chceauto.pl
x
Ruszyła produkcja nowego Opla Zafiry

Ruszyła produkcja nowego Opla Zafiry

Porady i rynek
Redakcja ChceAuto.pl 2016-08-27 Opinie
Fabryka Opla w Russelsheim rozpoczęła produkcję nowego Opla Zafira. Pierwszy egzemplarz ma kolor czerwony (Magma Red), posiada pakiet OPC line, wyposażony jest w reflektory AFL LED (system adaptacyjnego oświetlenia przedniego) i adaptacyjny tempomat.

Kolejna odsłona Zafiry jest najnowszym pojazdem w ofensywie produktowej Opla, w ramach której w latach 2016–2020 na rynku pojawi się 29 nowych modeli.

Opel Zafira Tourer
Opel Zafira Tourer
Przypomnijmy, że Opel Zafira I generacji pojawił się na rynku w 1999 roku. Samochód od początku posiadał 7 foteli, z czego dwa ostatnie chowały się w podłodze bagażnika. System ten został nazwany Flex 7 i wówczas był absolutną nowością.

Do dziś sprzedano ponad 2,7 miliona Zafir trzech generacji.

Obecna generacja Zafiry znajdowała się w produkcji od 2012 roku i nazywała się Zafira Tourer. Nowy model, którego kształty zdradzono po raz pierwszy w czerwcu, nie jest - wbrew twierdzeniom producenta, który z nazwy usunął słowo Tourer - nową generacją, ale pojazdem po głębokim liftingu.

Opel Zafira
Opel Zafira
Opel Zafira najbardziej zmienił się w przedniej części nadwozia. Nowy pas przedni przywodzi na myśl ten, który znamy już z innych nowych modeli, czyli Corsy i Astry, a który po raz pierwszy zastosowano w Amperze.

Co ciekawe, tylnej części nadwozia... nie poddano zmianom. Zmodernizowano natomiast i to poważnie wnętrze Zafiry. Pojawił się nowy panel instrumentów, nowa kierownica i nowa środkowa konsola. Ekran systemu multimedialnego, który wcześniej znajdował się na szczycie konsoli , został zastąpiony nowym, usytuowanym niżej ekranem dotykowym o przekątnej 7 cali, co umożliwiło wyeliminowanie wielu fizycznych przełączników.

Opel Zafira
Opel Zafira
Samochód zachował atuty swojego poprzednika, takie jak ergonomiczne przednie fotele z atestem AGR (Akcji na rzecz Zdrowych Pleców), bagażnik rowerowy FlexFix® czy adaptacyjne zawieszenie FlexRide.

Zwiększono listę opcji systemów łączności. Systemy multimedialne IntelliLink są kompatybilne zarówno z Apple CarPlay, jak i z Android Auto, a osobisty opiekun kierowcy, system Opel OnStar przekształca nową Zafirę w mobilny punkt dostępu do Internetu Wi-Fi 4G/LTE.

Więcej o zmodernizowanym Oplu Zafirze

Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Ruszyła produkcja nowego Opla Zafiry - GALERIA ZDJĘĆ

Ruszyła produkcja nowego Opla ZafiryRuszyła produkcja nowego Opla ZafiryRuszyła produkcja nowego Opla ZafiryRuszyła produkcja nowego Opla Zafiry

Zobacz także

Nowe dostawczaki PSA z Gliwic!

Nowe dostawczaki PSA z Gliwic! 2019-05-09

Przejście marek Opel/Vauxhall na współdzielone platformy dużych samochodów dostawczych będzie wymagało dodatkowych mocy produkcyjnych. Groupe PSA zadecydowała o zwiększeniu swojej obecności w Gliwicach, aby w pełni wykorzystać pozycję i...
Nowy Opel Zafira jak auto dostawcze!

Nowy Opel Zafira jak auto dostawcze! 2019-01-10

Przejęcie Opla przez francuską grupę PSA (Peugeot-Citroen) oznacza spore zmiany i ujednolicanie oferty. W jej ramach zakończono już (przedwcześnie, bo zaledwie po 4 latach) produkcję Opla Vivaro, który był bliźniaczym modelem Renault Trafic.Opel...
20 lat fabryki Opla w Polsce. Miałeś Astrę Classic?

20 lat fabryki Opla w Polsce. Miałeś Astrę Classic? 2018-09-03

Minęło właśnie 20 lat od uruchomienia polskiej fabryki Opla w Gliwicach. Pierwsze wyprodukowane w zakładzie auto - biała Astra Classic - zjechało z taśmy montażowej 31 sierpnia 1998 roku.W fabryce Opel Manufacturing Poland budowanych było kilka...
Światła AFL LED w Oplach Zafira i Mokka X

Światła AFL LED w Oplach Zafira i Mokka X 2016-07-11

Opel wprowadza adaptacyjne, w pełni diodowe światła w nowych modelach. Opcjonalne reflektory AFL LED dostępne są w nowych Oplach Zafira i Mokka X. Światła AFL LED emitują wiązkę intensywnie białego światła, która automatycznie dostosowuje się do...
Opel Zafira po liftingu. Już nie Tourer

Opel Zafira po liftingu. Już nie Tourer 2016-06-02

Opel poddał poważnemu liftingowi Zafirę Tourer. Powód jest prosty - obecna generacja tego pojazdu dostępna jest na rynku już od pięciu lat. Przy okazji - po cichu - z nazwy usunięto słowo "Tourer", które pojawiło się w momencie debiutu obecnej...
Najchętniej sprowadzane w 2015 roku

Najchętniej sprowadzane w 2015 roku 2015-08-03

Prezentujemy dwudziestkę najchętniej sprowadzanych aut używanych w pierwszej połowie bieżącego roku.

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.