chceauto.pl
x
Nowość: Citroen C4 Grand Picasso

Nowość: Citroen C4 Grand Picasso

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2013-06-26 Opinie
Niedługo po prezentacji Citroena C4 Picasso, francuska firma przedstawiła większego kuzyna tego modelu, czyli C4 Grand Picasso.

Citroen C4 Grand Picasso
Citroen C4 Grand Picasso
Grand Picasso, podobnie jak mniejsze Picasso zbudowane zostało na płycie podłogowej EMP2 (Efficient Modular Platform 2). Dzięki temu, chociaż całkowita długość nadwozia w stosunku do poprzednika nie uległa zmianie, i wciąż wynosi dokładnie 4,59 m, to zwiększono aż o 11 cm rozstaw osi. Citroen zapewnia, że z wynikiem 2,84 m Grand Picasso nie ma sobie równych w segmencie. Pozostałe wymiary nadwozia nowego modelu to 1,83 m (szerokość) i 1,63 m (wysokość).

Citroen C4 Grand Picasso
Citroen C4 Grand Picasso
C4 Grand Picasso może oczywiście przewozić maksymalnie siedem osób, przy czym dwa fotele trzeciego rzędu można zdemontować i usunąć z samochodu. Pojemność bagażnika to imponujące 645 litrów (o 69 litrów więcej niż do tej pory), jednak poprzez proste przesunięcie foteli drugiego rzędu do przodu, może ona wzrosnąć do ponad 700 litrów. Po złożeniu drugiego i trzeciego rzędu siedzeń powstała przestrzeń ładunkowa ma 2,75 m długości.

Citroen C4 Grand Picasso
Citroen C4 Grand Picasso
Powiększono również drzwi, dzięki czemu zajmowanie miejsca w trzecim rzędzie foteli jest łatwiejsze niż do tej pory.

Zwiększenie rozstawu osi przy zachowaniu długości całkowitej oznacza, że przedni zwis został skrócony o 11 cm. Te centymetry odnajdziemy oczywiście w kabinie... Jednocześnie zwiększono rozstaw kół, zarówno przedniej (o ponad 8 cm), jak i tylnej osi.

Co ciekawe, przednia część pojazdu nieco różni się do frontu mniejszego C4 Picasso. Citroen podkreśla również niezwykle duże przeszklenie karoserii, którego powierzchnia wynosi 5,7 m kw.

Citroen C4 Grand Picasso
Citroen C4 Grand Picasso
C4 Grand Picasso oferowane będzie w jednym z ośmiu kolorów nadwozia i z felgami o rozmiarach 16, 17 i 18 cali.

We wnętrzu znajdziemy stanowiący standardowe wyposażenie ekran dotykowy o średnicy 7 cali. Ponadto opcjonalnie auto może zostać wyposażone w ekran HD o średnicy 12 cali, na którym kierowca może np... wyświetlać przyniesione na pendrivie zdjęcie swojej rodziny... Ekran ten umożliwia również konfigurację pokładowych systemów oraz wyświetla wskazania nawigacji. Z kolei ekran siedmiocalowy umożliwia m.in dostęp do dedykowanych aplikacji mobilnych.

Citroen C4 Grand Picasso
Citroen C4 Grand Picasso
Wyposażenie Citroena C4 Grand Picasso może być bardzo bogate. Lista opcji obejmuje m.in. system 360 Vision, który składa się z systemu kamer ułatwiających parkowanie (umożliwiają m.in. spojrzenie na samochód z lotu ptaka), system Park Assist, który sam kręci kierownicą podczas hamowania, adaptacyjny tempomat, system monitorowania martwego kąta czy niekontrolowanego zjazdu z pasa ruchu.

Citroen C4 Grand Picasso
Citroen C4 Grand Picasso
Citroen zapewnia, że nowy C4 Grand Picasso jest lżejszy od poprzednika i zużywa mniej paliwa (średnio o 1 l/100 km). Rekordowo ekonomiczna ma być jednostka e-HDi Airdream o mocy 90 KM, która w połączeniu z manualną skrzynią o sześciu przełożeniach średnio ma zużywać tylko 3,8 oleju napędowego na 100 km.

Citroen C4 Grand Picasso
Citroen C4 Grand Picasso
Nowością jest jednostka BlueHDi o mocy 150 KM, którą wyposażono w katalizator redukujący tlenki azotu (aż o 90 procent). Jednostka ta może opcjonalnie współpracować z nową, automatyczną skrzynią biegów o sześciu przełożeniach.

Citroen C4 Grand Picasso
Citroen C4 Grand Picasso
Ponadto silniki e-HDI (90 i 115 KM) mogą przekazywać moc za pośrednictwem skrzyni ETG6 (6-speed Efficient Tronic Gearbox). Skrzynię tę zoptymalizowano pod kątem niskiego zużycia paliwa, ponadto kierowca może jednym przyciskiem przełączać się między trybem automatycznym a manualnym.

Nowy Citroen C4 Grand Picasso zadebiutuje we wrześniu na salonie we Frankfurcie. Wkrótce potem samochód pojawi się w salonach. Ceny nie są jeszcze znane.

Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Nowość: Citroen C4 Grand Picasso - GALERIA ZDJĘĆ

Nowość: Citroen C4 Grand PicassoNowość: Citroen C4 Grand PicassoNowość: Citroen C4 Grand PicassoNowość: Citroen C4 Grand PicassoNowość: Citroen C4 Grand PicassoNowość: Citroen C4 Grand PicassoNowość: Citroen C4 Grand PicassoNowość: Citroen C4 Grand PicassoNowość: Citroen C4 Grand PicassoNowość: Citroen C4 Grand PicassoNowość: Citroen C4 Grand PicassoNowość: Citroen C4 Grand Picasso

Zobacz także

Citroen C4 Picasso po liftingu

Citroen C4 Picasso po liftingu 2016-05-09

Mijają właśnie trzy lata od wprowadzenia na rynek drugiej generacji Citroena C4 Picasso. Zgodnie z panującą modą, w połowie sześcioletniego cyklu produkcyjnego, producent zafundował autu kilka zmian. Lifting karoserii skupił się na pasie przednim i...
Jeździmy nowym Grand C4 Picasso

Jeździmy nowym Grand C4 Picasso 2013-10-14

W okolicach Obersalzberg odbyły się pierwsze jazdy testowe nowym Citroenem. Na miejscy był reporter chcekupicauto.pl Samochód trafia właśnie do polskich salonów. Chcesz dowiedzieć się więcej?Zapraszamy do naszej galerii!
Poznaliśmy ceny Citroena C4 Grand Picasso

Poznaliśmy ceny Citroena C4 Grand Picasso 2013-09-03

Nowy Citroen C4 Grand Picasso pojawi się w polskich salonach już w październiku tego roku. Podobnie jak w przypadku wersji 5-miejscowej, Grand Picasso będzie oferowany w czterech poziomach wyposażenia i z jedną z czterech jednostkach silnikowych (dwóch...
Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.