chceauto.pl
x
Nowy Volkswagen Amarok w kamuflażu

Nowy Volkswagen Amarok w kamuflażu

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2022-04-27
Nowy Volkswagen Amarok to efekt zacieśniającej się współpracy między Volkswagenem a Fordem. W jej ramach Ford będzie m.in. produkował samochody elektryczne zbudowane na bazie modułowej platformy Volkswagena MEB, zaś Volkswagen pod swoją marką będzie sprzedawał Rangera.

Volkswagen Amarok
Volkswagen Amarok
Nowy Amarok ma 5350 mm długości i jest o co najmniej 100 mm dłuższy od swojego poprzednika. Rozstaw osi wynoszący 3270 mm oznacza wzrost o 175 mm. Ładowność wzrosła do 1,2 tony, a maksymalna masa holowanej przyczepy - 3,5 tony - będzie możliwa do osiągnięcia w większej liczbie wariantów silnika i skrzyni biegów.

Ponieważ rozstaw osi nowego Amaroka wzrósł bardziej niż jego długość całkowita, zwisy nadwozia są mniejsze. Ma to pozytywny wpływ na jego zdolności terenowe, które zostały dodatkowo jeszcze bardziej udoskonalone, dzięki znacznie większej głębokości brodzenia niż w poprzednim modelu.

Volkswagen Amarok
Volkswagen Amarok
W zależności od wariantu silnika/skrzyni biegów i rynku na którym będzie sprzedawany, dla nowego Amaroka dostępny będzie jeden silnik benzynowy i maksymalnie cztery różne cztero- lub sześciocylindrowe silniki wysokoprężne o pojemności od 2.0 do 3.0 litrów. Samochód opcjonalnie dostępny będzie z napędem na tylne koła lub ze stałym albo dołączanym napędem na cztery koła.

Kierowcy pomagać będzie szeroki wachlarz wstępnie skonfigurowanych trybów jazdy. Bezpieczeństwo zapewnia ponad 30 systemów wspomagania kierowcy, z których ponad 20 to w Amaroku zupełna nowość.

Volkswagen Amarok
Volkswagen Amarok
Stylistycznie nowy Amark będzie oczywiście klonem Rangera, co widać już w samochodach pokrytych kamuflażem. W Amaroku dostępne będą opcjonalnie reflektory "IQ.Light - LED matrix headlights". Osłona chłodnicy w zależności od wersji wpisuje się w poziomy podział przedniej części nadwozia lub w kształt litery X w modelach o najwyższej specyfikacji. Na niej wytłoczony jest napis "Amarok".

Szeroka tylna klapa jest otoczona standardowymi tylnymi światłami LED, a nazwa modelu „Amarok” jest wytłoczona praktycznie na całej szerokości tylnej klapy. Podobnie jak w poprzednim modelu, również w nowym Amaroku na skrzyni ładunkowej między nadkolami jest wystarczająco dużo miejsca, by można było tu załadować europaletę (w ułożeniu bocznym). Do jej solidnego umocowania służą uchwyty mocujące.

Volkswagen Amarok
Volkswagen Amarok
W wyposażeniu opcjonalnym znajduje się system nagłośnienia oraz eleganckie, wykończone skórą powierzchnie deski rozdzielczej i paneli drzwi z charakterystycznymi, ozdobnymi szwami.

Nowy Amarok będzie dostępny w pięciu wersjach wyposażenia: podstawowa to "Amarok". Wyższe wersje to „Life” i „Style”. Ponadto gama obejmie topowe wersje: "PanAmericana" (off-roadowy charakter) i "Aventura" (charakter drogowy).

Do tej pory w Europie, Ameryce Południowej, Afryce Południowej i Oceanii sprzedano ponad 830 000 egzemplarzy Amaroka. Nowa generacja pojawi się na rynku na początku 2023 roku.

Nowy Volkswagen Amarok w kamuflażu - GALERIA ZDJĘĆ

Nowy Volkswagen Amarok w kamuflażuNowy Volkswagen Amarok w kamuflażuNowy Volkswagen Amarok w kamuflażuNowy Volkswagen Amarok w kamuflażuNowy Volkswagen Amarok w kamuflażuNowy Volkswagen Amarok w kamuflażuNowy Volkswagen Amarok w kamuflażuNowy Volkswagen Amarok w kamuflażuNowy Volkswagen Amarok w kamuflażuNowy Volkswagen Amarok w kamuflażu

Zobacz także

Ford Ranger Raptor

Ford Ranger Raptor 2023-12-02

Ford Ranger Raptor w obiektywie Dominika Kalamusa
Ford Ranger Raptor - test rajdowego pick-upa

Ford Ranger Raptor - test rajdowego pick-upa 2023-02-11

Ford Ranger obecny jest na rynku od 1982 roku, z początku będąc typowo roboczym wozem, lecz z czasem stopniowo zyskiwał oblicze bardziej uniwersalne. Ford uznaje ten model za swój najbardziej globalny pojazd, o czym świadczy produkcja na 4 kontynentach i...
Volkswagen Amarok nowej generacji

Volkswagen Amarok nowej generacji 2022-07-07

Volkswagen zaprezentował oficjalnie nową generacją Amaroka. Nowy model, który zastąpi pojazd produkowany już od niemal trzynastu lat, to konstrukcja oparta na Fordzie Ranger.To efekt zacieśniającej się współpracy między Volkswagenem a Fordem. W jej...
Volkswagen Amarok nowej generacji

Volkswagen Amarok nowej generacji 2022-02-24

Nowy Amarok, z bogatym pakietem zupełnie nowych funkcji, na światowych rynkach zadebiutuje jeszcze w tym roku. Co już wiemy o tym modelu?W porównaniu do obecnej generacji, samochód otrzyma szereg segmencie systemów wspomagających kierowcę. Ponadto...
Ford Ranger Raptor nowej generacji

Ford Ranger Raptor nowej generacji 2022-02-23

Ford zaprezentował nową generację Rangera w wersji Raptor. To najbardziej ekstrawagancka i najmocniejsza odmiana tego modelu.W Europie nowy Ford Ranger Raptor będzie oferowany z benzynowym silnikiem 3.0V6, który dzięki dwóm turbosprężarkom generuje...
Ford Ranger nowej generacji na zdjęciach

Ford Ranger nowej generacji na zdjęciach 2021-12-02

Pod koniec przyszłego roku będzie można już zamawiać nowego Forda Rangera, a do klientów trafi na początku 2023 roku. Obecna generacja jest liderem segmentu pick-upów w Europie i niedawno, we wrześniu, ustanowił nowy rekord sprzedaży – 45 539...

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na YouTube RSS