chceauto.pl
x
Porsche wyda miliardy na auta elektryczne

Porsche wyda miliardy na auta elektryczne

Porady i rynek
Redakcja ChceAuto.pl 2018-02-11 Opinie
Porsche ogłosiło, że do 2022 r. zainwestuje w rozwój elektromobilności ponad 6 mld euro, koncentrując się zarówno na hybrydach plug-in, jak i na pojazdach całkowicie elektrycznych.

Porsche Mission E
Porsche Mission E
Planowane nakłady inwestycyjne zostały znacznie podniesione – nowy plan zakłada przeznaczenie około 3 mld euro na zasoby materialne oraz nieco ponad 3 mld euro na rozwój. Koszty rozwoju obejmują wydatki na: model Porsche Mission E (około 450 mln euro), warianty i pochodne Porsche Mission E (około 500 mln euro), elektryfikację i hybrydyzację produktów z aktualnej gamy (około 1,5 mld euro) oraz inteligentną mobilność, infrastrukturę do ładowania i zaawansowaną inżynierię (około 700 mln euro).

Porsche Mission E
Porsche Mission E
Kolejny 1 mld euro zarezerwowano na inwestycje w zasoby materialne potrzebne dla realizacji projektu Mission E. Na terenie zakładów w Zuffenhausen powstają obecnie: nowa lakiernia, specjalna sekcja montażowa oraz most przerzutowy do transportowania polakierowanych nadwozi i jednostek napędowych na końcowy montaż.

Istniejąca fabryka silników jest rozbudowywana z myślą o produkcji napędów elektrycznych. Prace projektowe czekają też nadwoziownię. Ponadto, inwestycje obejmą centrum rozwojowe w Weissach. Łącznie, projekt Mission E pozwolił stworzyć około 1200 nowych miejsc pracy.

Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid
Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid
Całkowicie elektryczne Porsche Mission E ma być najbardziej sportowym i najbardziej zaawansowanym technicznie pojazdem w swoim segmencie. Dysponując mocą systemową na poziomie 600 KM, na przyspieszenie od 0 do 100 km/h będzie potrzebował znacznie mniej niż 3,5 s.

Co więcej, będzie w stanie wielokrotnie przyspieszać i hamować bez strat wydajności, a do tego zaoferuje 500 kilometrowy zasięg (cykl NEDC) oraz bardzo krótki czas ładowania. Dzięki wykorzystaniu systemu 800 V „zatankowanie” energii potrzebnej do pokonania dystansu 400 km zajmie zaledwie 15 min.

Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid
Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid
Porsche wraz z Audi reprezentuje Grupę Volkswagen w strukturach IONITY – spółki joint venture utworzonej wspólnie z koncernami BMW, Daimler oraz Ford. Jej celem jest zbudowanie do 2020 r. oraz późniejsza obsługa 400 stacji szybkiego ładowania przy głównych europejskich drogach. Prace budowlane ruszyły w ubiegłym roku. Aby uzupełnić sieć IONITY, także sieć dealerska Porsche staje się częścią krajowej infrastruktury szybkiego ładowania.

Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid
Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid
Niezależnie od samochodów elektrycznych Porsche rozwija również napęd hybrydowy. Wraz z premierą nowego modelu Panamera na drogi trafiła trzecia generacja hybrydowego napędu plug-in. W trybie elektrycznym zapewnia on zasięg do 50 km.

Flagową pozycję w gamie tej serii modelowej zajmuje Panamera Turbo S E-Hybrid z 4-litrowym silnikiem V8 i jednostką elektryczną o mocy systemowej 680 KM, oferująca perfekcyjne połączenie niezrównanych osiągów oraz maksymalnej efektywności. To najbardziej sportowy samochód w segmencie aut luksusowych – i to nie pomimo, ale właśnie z powodu napędu hybrydowego.

Od premiery rynkowej około 60 proc. nabywców wszystkich egzemplarzy modelu Panamera w Europie wybrało hybrydowy rodzaj napędu. Jego udział był znacznie wyższy, jeśli uwzględnić spływające zamówienia w niektórych krajach. W Skandynawii, gdzie samochody hybrydowe cieszą się wielkimi preferencjami podatkowymi, osiągnął nawet poziom około 90%. Z kolei w Polsce, gdzie rząd nie robi nic, by wspierać auta ekologiczne, hybrydowa jest tylko co piąta Panamera wyjeżdżająca z salonów.

Porsche Mission E na wideo:Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Porsche wyda miliardy na auta elektryczne - GALERIA ZDJĘĆ

Porsche wyda miliardy na auta elektrycznePorsche wyda miliardy na auta elektrycznePorsche wyda miliardy na auta elektrycznePorsche wyda miliardy na auta elektrycznePorsche wyda miliardy na auta elektrycznePorsche wyda miliardy na auta elektrycznePorsche wyda miliardy na auta elektrycznePorsche wyda miliardy na auta elektryczne

Porsche wyda miliardy na auta elektryczne - FILMY

Porsche Mission E - stylizacja

2018-02-08Porsche Mission E - stylizacja

Porsche Mission E

2018-02-08Porsche Mission E

Zobacz także

Porsche Panamera w nowych wersjach

Porsche Panamera w nowych wersjach 2020-10-20

Porsche uzupełnia linię zmodernizowanej Panamery o kolejne odmiany – w tym o flagowy wariant rozwijający moc 700 KM oraz maksymalny moment obrotowy 870 Nm. Porsche Panamera po modernizacji zostało zaprezentowane w sierpniu 2020 roku. Gama tego modelu...
Porsche Panamera po modernizacji

Porsche Panamera po modernizacji 2020-08-27

Porsche poddało modernizacji Panamerę. Zmian stylistycznych jest mało, ale technicznych - sporo! Zacznijmy od najważniejszego.]Topowy w gamie Panamery model Turbo S nie jest hybrydą. Przypomnijmy, że hybrydowy napęd Turbo S generował 680 KM, ale...
12 hybryd plug-in Porsche

12 hybryd plug-in Porsche 2019-10-30

Porsche rozpoczęło już sprzedaż modelu Taycan, rozpoczynając nową erę w dziejach marki – napędu całkowicie elektrycznego. Ale producent ze Stuttgartu-Zuffenhausen elektryfikuje gamę swoich aut od wielu lat. Dziś oferta sportowych samochodów...
Porsche Panamera 10 Years Edition

Porsche Panamera 10 Years Edition 2019-10-02

Porsche świętuje właśnie dziesięciolecie modelu Panamera. Z tej okazji w ofercie pojawiła się jubileuszowa odmiana - Porsche Panamera 10 Years Edition.W tej odmianie oferowane będą modele: Panamera 4 i Panamera 4 E-Hybrid oraz Sport Turismo (również...
Porsche Panamera ma już 10 lat

Porsche Panamera ma już 10 lat 2019-04-28

Porsche Panamera I generacji zostało zaprezentowano w kwietniu 2009 roku. Ideą producenta było połączenie luksusu z niezrównanymi osiągami i... wysokimi walorami praktycznymi.]Model okazał się strzałem w dziesiątkę. Porsche planował roczną...
Rekordowy rok Porsche! Będzie nowy rekord?

Rekordowy rok Porsche! Będzie nowy rekord? 2018-10-19

Wygląda na to, że kondycja finansowa nabywców nowych pojazdów w Europie nieustannie się poprawie. Po pierwszych dziewięciu miesiącach 2018 roku wzrost sprzedaży zanotowało m.in. Porsche. Firma ze Stuttgartu zwiększyła dostawy swoich samochodów o 6...

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.