chceauto.pl
x
Nowe Mitsubishi ASX z francuskimi silnikami

Nowe Mitsubishi ASX z francuskimi silnikami

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2022-06-10
Mitsubishi ogłosiło jakie silniki trafią do ASX-a nowej generacji. Znamy więc gamę jednostek napędowych, ale wiemy jeszcze, jak nowy model będzie wyglądał.

Nowe Mitsubishi ASX to pojazd bazujący na platformie CMF-B, opracowanej przez alians Renault-Nissan-Mitsubishi, którą szeroko wykorzystuje cała gama modeli Renault (Clio i Captur, Arkana), Nissana (Juke, Note) i Daci (Logan, Sandero, Jogger).

W tej sytuacji nie jest też zaskoczeniem, że pod maskę ASX-a trafią silniki stosowane w tych właśnie modelach.

Podstawowym źródłem napędu jest doładowany trzycylindrowy silnik benzynowy o pojemności 1.0 MPi-T, który będzie dostępny z 6-biegową manualną skrzynią biegów. To dobrze znana z Renault jednostka 1.0 TCe, która w ASX-ie będzie generować moc 91 KM.

Mitsubishi ASX
Mitsubishi ASX
Wyżej pozycjonowana jest czterocylindrowa jednostka 1.3 Di-T, współpracująca z 6-biegową skrzynią manualną lub 7-biegową automatyczną skrzynią dwusprzęgłową (7DCT). To również silnik stosowany w Renault pod oznaczenie 1.3 TCe. W Mitsubishi będzie generował moc 140 KM w połączeniu ze skrzynią manualną i 158 KM - z przekładnią automatyczną.

Nowy ASX będzie pierwszym modelem Mitsubishi wprowadzonym na rynek europejski, zasilanym hybrydowym układem napędowym (HEV). Bazuje ona na benzynowej jednostce 1.6, która współpracuje z dwoma silnikami elektrycznymi i automatyczną skrzynią biegów. Układ oznaczony 1.6 Hybrid magazynuje energię w akumulatorze o pojemności 1.3 kWh i generuje moc 145 KM.

Uzupełnieniem oferty będzie wersja Plug-in Hybrid (PHEV). System PHEV również oparty jest o silnik benzynowy 1.6, który współpracuje z dwoma silnikami elektrycznymi, tym razem już zasilanymi akumulatorem o pojemności 10,5 kWh. To rozwiązanie również jest stosowane w szeregu modeli aliansu, w ASX-ie generuje 160 KM.

Wszystkie układy napędowe będą dostępne od momentu wprowadzenia nowego Mitsubishi ASX na rynek, co nastąpi wiosną 2023 roku.

Nowe Mitsubishi ASX zastąpi pierwszą generację tego modelu, który debiutował w 2010 roku. Samochód będzie produkowany w zakładach Renault w Valladollid w Hiszpanii.

Nowe Mitsubishi ASX z francuskimi silnikami - GALERIA ZDJĘĆ

Nowe Mitsubishi ASX z francuskimi silnikamiNowe Mitsubishi ASX z francuskimi silnikami

Zobacz także

Mitsubishi ASX – zwykły rebranding czy coś więcej?

Mitsubishi ASX – zwykły rebranding czy coś więcej? 2024-05-26

Nowe Mitsubishi ASX zadebiutowało w 2022 roku i nie ma praktycznie nic wspólnego ze swoimi poprzednikami – w ignoranckim skrócie obecnie jest to Renault Captur ze zmienionymi znaczkami. Czy aby na pewno? Jakie są różnice pomiędzy tymi samochodami? I...
Mitsubishi ASX po liftingu (2024)

Mitsubishi ASX po liftingu (2024) 2024-05-01

Obecna generacja Mitsubishi ASX debiutowała pod koniec 2022 roku. Normalnie bez większych zmian samochody są produkowane przynajmniej trzy lata. Jednak ASX to kopia Captura, dlatego poddano go liftingowi zaraz po francuskim pierwowzorze.
Mitsubishi ASX - relacja z polskiej premiery

Mitsubishi ASX - relacja z polskiej premiery 2022-12-02

Podczas polskiej premiery najnowszej generacji Mitsubishi ASX mieliśmy okazję z bliska poznać samochód, który w ostatnim czasie wywołał niemałe zamieszanie w motoryzacyjnym świecie. Wszystko przez bliźniacze podobieństwo do Renault Captur, które u...
Nowe Mitsubishi ASX to... Renault Captur

Nowe Mitsubishi ASX to... Renault Captur 2022-09-22

Mitsubishi zaprezentowało - szumnie zapowiadaną od dłuższego czasu - nową generację modelu ASX. Samochód okazał się bliźniakiem Renault Captur, oba modele różnią się głównie... logiem na karoserii.Jedno nie ulega wątpliwości. Pierwsza...
Mitsubishi ASX nowej generacji

Mitsubishi ASX nowej generacji 2022-01-27

Mitsubishi poinformowało, że następna generacja modelu ASX wejdzie do sprzedaży wiosną 2023 roku. Będzie to miało miejsce niemal 13 lat po premierze ASX-a pierwszej generacji, samochodu, który wciąż znajduje się w produkcji.Pierwsza generacja...
Mitsubishi znika z Europy!

Mitsubishi znika z Europy! 2020-07-28

Sprzedaż dotychczasowych modeli będzie powoli wygaszana, na nowe nie mamy już co liczyć!Jak czytamy w lakonicznym komunikacie prasowym – decyzja o ”zamrożeniu” wprowadzania nowych modeli na rynki europejskie podjęta została na wczorajszym (27...

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na YouTube RSS