chceauto.pl
x
Opel Zafira Tourer ecoFlex

Opel Zafira Tourer ecoFlex

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2014-08-15 Opinie
Opel poszerza ofertę modelu Zafira o najbardziej oszczędną wersję o nazwie ecoFlex.

Opel Zafira Tourer ecoFlex napędzany jest silnikiem wysokoprężnym 1.6 CDTI o mocy 120 KM. Jest to słabsza wersja jednostki napędowej o tej samej pojemności i mocy 136 KM, która debiutowała w Zafirze Tourer w zeszłym roku.

Opel Zafira Tourer
Opel Zafira Tourer
Silniki te są częścią wielkiej ofensywy modelowej i silnikowej Opla, w ramach której w latach 2014-2018 na rynek trafi 27 nowych modeli i 17 nowych jednostek napędowych. Nowa wersja Zafiry Tourer z silnikiem Diesla jest już dostępna w Polsce.

Blok cylindrów silnika 1.6 CDTI, wał korbowy oraz głowicę wykonano z aluminium, co pozwoliło zmniejszyć masę o 20 kilogramów. Wtryskiwacze podające paliwo pod ciśnieniem 2000 barów, a więc wyższym o 25% w porównaniu z poprzednimi generacjami silników wysokoprężnych, umożliwiają podział wtrysku nawet na 10 porcji na każdy cykl pracy cylindra. Takie rozwiązanie zapewnia wyższą moc, lepsze rozproszenie paliwa i jego bardziej efektywne wymieszanie z powietrzem z kanałów dolotowych.

Silnik 1.6 CDTI
Silnik 1.6 CDTI
Obie wersje silnika 1.6 CDTI montowane w Zafirze Tourer (o mocy 120 i 136 KM) spełniają przyszłe normę emisji Euro 6.

Zafira Tourer EcoFlex standardowo wyposażony jest w system start-stop i układ rekuperacji, czyli odzyskiwania energii elektrycznej, posiada również manualną, sześciobiegową skrzynię o obniżonych oporach wewnętrznych.

Układ rekuperacji przetwarza energię kinetyczną samochodu na elektryczną, dzieje się tak zawsze, gdy tylko kierowca zdejmie nogę z gazu. Odzyskana energia trafia do akumulatora, dzięki czemu odciążany jest alternator, co w efekcie prowadzi do obniżenia zużycia paliwa.

Opel Zafira Tourer
Opel Zafira Tourer
Efekt? Zafira Tourer exoFlex z silnikiem 1.6 CDTI zużywa średnio w jeździe mieszanej w cyklu pomiarowym 4,5 l oleju napędowego na 100 km.

Poza nową wersją ecoFlex klienci mają też do wyboru dobrze znanego dwulitrowego diesla w wersjach o mocy 110, 130 KM lub 165 KM, a także flagowy silnik wysokoprężny o mocy 195 KM, z maksymalnym momentem obrotowym 400 Nm.

W ofercie jednostek benzynowych dostępny jest wolnossący silnik 1.8 o mocy 115 KM, a także dwie wersje silnika 1.4 z turbodoładowaniem: o mocy 120 lub 140 KM oraz jednostka 1.6 ECOTEC o mocy 170 KM. Najmocniejszym silnikiem benzynowym montowanym w nowej Zafirze Tourer jest 1.6 ECOTEC o mocy 200 KM. Obie wersje turbodoładowanych jednostek benzynowych z bezpośrednim wtryskiem należą do całkowicie nowej generacji silników Opla.

Klienci mogą wybrać również samochody fabrycznie przystosowane do jazdy na gazie: 1.4 LPG ecoFlex o mocy 140 KM lub 1.6 CNG ecoFlex rozwijający moc 150 KM.

Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Opel Zafira Tourer ecoFlex - GALERIA ZDJĘĆ

Opel Zafira Tourer ecoFlexOpel Zafira Tourer ecoFlexOpel Zafira Tourer ecoFlexOpel Zafira Tourer ecoFlex

Zobacz także

Nowe dostawczaki PSA z Gliwic!

Nowe dostawczaki PSA z Gliwic! 2019-05-09

Przejście marek Opel/Vauxhall na współdzielone platformy dużych samochodów dostawczych będzie wymagało dodatkowych mocy produkcyjnych. Groupe PSA zadecydowała o zwiększeniu swojej obecności w Gliwicach, aby w pełni wykorzystać pozycję i...
Ruszyła produkcja nowego Opla Zafiry

Ruszyła produkcja nowego Opla Zafiry 2016-08-27

Fabryka Opla w Russelsheim rozpoczęła produkcję nowego Opla Zafira. Pierwszy egzemplarz ma kolor czerwony (Magma Red), posiada pakiet OPC line, wyposażony jest w reflektory AFL LED (system adaptacyjnego oświetlenia przedniego) i adaptacyjny tempomat....
Nowy Opel już za 32 800 zł!

Nowy Opel już za 32 800 zł! 2012-11-14

Opel to kolejny producent, który pod koniec roku ogłosił akcję rabatową. Firma reklamuje ją co prawda, jako "Promocję 150 godzin", co ma nawiązywać do 150 lat marki Opel, ale zapewne nie przypadkiem ogłoszono ją właśnie teraz.Promocyjnymi cenami...
Opel Zafira - dobry dla rodziny

Opel Zafira - dobry dla rodziny 2011-05-22

Opel zaprezentował zdjęcia zafiry nowej, już trzeciej generacji. Samochód, którego pełna nazwa brzmi Zafira Tourer zadebiutuje we wrześniu na salonie we Frankfurcie, a wkrótce potem pierwsze auta pojawią się w salonach.Zafira Tourer jest większa...

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.