chceauto.pl
x
Oto Ford S-Max drugiej generacji

Oto Ford S-Max drugiej generacji

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2014-09-17 Opinie
Ford zaprezentował całkowicie nową generację modelu S-Max. Samochód zadebiutuje na salonie paryskim na początku października.

Ford S-MAX
Ford S-MAX
Nowy Ford S-Max zastępuje model, który na rynku jest obecny od 2006 roku, który znalazł przez ten czas 400 tys. nabycwów, a w 2007 roku zdobył tytuł Car of the Year. Ze względu na upływ lat można spodziewać się wielu zmian, chociaż - ze względu na odniesiony sukces - raczej nie rewolucji.

Ford S-MAX
Ford S-MAX
Tak jest w istocie. Nowości w większości są ukryte przed okiem obserwatora, natomiast stylistycznie nowy model jest niezwykle podobny do poprzednika. Największe różnice dostrzeżemy z przodu, gdzie pojawiła się typowa dla nowych Fordów wielka osłona chłodnicy. Jednak linia boczna, nawet kształt szyb są tak zbliżone, że laikowi trudno będzie stwierdzić, czy chodzi o nową generację czy może tylko lifting.

Ford S-MAX
Ford S-MAX
Nowy S-Max został oparty na nowej płycie podłogowej oznaczonej CD4, na której budowane jest również nowe Mondeo. Samochód będzie dostępny w wersji 5- i 7-osobowej. Fotele drugiego i trzeciego rzędu mają się łatwo składać dzięki systeowmi Easy-Fold, a producent doliczył się, że wnętrze można skonfigurować aż na 32 różne sposoby.

Mimo swoich gabarytów auto ma zapewniać dobre właściwości jezdne.

Ford S-MAX
Ford S-MAX
Lista nowości jest bogata. Po raz pierwszy w Europie pojawi się system Ford Adaptive Steering, który jest rodzajem elektrycznego wspomagania, które obniża zużycie paliwa. S-Max będzie również pierwszym Fordem dostępnym z technologiami Dynamic LED i Glare-Free Highbeam, która zapewnia maksymalne oświetlenie drogi bez ryzyka oślepiania. Standardem jest system Pre-Collision Assist, który wymagany jest przez Euro NCAP; bez niego nie da się zdobyć pięciu gwiazdek.

Ford S-MAX
Ford S-MAX
Samochód jest wyposażony w szereg systemów ułatwiających parkowanie (automatyczne parkowanie tyłem i równolegle, pomoc przy wyjechaniu tyłem z miejsca postojowego), posiada również kamery obserwujące przestrzeń przed i za samochodem.

Na środkowej konsoli znajdziemy ekran o przekątnej 8 cali, który umożliwia sterowanie systemem Sync 2, a więc nawigacją i pokładowymi systemami oraz integrację ze smartfonem. To jednak nie koniec, opcjonalnie tradycyjne analogowe zegary mogą zostać zastąpione ekranem o średnicy 10 cali, który pozwala na dowolne skonfigurowanie wyglądu panelu zegarowego.

Ford S-MAX
Ford S-MAX
Inne dostępne wyposażenie do system My Key (umożliwia np. ograniczenie prędkości i głośności radia, gdy auto jest uruchomione specjalnym kluczykiem) oraz bezdotykowe otwieranie klapy bagażnika.

Mocno zmienia się oferta jednostek napędowych. Bazowym silnikiem nowego Forda S-Max będzie jednostka benzynowa 1.5 EcoBoost o mocy 160 KM, która będzie współpracowała z manualną skrzynią biegów.

Ford S-MAX
Ford S-MAX
Wersja mocniejsza (a jednocześnie najmocniejsza w gamie) będzie napędzana silnikiem 2.0 EcoBoost o mocy 240 KM i wyposażona w przekładnię automatyczną.

Wybór silników wysokoprężnych ogranicza się do jednostki 2.0 TDCI, która będzie jednak dostępna aż w trzech wersjach o mocach 120, 150 i 180 KM. Pierwsza z nich będzie łączona wyłącznie ze skrzynią manualną, dwie mocniejsze mogą współpracować zarówno z przekładnią ręczną, jak i automatyczną.

Nowy Ford S-Max trafi do salonów wiosną przyszłego roku.

Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Oto Ford S-Max drugiej generacji - GALERIA ZDJĘĆ

Oto Ford S-Max drugiej generacjiOto Ford S-Max drugiej generacjiOto Ford S-Max drugiej generacjiOto Ford S-Max drugiej generacjiOto Ford S-Max drugiej generacjiOto Ford S-Max drugiej generacjiOto Ford S-Max drugiej generacjiOto Ford S-Max drugiej generacji

Zobacz także

Ford zgarnia nagrody w Auto Lider

Ford zgarnia nagrody w Auto Lider 2021-02-12

Ford został jednym z laureatów ogólnopolskiego plebiscytu Auto Lider 2021 i otrzymał dwie statuetki za zajęcie pierwszego miejsca. W kategorii Miejski Crossover/SUV najwięcej głosów zdobył Ford Puma, a w kategorii Auto Sportowe i Kabriolet...
Ford S-Max i Galaxy Hybrid. Ceny

Ford S-Max i Galaxy Hybrid. Ceny 2021-02-09

Ford poszerza gamę modeli S-Max i Galaxy o wersję hybrydową.Oba modele to klasyczne hybrydy, bez możliwości ładowania z gniazdka. Układ napędowy składa się z 2,5-litrowego silnika benzynowego pracującego w cyklu Atkinsona, litowo-jonowego...
Ford S-Max i Ford Galaxy po liftingu

Ford S-Max i Ford Galaxy po liftingu 2019-10-10

Ford poddał modernizacji swoja dwa minivany, czyli S-Maxa i Galaxy. Co zmieniło się w tych modelach?Stylistyczne modyfikacje ograniczono do minimum i dostrzeżemy je głównie z przodu, gdzie pojawił się inny zderzak i osłona chłodnicy. Jednocześnie...
Ford Galaxy i Ford S-Max bez silników benzynowych

Ford Galaxy i Ford S-Max bez silników benzynowych 2018-09-15

Nowa norma emisji spalin Euro 6d-Temp oraz nowy sposób pomiaru zużycia paliwa WLTP, które obowiązują do 1 września okazały się zabójcze dla benzynowych silników stosowanych w Fordzie S-Max i Fordzie Galaxy.Oba modele będą oferowane wyłącznie z...
Ford Vignale. To już cztery modele

Ford Vignale. To już cztery modele 2016-12-19

Ford stopniowo poszerza gamę modeli Vignale. Obecnie obejmuje ona cztery modele, a w salonach kolejno pojawiały się: Mondeo Vignale, S-MAX Vignale, Kuga i Edge Vignale.Drugim z linii Vignale, po wprowadzonym w 2015 r. Mondeo w wersjach sedan i kombi, był...
Zmiany w Fordach Mondeo, S-MAX i Galaxy

Zmiany w Fordach Mondeo, S-MAX i Galaxy 2016-08-15

Ford wprowadza zmiany w modelach Mondeo, S-Max i Galaxy. wszystkie pojazdy otrzymają zmodernizowane silniki 2.0 TDCI oraz system infotainment SYNC 3.Zmiany w dwulitrowym silniku wysokoprężnym 2.0 TDCI o mocy 150 i 180 KM dotyczą tylko samochodów z...

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na
 YouTube RSS