chceauto.pl
x
Nowy Ford Focus
Ford Galaxy i Ford S-Max bez silników benzynowych

Ford Galaxy i Ford S-Max bez silników benzynowych

Porady i rynek
Redakcja ChceAuto.pl 2018-09-15 Opinie
Nowa norma emisji spalin Euro 6d-Temp oraz nowy sposób pomiaru zużycia paliwa WLTP, które obowiązują do 1 września okazały się zabójcze dla benzynowych silników stosowanych w Fordzie S-Max i Fordzie Galaxy.

Ford Galaxy
Ford Galaxy
Oba modele będą oferowane wyłącznie z wysokoprężnym silnikiem 2.0 EcoBlue o mocy od 120 do 240 KM.

Do tej pory Galaxy i S-Maxa można było zamówić z benzynowym silnikiem 1.5 EcoBoost o mocy 160 KM oraz 2.0 EcoBoost o mocy 240 KM. W ofercie znajdowały się również diesle 2.0 TDCI o mocy 120, 150, 180 i 210 KM. Jednak gama silnikowa uległa całkowitej przebudowie.

Ford S-MAX
Ford S-MAX
Ze sprzedaży wycofano silniki benzynowe, zmodernizowano diesle. Zarówno Galaxy, jak i S-Max będą dostępne z silnikami wysokoprężnymi 2.0 EcoBlue o mocy 120, 150, 190 i 240 KM (ten ostatni to silnik biturbo). Niezależnie od mocy silniki posiadają katalizator SCR, którego zadaniem jest redukowanie poziomu emisji tlenków azotu. Standardem od dawna jest oczywiście filtr cząstek stałych.

Zarówno S-Max, jak i Galaxy opcjonalnie mogą posiadać napęd wszystkich kół, warunkiem jest silnik o mocy przynajmniej 150 KM i nie większej niż 190 KM (co oznacza, że najmocniejsza wersja 240-konna ma napęd tylko na koła przednie).

Ford S-MAX
Ford S-MAX
Jednostki napędowe będą współpracować z manualną skrzynią biegów lub ośmiostopniowym automatem. W drugim przypadku samochody można wyposażyć w adaptacyjny tempomat, który nie tylko potrafi utrzymywać prędkość, w razie potrzeby zwalniając i przyśpieszając, ale również może auto zatrzymać, a następnie ruszyć (o ile postój jest krótszy niż 3 sekundy, jeśli trwa dłużej koniecznie jest dotknięcie pedału gazu), dzięki czemu pełni rolę asystenta jazdy w korku.

Nowością jest standardowy 4-calowy ekran LCD na desce rozdzielczej, ponadto opcjonalnie zegary można zastąpić duży, ekranem 10-calowym.

Galaxy i S-Max w najmocniejszej wersji 240-konnej oraz S-Max Vignale standardowo posiadają aktywny system wyciszania wnętrza, który przez głośniki emituje dźwięki o przesuniętej fazie, redukując hałas.

Fordy S-Max i Galaxy z nowymi silnikami można już zamawiać w salonach.

Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Ford Galaxy i Ford S-Max bez silników benzynowych - GALERIA ZDJĘĆ

Ford Galaxy i Ford S-Max bez silników benzynowychFord Galaxy i Ford S-Max bez silników benzynowychFord Galaxy i Ford S-Max bez silników benzynowychFord Galaxy i Ford S-Max bez silników benzynowych

Zobacz także

Jesteśmy też na Facebook Jesteśmy też na Google+ Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.