chceauto.pl
x
Nowa Honda Civic Type R oficjalnie

Nowa Honda Civic Type R oficjalnie

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2022-07-21
Honda zaprezentowała nową generację Civica Type R. Będzie to najmocniejszy pojazd w 25-letniej historii Type R i 50-letniej - Civika.

Honda Civic Type R
Honda Civic Type R
Stylistycznie samochód dość mocno różnię się klasycznego Civica e:HEV. Dzięki sportowemu zawieszeniu Type R jest niższy, a poprzez zastosowanie nowych nadkoli skrywających 19-calowego koła - również szerszy. Nowe są również m.in. tylne drzwi oraz tylny pas, który ma poprawiać aerodynamikę.

Z kolei wygląd przodu zaprojektowano tak, by zapewnić jak największy przepływ powietrza do silnika, stąd pojawiły się nowe wloty na zderzaku i masce.

Honda Civic Type R
Honda Civic Type R
Inne rozwiązania konstrukcyjne, które pomagają uzyskać maksymalną siłę docisku, to boczne spojlery w progach tuż za przednimi kołami oraz nowy, większy dyfuzor tylny.

We wnętrzu znajdziemy m.in. lekkie przednie fotele sportowe, z tapicerką pokrytą materiałem o fakturze zamszu, z poprawionym trzymaniem bocznym.

Honda Civic Type R
Honda Civic Type R
Kierowcy mogą płynnie przechodzić pomiędzy wstępnie zaprogramowanymi charakterystykami i ustawieniami dla tryby pracy silnika, układu kierowniczego, zawieszenia, a także brzmienia silnika. Oprócz trybów Comfort, Sport i +R wprowadzono nowy tryb "Individual"

Do najnowszego Type R powróciła, w mocno zmodernizowanej formie, aplikacja Honda LogR. Przekazuje ona obecnie dane dotyczące osiągów, zbierane przez czujniki w samochodzie, do aplikacji na smartfony, pomagając kierowcom monitorować i rejestrować wybrane wskaźniki w czasie rzeczywistym.

Honda Civic Type R
Honda Civic Type R
Najważniejsze funkcje to stoper do rejestrowania czasów okrążeń oraz dane przyczepności opony z trójwymiarowym uwzględnieniem jej ruchu i sił nacisku. Dzięki temu rozwiązaniu kierowca zna wartość maksymalnych dopuszczalnych przeciążeń, działających na koła.

Nowy Civic Type R napędzany jest dwulitrowym silnikiem turbo, który stanowi rozwinięcie jednostki stosowanej w modelu z roku 2017. W turbinie zoptymalizowano zarówno liczbę łopatek, jak i ich kształt, aby zwiększyć maksymalną moc i poprawić przepływ strumienia powietrza doładowującego.

Honda Civic Type R
Honda Civic Type R
Jak zapewnia Honda, w efekcie powstał najmocniejszy turbodoładowany silnik VTEC w historii Type R, przy czym Japończycy... nie ujawnili jego mocy. Wiemy więc jedynie, że musi generować więcej niż 320 KM i 400 Nm, taką właśnie mocą i momentem dysponuje obecna generacja.

Ponadto Honda zapewnia, że zmodernizowała manualną, sześciostopniową skrzynię. Zmodyfikowany został m.in. system Rev-match, podbijający obroty przy redukcji.

Za hamowanie, podobnie jak w poprzedniej generacji będą odpowiadały hamulce Brembo z podwójnie wentylowanymi tarczami.

W samochodzie ulepszono również system kontroli temperatury i chłodzenia powietrzem, dzięki czemu możliwa jest dłuższa jazda z wykorzystaniem maksymalnych osiągów (np. na torze).

Honda Civic Type R trafi do europejskich salonów na początku 2023 roku.

Nowa Honda Civic Type R oficjalnie - GALERIA ZDJĘĆ

Nowa Honda Civic Type R oficjalnieNowa Honda Civic Type R oficjalnieNowa Honda Civic Type R oficjalnieNowa Honda Civic Type R oficjalnieNowa Honda Civic Type R oficjalnieNowa Honda Civic Type R oficjalnieNowa Honda Civic Type R oficjalnieNowa Honda Civic Type R oficjalnie

Zobacz także

Honda Civic Type R z polskimi cenami

Honda Civic Type R z polskimi cenami 2022-12-06

Ceny Civica Type R będą zaczynać się od 244 900 zł. Na tyle wyceniono - jak zapewnia producent - najlepszego i najszybszego Civica Type R w historii.Nowy Civic Type R napędzany jest dwulitrowym silnikiem turbo, który stanowi rozwinięcie jednostki...
Honda Civic ma już 50 lat

Honda Civic ma już 50 lat 2022-07-19

Honda świętuje 50-lecie modelu Civic. Model opracowany jako "samochód dla świata", od momentu wprowadzenia go w 1972 roku trafił do ponad 27,5 miliona kierowców w 170 krajach. Wraz z premierą 11. generacji, Civic wchodzi w szóstą dekadę obecności na...
Honda Civic nowej generacji. Polskie ceny

Honda Civic nowej generacji. Polskie ceny 2022-06-28

Honda rozpoczyna sprzedaż Civica nowej, już 11. generacji. Samochód jest dostępny od 139 900 zł, wyłącznie w wersji hybrydowej, wyposażonej w wykorzystujący dwa silniki elektryczne układ napędowy e:HEV Hondy. Wprowadzenie tego samochodu na rynek...
Honda Civic nowej generacji

Honda Civic nowej generacji 2022-03-24

Honda zaprezentowała nową, jedenastą generację Civica. W Europie samochód pojawi się w drugiej połowie roku i będzie dostępny wyłącznie w wersji hybrydowej e:HEV. Nowy Civic charakteryzuje się sportową sylwetką, którą uzyskano dzięki...
Honda Civic Type R na salonie w Tokio

Honda Civic Type R na salonie w Tokio 2021-12-30

Honda Civic sedan XI generacji debiutowała jesienią 2020 roku, natomiast w czerwcu 2021 roku Honda pokazała Civica w wersji hatchback. Jednak obie premiery dotyczyły samochodów w wersji amerykańskiej i to właśnie od rynku USA zaczęło się...
Honda Civic Type R. Pierwsze zdjęcia

Honda Civic Type R. Pierwsze zdjęcia 2021-10-05

Honda przygotowuje się do wprowadzenia na rynek Civica XI generacji. Auto będzie występować również w usportowionej odmianie Type R.Przypomnijmy, jesienią ubiegłego roku Honda pokazała Civica XI generacji sedan, a w czerwcu tego roku zaprezentowano...

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na YouTube RSS