chceauto.pl
x
RCZ R. Najmocniejszy Peugeot w historii

RCZ R. Najmocniejszy Peugeot w historii

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2013-06-12 Opinie
Na Festiwalu Prędkości w Goodwood Peugeot zaprezentuje produkcyjną wersję modelu RCZ R. Będzie to najszybszy Peugeot w historii marki.

Prototyp tego pojazdu Francuzji pokazali już na salonach w Paryżu we wrześniu ubiegłego roku oraz w Genewie, w marcu tego roku. Teraz zadebiutuje wersja produkcyjna, która trafi do salonów.

Peugeot RCZ R
Peugeot RCZ R
Peugeot RCZ R, podobnie jak "zwykłe" wersje, napędzany jest opracowanym wspólnie z BMW, doładowanym benzynowym silnikiem 1.6 THP. W wersji RCZ R jednostka napędowa została wystrojona aż na 260 KM. Tym samym model ten stał się najmocniejszym seryjnym Peugeotem w całej historii francuskiej marki.

Peugeot RCZ R
Peugeot RCZ R
Warto również zauważyć, że uzyskanie 160 KM z litra pojemności, to spory wyczyn. Łatwo można podnieść ciśnienie doładowania, ale jednocześnie trzeba zapewnić odpowiednią trwałość jednostki napędowej, co nie jest już taką prostą sprawą.

Peugeot RCZ R
Peugeot RCZ R
Peugeot RCZ R posiada sportowe zawieszenie, specjalny zarezerwowany wzór aluminiowych felg oraz dyferencjał typu torsen o ograniczonym poślizgu, którego zadaniem będzie zapewnienie odpowiedniej trakcji.

Niestety, osiągi nie zostały jeszcze ujawnione. Wiadomo jednak, że 200-konny RCZ przyspiesza do 100 km/h w 7,6 s i może osiągnąć prędkość 235 km/h. W wypadku RCZ R osiągi będą znacznie lepsze.

Ceny Peugoeta RCZ R ani dokładna data debiutu w salonach nie są jeszcze znane. Można się spodziewać, że model ten trafi do sprzedaży po wakacjach.

Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

RCZ R. Najmocniejszy Peugeot w historii - GALERIA ZDJĘĆ

RCZ R. Najmocniejszy Peugeot w historiiRCZ R. Najmocniejszy Peugeot w historiiRCZ R. Najmocniejszy Peugeot w historiiRCZ R. Najmocniejszy Peugeot w historii

Zobacz także

Nowe oblicze Peugeota RCZ

Nowe oblicze Peugeota RCZ 2012-09-12

Francuskie Audi TT, jak często określa się sportowego Peugeota RCZ, poddane zostało właśnie kuracji odmładzającej.Na zabieg taki zdecydowano się pomimo faktu, że auto znajduje się w ofercie zaledwie od dwóch lat. Tym razem nie chodziło jednak...

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na
 YouTube RSS