koszt serwisu
Dramatu nie ma, wiadomo, że auto kosztuje
Opony seryjne
215/60 R17

Bezpieczeństwo i komfort

Bezpieczeństwo
Masz rodzinę? Kupuj bez zastanowienia Czy to ważne?
Segment
I
Bagażnik
422 l Nie ma problemu z bagażnikiem, o ile nie jedziemy na wakacje z duża rodziną
Ryzyko kradzieży
Tych samochodów się nie kradnie

Instalacja LPG

Montaż instalacji gazowej do samochodu z wtryskiem bezpośrednim jest nieco problemowy, a czasami nawet niemożliwy. Na rynku dostępnych jest kilka instalacji dedykowanych do tego typu aut, ale koszt ich założenia jest wyższy niż standardowo. Problem leży w konstrukcji wtryskiwaczy benzyny, które dzięki wtryskowi mieszanki utrzymują optymalną temperaturę pracy. Przy braku wtrysku benzyny wtryskiwacze szybko się przegrzewają i może dojść do ich zapieczenia. Dlatego, by chłodzić fabryczne wtryski, komputer sterujący instalacją LPG musi co pewien czas włączać wtrysk benzyny. Z tego względu, żeby nie narażać się na ryzyko nieodwracalnego uszkodzenia wtryskiwaczy należy wybrać instalację renomowanego producenta i zamontować ją w dobrym warsztacie.

Oceny właścicieli

Statystyki dla: Renault Captur · 1.3 TCe 130 KM (wszystkie roczniki i nadwozia z tym silnikiem)

Nikt jeszcze nie dodał oceny szczegółowej. Mamy 2 szybkie oceny (średnio 4,5/5), ale żadnej z rozbiciem na awaryjność, koszty czy spalanie. Jeździsz tym autem? Dodaj swoją — brakuje jeszcze 5 ocen.

Jeździsz lub jeździłeś tym autem? Oceń je
Awaryjność
Koszty eksploatacji
Prowadzenie
Komfort
Praktyczność
Kupiłbyś to auto ponownie?

Opis i ocena redakcji

Renault Captur

Renault Captur to samochód zbudowany na płycie podłogowej Renault Clio i wykorzystujący wiele rozwiązań technicznych z tego modelu. Auto debiutowało w marcu 2013 roku, w salonach pojawiło się kilka miesięcy później.Całkowita długość nadwozia Captura pierwszej generacji wynosi tylko 412 cm, czyli o 5 cm mniej niż w wypadku Peugeota 2008. Zarówno wnętrze, jak i nadwozie posiadają duże możliwości personalizacji, co oznacza, że klienci mogą wybierać spośród wielu dostępnych kolorów m.in. wykończenia deski rozdzielczej czy tapicerki. Z kolei nadwozie może być dwubarwne, w najwyższej wersji wyposażeniowej dach i słupki mają inną barwę niż reszta karoserii. Captur jest oferowany z jednym z trzech silników. Poza podstawową trzycylindrową jednostką 0.9 TCe o mocy 90 KM, klienci mogą wybrać czterocylindrowy, doładowany silnik benzynowy 1.2 TCe o mocy 120 KM oraz jednostkę wysokoprężną 1.5 dCi o mocy 90 KM.

Pierwsza generacja auta przetrwała w ofercie do początku 2020 roku. Wówczas pojawiło się drugie wcielenie Captura. Co prawda rozstaw osi zwiększono tylko o 2 cm (do 2,63 m), ale długość nadwozia wzrosła już zauważalnie, bo o 11 cm, do 4,23 m. Zmieniła się również szerokość nadwozia (180 cm) oraz wysokość (156,6 cm). Większa długość nadwozia pozwoliła na wygospodarowanie większego bagażnika, którego pojemność zwiększyła się o zauważalne 81 litrów i wynosi obecnie 536 litrów. Pojemność bagażnika można zmniejszać i zwiększać kosztem miejsca w kabinie, przesuwając maksymalnie o 16 cm tylną kanapę.

W wnętrzu na konsoli środkowej dominuje dotykowy ekran systemu infotainment, który w Renault nosi nazwę Easy Link. Jego wielkość to 7 lub 9,3 cala. Wyposażenie opcjonalne obejmuje kolejny ekran, (tzw. wirtualne zegary), którego wielkość może wynosić 7 lub 10 cali. Opcjonalnie dostępny jest również adaptacyjny tempomat, system rozpoznawania znaków, monitorowania martwej strefy czy system kamer 360 stopni.

Silniki benzynowe to 1.0 TCe (100 KM i 160 Nm) oraz 1.3 TCE (130 KM i 240 Nm lub 155 KM i 270 Nm). Najmocniejszy silnik współpracuje z dwusprzęgłową przekładnią EDC o siedmiu przełożeniach (w słabszej wersji jest opcjonalna). Fani silników Diesla mogą wybrać jednostkę 1.5 Blue dCi o mocy 95 KM i 240 Nm lub 115 KM i 260 Nm. Mocniejsza wersja może współpracować ze skrzynią EDC.

Renault Captur II

Druga generacja Captura zadebiutowała w połowie 2019 roku. Co prawda rozstaw osi zwiększono tylko o 2 cm (do 2,63 m), ale długość nadwozia wzrosła już zauważalnie, bo o 11 cm, do 4,23 m. Zmieniła się również szerokość nadwozia (180 cm) oraz wysokość (156,6 cm). Większa długość nadwozia pozwoliła na wygospodarowanie większego bagażnika, którego pojemność zwiększyła się o zauważalne 81 litrów i wynosi obecnie 536 litrów. Pojemność bagażnika można zmniejszać i zwiększać kosztem miejsca w kabinie, przesuwając maksymalnie o 16 cm tylną kanapę. We wnętrzu na konsoli środkowej dominuje dotykowy ekran systemu infotainment, który w Renault nosi nazwę Easy Link. Jego wielkość to 7 lub 9,3 cala. Wyposażenie opcjonalne obejmuje kolejny ekran, (tzw. wirtualne zegary), którego wielkość może wynosić 7 lub 10 cali.

Opcjonalnie dostępny jest również adaptacyjny tempomat, system rozpoznawania znaków, monitorowania martwej strefy czy system kamer 360 stopni. Gama jednostek napędowych nowego Renault Captur jest taka sama jak w Clio. Dostępne są trzy silniki benzynowe, dwa wysokoprężne i hybryda plug-in. Silniki benzynowe to 1.0 TCe (100 KM i 160 Nm) oraz 1.3 TCE (130 KM i 240 Nm lub 155 KM i 270 Nm). Najmocniejszy silnik współpracuje z dwusprzęgłową przekładnią EDC o siedmiu przełożeniach (w słabszej wersji jest opcjonalna).

Fani silników Diesla mogą wybrać jednostkę 1.5 Blue dCi o mocy 95 KM i 240 Nm lub 115 KM i 260 Nm. Mocniejsza wersja może współpracować ze skrzynią EDC. Gamę uzupełnia Captur E-Tech, czyli hybryda z możliwością ładowania. Układ napędowy składa się z silnika benzynowego 1.6 oraz dwóch silników elektrycznych. Bateria ma pojemność 9,8 kWh, co umożliwia przejechanie w trybie elektrycznym do 45 km. Prędkość jazdy w tym trybie to maksymalnie 135 km/h.

Wymiary

Wymiary Renault Captur II 1.3 TCe 130 KM: długość, szerokość, wysokość, rozstaw osi
Wymiary: długość, szerokość, wysokość, rozstaw osi

Czytaj o tym modelu

Renault Captur II generacji!

Po sześciu latach od premiery Renault zaprezentowało nową generację Captura. Samochód dość mocno się zmienił.Co...

Renault Captur po liftingu

Na salonie w Genewie zadebiutuje odświeżone Renault Captur.Zmiany nie są rewolucyjne i najłatwiej je dostrzec w...

Oto ceny Renault Captur

Renault ustaliło polskie ceny swojego najnowszego modelu, czyli Captur. Właścicielem tego pojazdu będzie można...