chceauto.pl
x
Poznaliśmy ceny Citroena C4 Grand Picasso

Poznaliśmy ceny Citroena C4 Grand Picasso

Porady i rynek
Redakcja ChceAuto.pl 2013-09-03
Nowy Citroen C4 Grand Picasso pojawi się w polskich salonach już w październiku tego roku. Podobnie jak w przypadku wersji 5-miejscowej, Grand Picasso będzie oferowany w czterech poziomach wyposażenia i z jedną z czterech jednostkach silnikowych (dwóch benzynowych i dwóch wysokoprężnych).

Podstawowa wersja z benzynowym silnikiem 1.6 VTi o mocy 120 KM będzie dostępna od 61 400 zł brutto. Rozbieżność pomiędzy analogicznymi wersjami wyposażeniowymi i silnikowymi C4 Picasso i C4 Grand Picasso wynosi tylko 1 500 zł.

Citroen C4 Grand Picasso
Citroen C4 Grand Picasso
Zastosowanie modułowej platformy EMP2 umożliwiło cofnięcie tylnej osi Grand Picasso o 55 mm w stosunku do wersji 5-miejscowej i zwiększenie rozstawu osi aż do 2,84 m (to największy rozstaw osi w tym segmencie, większy nawet niż w Citroenie C8). Zachowując tę samą długość co jego poprzednik, nowy C4 Grand Picasso oferuje miejsce na pokładzie dla 7 osób, dzięki trzeciemu składanemu rzędowi siedzeń, ponad 2,75 m długości przestrzeni ładunkowej po złożeniu do pozycji stolika fotela pasażera z przodu, a także większą o 69 litrów pojemność przestrzeni ładunkowej w porównaniu do poprzedniej generacji - bagażnik ma nominalnie 645 litrów pojemności, ale po przesunięciu foteli drugiego rzędu do przodu rośnie ona do ponad 700 litrów.

Citroen C4 Grand Picasso
Citroen C4 Grand Picasso
Już od pierwszego poziomu wyposażenia Citroen Grand C4 Picasso będzie wyposażony w dotykowy 7-calowy tablet, z którego dostępne jest sterowanie m.in. klimatyzacją, systemem audio i telefonem. Z kolei panoramiczny, 12-calowy ekran HD, dostępny od poziomu Intensive, umieszczony w górnej części deski rozdzielczej służy do wyświetlania informacji dotyczących jazdy, a jego konfiguracja dostępna jest z kierownicy.

Citroen C4 Grand Picasso
Citroen C4 Grand Picasso
Bezpieczeństwo zapewniają liczne systemy, m.in. aktywny tempomat, system kontroli martwego pola i aktywne pasy bezpieczeństwa współpracujące z dostępnym opcjonalnie systemem AFIL II generacji. Dostępny będzie również znany już z innych modeli Citroena system eTouch oferujący połączenia alarmowe wraz z lokalizacją.

Citroen C4 Grand Picasso
Citroen C4 Grand Picasso
Nowy Citroen C4 Grand Picasso będzie dostępny w czterech poziomach wyposażenia (Attraction, Seduction, Intensive i Exclusive) i z jedną z czterech jednostek napędowych. Klienci będą mogli wybierać między benzynowymi silnikami 1.6 VTi o mocy 120 KM i 1.6 THP o mocy 155 oraz dieslami 1.6 HDi o mocy 90 KM i 1.6 e-HDi o mocy 115 KM. Pod koniec 2013 roku do gamy wprowadzony zostanie także silnik 2.0 BlueHDi o mocy 150 KM, spełniający normę Euro6.

Citroen C4 Grand Picasso
Citroen C4 Grand Picasso
Warto zauważyć, że już bazowa wersja posiada m.in. skórzaną kierownicę, asystenta ruszania pod górę, ogrzewane i elektrycznie sterowana lusterka, tempomat, radio z gniazdem USB i zestawem głośnomówiącym Bluetooth. Tak wyposażony samochód kosztuje w promocji 69 400 zł (1.6 VTi). Chcąc jeździć dieslem trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu 80 400 zł.

Citroen C4 Grand Picasso
Citroen C4 Grand Picasso
155-konny silnik benzynowy montowany jest od lepiej wyposażonej wersji Seduction, która kosztuje 87 400 zł. Za te pieniądze dodatkowo otrzymamy, dwustrefową klimatyzację automatyczną, czujnik deszczu i zmierzchu oraz halogeny.

Dodatkowo, niezależnie od cen promocyjnych, można liczyć na rabat w wysokości 8 tys. zł, przy oddawaniu w rozliczeniu starego samochodu. To oznacza, że właścicielem Grand C4 Picasso można zostać już za 61 400 zł.

Poznaliśmy ceny Citroena C4 Grand Picasso - GALERIA ZDJĘĆ

Poznaliśmy ceny Citroena C4 Grand PicassoPoznaliśmy ceny Citroena C4 Grand PicassoPoznaliśmy ceny Citroena C4 Grand PicassoPoznaliśmy ceny Citroena C4 Grand PicassoPoznaliśmy ceny Citroena C4 Grand PicassoPoznaliśmy ceny Citroena C4 Grand PicassoPoznaliśmy ceny Citroena C4 Grand PicassoPoznaliśmy ceny Citroena C4 Grand Picasso

Zobacz także

Citroen kończy produkcję minivanów

Citroen kończy produkcję minivanów 2022-04-24

Citroen wycofuje się z segmentu minivanów. Ostatni egzemplarz Grand C4 SpaceTourer wyjedzie z fabryki w hiszpańskim Vigo w czerwcu.Następcy tego modelu nie przewidziano. Zakończenie produkcji minivanów to efekt odwrócenia się europejskich kierowców od...
Citroen C4 Picasso po liftingu

Citroen C4 Picasso po liftingu 2016-05-09

Mijają właśnie trzy lata od wprowadzenia na rynek drugiej generacji Citroena C4 Picasso. Zgodnie z panującą modą, w połowie sześcioletniego cyklu produkcyjnego, producent zafundował autu kilka zmian. Lifting karoserii skupił się na pasie przednim i...
Jeździmy nowym Grand C4 Picasso

Jeździmy nowym Grand C4 Picasso 2013-10-14

W okolicach Obersalzberg odbyły się pierwsze jazdy testowe nowym Citroenem. Na miejscy był reporter chcekupicauto.pl Samochód trafia właśnie do polskich salonów. Chcesz dowiedzieć się więcej?Zapraszamy do naszej galerii!
Nowość: Citroen C4 Grand Picasso

Nowość: Citroen C4 Grand Picasso 2013-06-26

Niedługo po prezentacji Citroena C4 Picasso, francuska firma przedstawiła większego kuzyna tego modelu, czyli C4 Grand Picasso.Grand Picasso, podobnie jak mniejsze Picasso zbudowane zostało na płycie podłogowej EMP2 (Efficient Modular Platform 2)....

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na YouTube RSS