chceauto.pl
x
Opel Corsa VI generacji. Również na prąd!

Opel Corsa VI generacji. Również na prąd!

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2019-05-24
Opel ujawnił wygląd Corsy szóstej generacji. Co ciekawe, na początek pokazano ten model w wersji elektrycznej o nazwie Corsa-e.

Opel Corsa-e
Opel Corsa-e
Samochód został wyposażony w akumulator o pojemności 50 kWh, który ulokowano pod tylną kanapą. Można go naładować na wszystkie możliwe sposoby: przez kabel, z ładowarki naściennej lub na stacji szybkiego ładowania. Przy użyciu tej ostatniej ładowanie do 80 proc. trwa 30 minut. Akumulator objęty jest 8‑letnią gwarancją.

Corsa-e może jeździć w jednym z trzech trybów: Normal, Eco i Sport. Tryb Sport zwiększa elastyczność i dynamikę kosztem zasięgu. W trybie Eco rośnie zasięg, a wg producenta samochód może przejechać do 330 km (mierzone wg WLTP).

Opel Corsa-e
Opel Corsa-e
Pod maską Corsy‑e znalazł się silnik elektryczny o mocy 100 kW (136 KM) i dostępnych natychmiast 260 Nm momentu obrotowego. Samochód przyspiesza od 0 do 50 km/h w 2,8 sekundy, a do 100 km/h rozpędza się w 8,1 s.

Do stylistyki nowej Corsy nie można mieć zastrzeżeń. Samochód ma 4,06 m długości i mieści pięć osób. Linia dachu nawiązuje do sylwetki coupé — została obniżona o 48 mm w porównaniu z poprzednim modelem, co jednak nie wpłynęło na ilość miejsca nad głową - kierowca siedzi 28 mm niżej.

Opel Corsa-e
Opel Corsa-e
W Corsie‑e debiutują technologie i systemy wspomagające kierowcę spotykane częściej w wyższych segmentach rynku. Jednym z przykładów są adaptacyjne, nieoślepiające matrycowe reflektory IntelliLux, które Opel po raz pierwszy oferuje w segmencie małych samochodów.

Osiem elementów LED, sterowanych przednią kamerą wysokiej rozdzielczości dostosowuje wiązkę światła do sytuacji w ruchu drogowym i warunków otoczenia. Dzięki nowej przedniej kamerze system rozpoznawania znaków drogowych "zauważa" teraz więcej informacji, w tym znaki wyświetlane na tablicach diodowych. Na ekranie zestawu wskaźników podawane są również informacje o ograniczeniach prędkości zapisanych w systemie.

Opel Corsa-e
Opel Corsa-e
W nowej Corsie debiutuje też aktywny tempomat oraz system czujników Flank Guard. Dostępny jest również system monitorowania martwego pola oraz szereg asystentów parkowania.

Nowe są systemy multimedialne nowej Corsy. Systemy Multimedia Navi z 7‑calowym kolorowym ekranem dotykowym oraz flagowy Multimedia Navi Pro z 10‑calowym ekranem oferują także nową usługę telematyczną "Opel Connect". Inne funkcje to Navigation Online z informacjami o ruchu drogowym dostarczanymi w czasie rzeczywistym, bezpośrednie połączenie z pomocą drogową oraz system powiadamiania służb ratowniczych w sytuacjach awaryjnych.

Zamówienia na Opla Corsę szóstej generacji można będzie składać już za kilka tygodni — najpierw na wersję elektryczną, a potem także na samochody z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi.


Opel Corsa VI generacji. Również na prąd! - GALERIA ZDJĘĆ

Opel Corsa VI generacji. Również na prąd!Opel Corsa VI generacji. Również na prąd!Opel Corsa VI generacji. Również na prąd!Opel Corsa VI generacji. Również na prąd!Opel Corsa VI generacji. Również na prąd!Opel Corsa VI generacji. Również na prąd!Opel Corsa VI generacji. Również na prąd!Opel Corsa VI generacji. Również na prąd!

Zobacz także

Opel Corsa z nowym napędem hybrydowym

Opel Corsa z nowym napędem hybrydowym 2023-12-05

Dziś Opel Crosa dostępny jest w wersji elektrycznej z silnikiem o mocy 156 KM i akumulatorem o pojemności 54 kWh oraz w dwóch wersjach spalinowych z trzycylindrowymi silnikami 1.2. Wersja bazowa posiada jednostkę wolnossącą o mocy 75 i manualną...
Opel Corsa po liftingu. Polskie ceny

Opel Corsa po liftingu. Polskie ceny 2023-08-30

Co zmieniło się w Oplu Corsie? W gamie napędów pojawiły się dwie nowości. Są to doładowane jednostki 1.2 o mocach 100 i 136 KM wyposażone w technologię łagodnej hybrydy (48V) i nową dwusprzęgłową automatyczną skrzynię biegów. Ponadto nadal...
Opel Corsa po liftingu

Opel Corsa po liftingu 2023-05-24

Opel Corsa obecnej generacji wszedł na rynek w 2019 roku. Nie dziwi więc, że po czterech latach rynkowej kariery poddano go liftingowi. A dodać trzeba, że zmiany są całkiem spore.Przede wszystkim Corsa otrzymała charakterystyczny pas przedni Opel...
Najpopularniejsze auta używane w Polsce. Ile kosztują i jaki mają przebieg?

Najpopularniejsze auta używane w Polsce. Ile kosztują i jaki mają przebieg? 2021-08-20

Jakie auta najchętniej kupują Polacy? Ile pieniędzy przeznaczamy na zakup samochodu, czy jaki jest jego średni wiek? Odpowiedzi na takie pytanie daje ciekawy raport opracowany przez Carvago.com. To największa w Europie platforma sprzedaży samochodów...
300 tys. nowej Corsy

300 tys. nowej Corsy 2021-03-17

Mimo pandemii koronawirusa i załamania rynku nowych aut nowa Cora cieszy się dużym zainteresowaniem nabywców. Opel poinformował właśnie, że z linii produkcyjnej w hiszpańskiej Saragossie zjechało już 300 000 egzemplarzy. Samochód szczególnie...
Najlepsze auta za 10 tys. zł

Najlepsze auta za 10 tys. zł 2020-05-29

Sytuacja związana z koronawirusem zmieniła nasze podejście do przemieszczania się. Jeżeli mamy taką możliwość, chętniej wybieramy własny samochód niż np. komunikację miejską czy taksówkę. Choć niełatwo podjąć teraz decyzję o zakupie auta,...

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na YouTube RSS